Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan viselitek, ha a gyereke...

Hogyan viselitek, ha a gyereketek megsérül?

Figyelt kérdés

Két fiam van, mindkettőnek extrémebb sportok a hobbijai. Az egyikőjüknek mindig is a gördeszka/roller/bmx vonal tetszett, volt pár kar és lábtörésünk. Emellett szokott falat mászni a bátyjával, aki emellett motocrossozni szokott, ami szintén kockázatos sérülés szempontból. Legutóbb mindkét lábát eltörte. Ez anyaként elég rosszul érintett, hosszú hetekig kerekesszékben, két gipsszel látni őt... Itt úgymond "elegem lett" a balesetekből. Azonban nem tilthatom meg nekik, nagyon az életük része, emellett okosak, jók az iskolai eredményeik is. Ők ráadásul közel sem viselik olyan rosszul a sérüléseket, mint én, és igazából ez a lényeg. Most is, a nagynak bár kerekesszékben kell lennie, ameddig gipszben van, így is rengeteg helyre elmegy magától, nem bír egy helyben maradni. Szerencsére nem törte le az egész, alig várja, hogy visszaülhessen a motorra. Tudom és elfogadom, hogy az extrém sportokban (de igazából az összes sportban, és bármikor történhet bárkivel baleset) ez eléggé benne van, de úgy érzem, egyre rosszabbul viselem, ha valamelyikőjük megsérül, mégha rájuk nincsenek is ekkora hatással a balesetek.

Szülők, akik hasonló cipőben járnak, eleven gyereketek van, vagy valamikor sérült már meg a fiatok,lányotok, ti hogyan viselitek ezeket, hogyan kezelitek a helyzetet?


2019. ápr. 26. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Elbeszélgatnék a gyermekkel, tudja-e, hogy mit kockáztat. Mekkora esélye van egy maradandó, fogyatékosságot okozó sérülésnek? Nem minden lábtörés gyógyul tökéletesre, sőt, van amelyik nem gyógyul meg, és amputáció lesz a vége.

Azt tudja, mivel jár egy gerincsérülés? Vagy egy súlyos koponytörés? Akkor bizony az élethosszig tartó ápolást kell megoldani...

Mindenesetre kössetek egy jó balesetbiztosítást.

2019. ápr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
nem örülnék neki, sőt nem is támogatnám a motorozásban. Ahhoz elég sok pénz kell, ha nem adtok rá, akkor nem tudná csinálni. Persze ezt az elején kellett volna megbeszélni, nem akkor, amikor már rákapott az ízére.
2019. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

@22:21


Akkor a te logikád alapján autót se használjunk, mert vannak halálos kimenetelű/súlyos sérüléseket okozó autó balesetek?

2019. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem alapvető dolog akármilyen sport esetében, még ha csak kocog is az ember, hogy vannak anatómiai ismeretei, tudja, hogy melyik mozgás mire hat, melyik testrészre, mire kell ügyelni, és milyen veszélyei vannak. Például a mostanság népszerű plank gyakorlattól sérv alakulhat ki, ha vki nem megfelelően csinálja, pedig az a gyakorlat nem egy rakétatudomány.


Illetve biztos vagyok abban, hogy az extrémsportok esetében vannak szabályok amikre nagyon kell ügyelni, illetve a használt eszközök esetében is megvan az, hogy mit kell és hogyan használni helyesen. Ezeket tényleg muszáj betartani, mert balesetek akkor is vannak, ha az ember nagyon körültekintő és szabályosan csinál mindent.


Valamint gondolok én olyan alapvető dolgokra is, hogy bemelegítésre mindig szükség van, megfelelő táplálkozás, stb.


Szóval a modern orvostudománynak köszönhetően a törések is jól kezelhetőek, stb. de józanul kell mindent csinálni, illetve óvatosnak kell lenni!

2019. ápr. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan gyerek, aki tanul belőle , van akinek a temperamentuma felnőttként is megmarad. 17 évesen egy kicsit, 21 körül komolyabban "tisztul az agyuk".

De sose lesznek csendes kockák, ha egyszer ilyenek.

Eleinte majd össze estem, később már csak vigyorogtam amikor évente belibbentünk a balesetire.

(3 fiú, a kicsi most 21 ) Üdv a klubban!

2019. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!