Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szerettethetném meg 10...

Hogyan szerettethetném meg 10 éves fiammal az olvasást?

Figyelt kérdés

Már pici korában olvastam neki. De 4-5 éves korában nem tetszett neki, hevesen tiltakozott, így leszoktam róla. Most van kistesója, akinek szintén olvasok. Ezeket a meséket nagyon szívesen hallgatja ő is. Sőt, sokszor ő kéri, hogy olvassak mesét neki(k).... :-)))


De ő maga a világért sem venne a kezébe semmilyen könyvet! Pedig rengeteg van itthon. Sem diákregényt, sem mesét, semmit. Tulképpen büntetésnek tartja, ha megpróbálom rábeszélni. Legyen az akár tinikönyv, mese vagy bármi, akár komolyabb.

Már elmeséltem neki, hogy ez hasznos, meg ilyesmi, de ezzel is inkább csak ellenállásba ütköztem. Próbáltam már egyéb módon is kedvet csinálni neki. Pl. hogy elkezdtem én olvasni belőle hangosan. Semmi. Szívesen hallgatta, de ő nem olvasta. Arra nincs időm, hogy mindent én olvassak neki....meg hát mégiscsak 10 éves már, na... De nagyon örülnék, ha nagyobb érdeklődést mutatna a könyvek iránt, s ha megszeretné az olvasást. Nagy szüksége lenne egy belső fantáziavilágra, képzelőerőre szerintem, amit csak a könyvek tudnak adni.

De számára ez csak büntetés.

Tud valaki ötletet adni?


2010. jún. 16. 00:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Először is ki kellene deríteni, hogy milyen dolgok érdeklik, és venni neki néhány könyvet ajándékba az adott témáról. Az unokaöcsém is 10 éves volt, amikor nem szeretett olvasni. Aztán egyszer csak elkezdték érdekelni a kihalt állatfajok. Vettünk neki néhány kiadványt, mindet szakadtra olvasta :D Azóta a kötelező olvasmányokat is szívesen bújja :)


25L

2010. jún. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
51%
Nah most lehet hogy undorito leszek..deh ha kinn hagynal egy olyan ujsagot az asztalon vagy valahol amin pucer nenikrol van szo...leget hogy elkezdeni olvasni...vagy adj a kezebe valami horror konyvet..nah jo tudom hogy nem eppen a legjobb valasztas...de hat ha azt akarod hogy olvasson....eloszor elkezdi ezt majd utana meg jon a tobbi (jo konyv is nem csak ezek a konyvek) erted...a meztelen nenis ujsagtol sztm meg ne felj mert fiad van vagy nem??? FIU ha meg kicsi is...ha lany lenne persze ilyeneket nem szabadna a kezebe adni...de FIU...Szt mi erdekli a fiukat..???? xd xd nyugodtan PONTOZZATOK LE...
2010. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Vegyél neki képregényt,nagyon sokféle van,nembaj ha úgy ítéled meg h nem neki való.(szörnyes,horror,akció,vér)


Szerintem odalesz,hogy megengedsz neki ilyet és tetszeni fog neki. Meséltesd el vele miről szól,ki a kedvenc karaktere,szerinte mi fog történni ezután.


Vegyél neki videójátékos újságot,kutyás,macskás újságot,bravo-t,sportmagazint,autós,fegyveres... Sokféle újság van,nem tudom mi érdekli a fiadat,de ha kap egy "felnőtt" újságot nagyon fog örülni. Esetleg az apuka is kaphat egy ckm v. fhm-et és maradhat a gyerek előtt,azokban fehérneműs képek vannak csak.

2010. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

vicckönyveken tanultam meg olvasni kb 4 éves koromban, azóta is sokat olvasok

15F

2010. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Bocs, de csak most érek rá kommentelni.


Első oldal utolsó írójának konkrét válaszok:

1. Jól olvas

2. Tanulták egymás után a betűket. Nem képolvasással, mint anno mi. Szerintem jól tanították.

3. Karácsonyra, ha jól emlékszem, kellett tudni olvasni, igen, de az sem volt katasztrófa, ha valaki lassabban haladt. Ő már tudott addigra, igen.

4. Nem erőltettük az iskolai olvastatást. Annyit gyakoroltunk itthon, amennyit a suli követelt. Nem érzem túlzottnak.

5. Mi itthon olvasunk. Férjem többet, több ideje van rá. Én inkább csak este, miután lefeküdt mindenki. Ő ezt már nem nagyon látja.


Autók érdekli, s igen veszek neki sok-sok autós újságot. De ezeket sem olvassa, csak a képeket nézegeti. Megvettem neki a Mi micsoda sorozatból az autókról, a hajókról, a repülőkről szóló darabokat, de ezeket sem olvassa. Egyszer belenézett az autósba és kész.

Nem képregényt szeretnék vele olvastatni az az igazság. Bár nem is tiltom el tőle, ha éppen ezt szeretné. De ezt sem olvassa. Max. nézegeti....


Látásvizsgálaton is voltunk más okból kifolyólag, és a szemével nincs a baj.

Egyszerűen a betűket utálja. Egybefüggő szövegből nem áll össze neki a kép és nem tud vele mit kezdeni, s nem is akar.

Erre ötlet?

2010. jún. 23. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!