Szerintetek mennyire van negatív hatással a fiatalokra a mai technológia?
18-as válaszolónak, 14 es vagyok:
Hát na, jelenleg nincsenek az életemben nagy családi drámák, brutális élethelyzetek, és mivel mentálisan ép vagyok, tehát képes vagyok sírni, szenvedni, örülni, és bűntudatot is érezni, vágyom valami izgalmasra. Amióta ember az ember illúziókba menekül - olvas, sztorikat hallgat meg mesél, filmet néz, mostanság pedig gamel is. Szerintem ez egy nagyszerű médium, ha igényesen van megcsinálva, mert egyrészt sok játéknál olyan minőségű a képi anyag és a hanganyag, hogy már művészi alkotásnak nevezném. És akkor még a történetről, arról, miylen érzéseid lesznek tőle, meg arról, hogy sok képességet is fejleszt, nem is beszéltem. Én játékokból tanultam meg pl. térképet olvasni.
Kérdező!
Jól látod a kérdést. Valóban rá lehet szokni, mint a drogra. Eufórikus öröm-élményt okozhat, de mint minden ilyen "szer", függőséget is. Mint már mondtam az egyetlen fontos, a MÉRTÉK. Ebben is.
#14-es.
Te is jól látod a kérdést. Valóban, úgymond "menekül" az ember. Miért is. Ahogyan írtad, mert nincsenek nagy drámák, brutális élethelyzetek. Tehát jelenleg nincs se családi dráma, se földcsuszamlás, se más természeti katasztrófa, se háború nem dúl. Így van. Ilyenkor az ember, hogy élményekben gazdagodjon, úgy érezze, hogy ÉL, hát keresi azt maga körül. S mivel nem sokan tehetik meg, h. Föld körüli vakációra induljanak 1/2 évre, így nem marad más, mint a virtuális pótszerek. Ua.mint nő helyett guminő, hapsi helyett vib... Mind-mind Pótszer. De az igaz, hogy BIZTONSÁGOS. Baj, betegség, csalódás nem érhet, igaz?
A jó könyvek számlálatlan falása is lehet az... Miért is? Mert sokkal biztonságosabb virtuális valóságban átélni bármit, mint élőben és nincs felelősség, mert a főhős, vagy az ellensége viszi el a balhét. Ezt neveztem én az "illúzió kergetésnek".
A vicc az, hogyha erősen a virtuális világban élsz, észre sem veszed, mennyire nagyon. Csak akkor veszed észre, ha már kiléptél onnan. De, ha ki is lépsz, csakis kicsi lépéssel kezd. Ne ugorj fejest semmibe.
pl. ha örökölsz mondjuk 10m Ft-ot, ne akarj vele rögtön a Tőzsdére futni, vagy pl. társat keresel, ne rögtön egy hercegre kezdj vadászni, akit fehér paripán vársz, h. Téged megtaláljon. (Sokan követik el ezt a hibát.)
Szóval most, hogy nem kell naponta bombák elől futkosnunk a légó pincébe. Persze, ki kell ezt is próbálni, mindent, ha lehet... csak nem szabad beleragadni. Semmibe. Élni kell, s ha bölcsen teszed előbb-utóbb ráébredsz, h. nincs valódi (non-virtuális) sikerélmény kockázatvállalás és felelősség nélkül. S akkor majd elmondhatod: ÉLEK.
Nagyapáink sokat mesélhetnének, mi minden kötötte le figyelmüket és tartotta Őket éberen, amikor a körülmények közel sem voltak a legrózsásabbak. S nem volt TV, meg Xbox, telefon, de még mosógép sem... Fával, gallyal tüzeltek, s kemencében sütöttek kenyeret, ha tehették... Egyszóval idejük sem lett volna virtuálisan élvezkedni. Viszont sokat voltak együtt, egymást segítették a szarban-bajban és szemtől-szemben társalogtak, mert sokszor még a leveles posta sem működött...
Mi következik ebből? Pl. megtanultak beszélni, kommunikálni, s még iskolában se kellet hozzá járni. <Ez előny>
Ha a körülmények szarok, akkor képes az ember élni a valóságban. Mert rá van kényszerülve, különben meghal.
No, az ERŐ legyen Veletek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!