Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lányom elvált apukája...

14 éves lányom elvált apukája vagyok. Hajnal 5 órakor TV szól, mobil bekapcsolva párnája alatt zseblámpa funkcióval. A led lefelé világított, jó meleg volt. Nem is kérdezek semmit, már nem harcolok. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Okos telefonom van, mindent használok rajta, de csak ha szükséges. Egyébként távol tartom magamtól az elektroszmog miatt. Minden elektromos berendezéstől távol tartom magam amennyire lehetséges.

2017. júl. 14. 23:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem h miért olvasna zseblámpával.
2017. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! A kérdés 40-50 év fölötti szülőknek szólt, akik védenék gyerekeiket, unokáikat. Egy olyan környezetbe kerültünk ahol egy kamasznak megszűnt a világ és csak telefon van. A lepedő volt forró, gondolom erről a tűzoltók többet tudnának mesélni. Úgy érzem több válaszoló nem hallott még az elektroszmogról, amit a telefon antennája gerjeszt (keress rá a neten), veszélyes. Kérlek csak úgy válaszolj ha érted a kérdést. Szép napot!
2017. júl. 18. 13:31
 13/22 anonim ***** válasza:
25%
Nekem nincs okostelóm, csak régi. Van hozzá fejhallgató. A nagyobbik lányom 6 és fél éves és ha telefonál a mamának, csak fejhallgatóval engedem neki, úgy hogy közben a telót jó messzire elrakom a közeléből. Nem tudom, mi lesz, ha lesz okostelója, de mondtam neki, hogy addig, amíg nekem sincs, addig neki se lesz. (37 vagyok)Ha lesz, akkor sem lesz rajta net, csak azért lesz telója, hogy el lehessen érni. Én is az elektroszmog miatt teszem ezt. Az ágyuk is úgy van, hogy ne legyen konnektor mellett. Szerintem egy 14 évesnek ezt már meg lehet mondani, megérti, ha elmagyarázod neki, hogy nem egészséges úgy aludni, hogy a telefon a párnája alatt van. Erről szerintem azért már mindenki hallott, vagy arról, hogy ne tartsuk zsebben a telefont...(férfiaknál nem tesz jót a heréknek, stb.) De egyszer én is tettem fel itt kérdést az elektroszmogról és kaptam hideget-meleget, hogy akkor soha többet ne üljek autóba se, mert az tele van elektromos dolgokkal, stb.
2017. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
34%
Nem a kérdező írta a 13-ast, én írtam. Mindenkinek joga van hozzá, hogy abban higgyen, amiben akar. Lehet, hogy túlféltem, de az is az én dolgom. Csak megpróbáltam neki válaszolni, mert én értettem a kérdését.
2017. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

elektroszmog, ez olyan mint hogy a mikró kivonja az étel DNS-ét?

Szerintem mond el a gyereknek hogy ez miért veszélyes.. Majd belátja. Ha meg nem, akkor az betudható annak hogy a kamaszok szeretnek "veszélyesen" élni. Vagy annak hogy tanult fizikát

2017. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%
Miért váltatok el?
2017. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

Már az is baj ha a gyerek olvasni akar este? Ha a lámpa funkció volt bekapcsolva akkor valószínűleg könyvet olvasott... Talán engedd neki hogy a rendes lámpát felkapcsolja és akkor nem telefonról fog világítani...

Itt maximum az egyetlen probléma az lehet hogy túl közelről olvas és rontja a szemét.. Nem az "elektroszmog"

2017. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
56%

"Lehet, hogy túlféltem, de az is az én dolgom."

Nos egy bizonyos pontig valóban a te dolgod. De ma már nagyon gáz, és hihetetlen hátrányba kerül az iskolában és majd a munkaerő piacon is az aki megrekedt a múltszázadban. Majd 100 év múlva visszatekintenek az emberek és eldöntik, hogy jó vagy rossz dolog volt-e ez a nagyon gyors ütemű technikai fejlődés, de jelenleg szükséges lépést tartani vele. Ha csak nem wc pucolónak vagy utca seprőnek szánod a gyereked, akkor tényleg nem fontos.

2017. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
56%
Van autód? Ha az elmúlt 100 évben készült,az is tele van elektronikával. Vagy talán gyalog jársz mindenhova?
2017. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
40%
Engem max azért zavarna mert pazarolja az áramot, kérd meg hogy állítsa időzítőre. ha meg azért megy mert fél a sötétben (nem szégyen, 20 évesen én még mindig) akkor vegyél neki éjjeli lámpát, nekem is LED lampion sor van az ágyam fölött, töredék annyit fogyaszt mint a TV.
2017. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!