Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan védhetném meg a húgomat...

Hogyan védhetném meg a húgomat, hogy ne kövesse el azokat a hibákat amiket én elkövettem?

Figyelt kérdés

Eléggé kezelhetetlen gyerek voltam.

A szülői neveléssel semmi gond nincs, mert az öcsém a szöges ellentétem. Egyetemre jár, nincs semmi káros szenvedélye....

A húgom viszont kiköpött olyan, mint amilyen én voltam.

Nekem elég sok problémám volt. Korán elkezdtem cigarettázni, nem tanulétam, a suli mellé jártam. 15 évesen elkezdtem kábítószerezni, amire rá is szoktam (fű, amfetaminszármazékok). 26 évesen sikerül úgy ahogy leszoknom.

Ennek ellenére, több mint 10 évnyi függőség után sikerült talpra állnom. Van munkám, nem a szüleimnél élek, úgy érzem, hogy egyenesbe jött az életem.

De mi van ha neki nem fog?

Tudom, hogy a szép szó nem hatna, mert rám se hatott.

Szóval ha ne adj isten olyan helyzetbe kerülne, amienbe én voltam, hogyan tudnám a jó útra terelni?



2015. nov. 27. 03:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Midenki a saját életét éli, a saját hibáit követi el, más nem tud helyette dönteni. Te sem tudod a húgodat "megvédeni", és "jó útra terelni" sem lehet.


Amit esetleg megtehetsz, hogy nyíltan beszélsz az általad elkövetett hibákról meg a negatívumairól is, de arról is, hogy miért kezdet el ezeket. Ami "tilos", direkt mondani, hogy ezeket ö ne tegye - mert azzal csak elindítod arrafelé.


Egyébként attól, hogy te ilyen voltál, a húgod mßeg lehet inkább az öcséd-tipusú is, nem feltétlen kell neki olyannak lenni, mint amilyen te voltál.

2015. nov. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én elhívnám magamhoz egy egész hétvégére, nem esnék neki rögtön ezzel a témával, inkább beszélgetnék vele mindenféléről, meséljen a suliról-barátairól mindenféléről, aztán este (estének mindig más a hangulata egy beszélgetéshez) elmesélném neki az életemet, mit hol rontottam el, mennyire nehéz volt helyrehozni a dolgokat, elmondani hogy mennyire szereted őt és félted, de ami nagyon fontos! Ne emeld fel a hangod! Bármit reagál, bárhogy reagál, te legyél iszonyú nyugodt! Ha elkezd visszabeszélni, tök nyugodtan mond neki, hogy nem akarsz veszekedni,nem akarod nevelni mert nem a te dolgod, te csak beszélgetni szeretnél vele. Talán azt is mondanám neki, hogy nem kell megfogadni a tanácsaidat, csak hallgasson meg :) - egy kamaszt szerintem azzal lehet a legjobban felbőszíteni ha azt érzi rá akarunk valamit erőszakolni, ha ezt nem érzi, nagyobb az esélyed arra, hogy átgondolja amit mondani akarsz neki. Egy biztos: iszonyú türelmesnek kell lenned vele. Sok sikert!
2015. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miböl gondolod, hoy a húgod inkább a te példádat követi és nem az öcsédét???
2015. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!