Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van ilyen? Hogy ennyire nem...

Van ilyen? Hogy ennyire nem megy? Vagy csak szórakozik velem?

Figyelt kérdés

16 éves lányom soha nem volt egy kimagasló tanuló,most bekerült egy elég nehéz gimibe,nem bírja a tanulást.azt mondja,nem tudom megtanulni,nem megy a fejembe,elfelejtem.

főleg az irodalommal küzdünk,már beírattam kollégiumba is(a sulitól 15 km-re lakunk)hogy hátha ott együtt könnyebben megy.


2010. márc. 16. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
sajnos van, en is igy voltam, nem ment minden nem tudtad mindent megtanulni, ne irasd olyan suliba ahol tul magas a szinvonal, mert csak kikeszul idegileg es fizikailag, hogy nem kepes ra hogy mgtanulja. en sem voltam soha jo tanulo, es ezt anyukam is jol tudta hogy van amit hiaba tanulok nem megy, ezert nem is jartam olyan suliba ahol tul nagyok az elvarasok, es lass csodat meg tudtam tanulni, es elvegeztem egy egyetemet is utana, igaz voltak nehezsegeim ott is bizonyos tantargyaknal. en tanacsolnek egy kevesbe eros sulit. hidd el sajat tapasztalat, igy o neki is konyebb lesz, n nem fogja ugy erezni hogy nem kepes ra.
2010. márc. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Az én anyukám mindenképpen azt szerette volna, ha kertész leszek. 14 évesen kertészeti szakközépbe kellett járnom, én gimnáziumba vagy közgazdaságiba szerettem volna.

Eredmény: 1-2. ban megbuktam biológiából, kémiából, szeptemberben pótvizsga-átmentem csak ne legyen annyira ciki.

Ahogy leéretségiztem, azonnal más irányban kezdtem el tanulni: irodavezető tanfolyam, könyvelő suli, majd gazdasági mérnök diplomát adó főiskola-és láss csodát-mindenhol osztályelső voltam.

Nemtudom, hogy a lányod milyen irányban tanul, de gondolkodj el, hátha ez lehet a gond, hogy nem szereti azt, amit tanul.

Most 34 éves vagyok és a mai napig gyűlölettel gondolok a középiskolás éveimre.

Ja, kertész azért sem lettem, mert a páromat nem így hívják:))))

2010. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy mivel sosem volt jó tanuló nincsenek meg azok a stabil alapjai amire most itt a nehezebb suliban építhetne. Vagy ellébecol és túléli vagy váltani kell.
2010. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló:

Irodalmat még a kisegítőben is tanítanak, az alól nem bújhat ki....


Amúgy a mai oktatási színvonal mellett (néhez gimnáziu ide vagy oda) aki nem tud MINIMÁLIS tanulás mellett 3-as átlagot elérni az agyilag zokni.

Úgyhogy mond meg a kedves lányodnak, hogy vagy lesz szíves megerőltetni magát és legalább 3-asra feltornászni a tanulmányi jegyeit vagy átiratod a habzószájúak közé a gyogyóba. Ha elég határozottan adod ezt elő és el is hiszi, akkor láss csodát, a 3-as menni fog. Mindjárt nem a fiúkon fog járni az esze a görög mitológia helyett "tanulás" közben.

2010. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a kémia, fizika, matek (értősek) és a történelem, nyelvek is(magolósak) mennek neki, csak az irodalom nem? Ez így elég érdekes. Mert ha tényleg csak ez okoz neki NAGY gondot, akkor az előző válaszadó szavaival élve tényleg zokni a lányod. Am meg hülyeség beiratni koliba. Mi is 15 km-re lakunk a sulitól, 25 perc alatt otthon vagyok. Jobb megoldás lenne ha TE ülnél le vele megtanulni az irodalmat, mert az irodalom pont olyan tantárgy, hogy még az is tudja, aki nem tanul rá.
2010. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen irasd át egy könnyebb suliba mert semmi értelme hogy egy rohadt nehéz suliban úgy bukdácsoljon át minden évben akkor inkább egy gyengébb suliban legyen 4-es tanuló :/
2010. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!