Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 14 éves lányom hazudgál...

A 14 éves lányom hazudgál össze vissza nem mondja meg a jegyeit mit tegyek?

Figyelt kérdés

tudom bennem is van hiba de a lányom minig késve mondja el a jegyeit és más anyukától tudom meg a jegyeit

tudom tini de én nem voltam ilyen mindent megtettem már a nevelése érdekében de hiába

mikor számonkértem rajta elkezdett sírni és a férjemnek azt mondta h fél nekem elmondani

nem tudom mi tévő legyek már felneveltem a fiam vele nem volt ilyen gondom


2010. jan. 29. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Előszöris ne vádold azzal, hogy hazudozik, még akkor se, ha biztos vagy abban, hogy így van. Persze azt se higyje, hogy elhiszel neki mindent, de próbálj meg! Bízz benne, érd el, hogy rossz érzése, lelkiismeretfúrdalása legyen, maikor hazudik. Egy idő után nem fog... És ha látja, hogy tolerálod, pl.: hogy nem jók a jegyei, próbálsz Neki segíteni, már nem fog hazugságokra kényszerűlni.
2010. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányommal is így voltam annak idején, csak egy darabig. Leültem vele és hosszan elbeszélgettünk. Sorozatosan hozta matekből a rossz jegyeket, és nem merte elmondani. Végül kiderült több osztálytársát otthon szíjjal verték meg a rossz jegyekért. Amikor ezt elmondta már attól félt, hogy rossz jegyet kap és én elfogom verni. Megbeszéltük, soha nem volt matek zseni de a jó hármast mindig elérte. Tehát nem tőlem félt, hanem a többi gyerek otthoni példájától.
2010. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én jelenleg 22 éves lány vagyok, tehát én is voltam 14 :) Saját magamról tudok írni: néha én sem mondtam meg rögtön, hogy kaptam egy kettest, vagy egyest (4-es 5-ös tanuló voltam, de néha becsúszott a roszabb is). Azért volt, mert attól féltem, hogy akkor nem engednek el hétvégén a barátaimhoz, vagy azzal leszek büntetve, hogy egész déután tanulnom kell. Pedig igazából sosem voltam nagyon megbüntetve, sokkal inkább az osztálytársaimtól hallottam, hogy őket hogyan büntetik otthon, és attól féltem, hogy nálunk is ez lesz. Vagyis egymás fejét tömik gyerekek a "megtorlásos" sztorikkal, és a gyerek fejében megfordul, hogy ez vele is megeshet, aztán annyit mondogatja magában, hogy már biztos benne, hogy vele is ez fog történni. Ezért inkább hallgat. Szerintem megbeszélhettek egy egyezményes módszert, hogyha pl. rossz jegyet kap, akkor van rá mondjuk 2 hete, hogy kijavítsa. Ez alatt a két hét alatt nincs bünti, de ha két hét után nincs kijavítva a jegy, akkor mit vállal be ezért? (pl. akkor hétvégén tényleg nincs kimenő, vagy a jegy kijavításáig a zsebpénz a felére csökken . . . .)
2010. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
86%
A 22 éves lány jól ír. De azt az egy dolgot nem írja le senki, hogy " leültem a lányom mellé, és segítettem neki megcsinálni a háziját. Igaz, rögtön rájönne, hogy én sem értem....
2010. jan. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

már leültem vele beszélni de nem hajlandó beszélni velem

régen mindig együtt csináltuk a leckét leellenőriztem neki felmondta és minden jó volt

most már fölöslegesek ezek

éppen azért írtam ki hogy valami egyéb tanács jönne e esetleg

2010. jan. 29. 21:44
 6/13 anonim válasza:
76%
Na ez az amit végképp nem értek, hogy a szülő minek csinálja a gyerekével a leckét(azonkívül hogy neki tényleg egy hasznos ismétlés) szerintem próbálkozzon vele és ha nem megy akkor hagyja, majd órán megmutatja a tanár, hogyhogy kell megoldani de lássa, hogy próbálkozott vele azt kéne megértenie hogy nem azért tanul hogy otthon megdicsérjék a jó jegyért hanem saját maga miatt, szerintem sokan csak azért nem tanulnak mert ez "égő" lenne a sok rossztanuló gyerek között tudom hogy nem a kérdésre válaszoltam de remélem valamit segített
2010. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Kicsit offolok 23:07-es velem pontosan az volt a helyzet, amit leírtál szó szerint lenéztek az osztálytársaim ha én megtanultam valamit és kiröhögtek, amiért olyan hülye vagyok, hogy megtanultam valamit az oszim meg jól leoltotta őket, h talán az a menő ha mindenből megbukunk? Igaz ez középsuliban volt inkább ott menő, h nem tanulunk semmit, de eltudom képzelni, h már 14 évesen is égőnek tartják ha jó jegyet kapnak pedig ha tudnák, h minden a jegyektől függ nem pedig arról, h strébernek neveznek-e az osztálytársaim!
2010. jan. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Ma voltam az angol tanárnál, aki mondta egy szülőnek,hogy ne kérdezze fel gyerekétől a leckét, mert akkor egy hétig is mondhatná.Angolról volt szó, nem tudom hogy van.


Én mindig magamba tanultam, mert anya dolgozott, egyedül voltam itthon.Anya sose követelte el tőlem,hogy színötös legyek, mert nem.Annyit kért,hogy valósítsam meg az álmaimat és legyek valaki.

4.7 lett az átlagom középiskolában és még mindig egyedül tanulok.A rossz jegyeket én sem időben mondtam el, csak akkor tudta meg , ha alá kellett írni valamit.

2010. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

legyél kapcsolatban a tanáraival, vagy legalább az osztályfőnökkel és mindig tudd meg a jegyeit... mond el a lánynak, hogyha nem tőle tudod meg, hanem mástól, sokkal dühösebb leszel annál, mint amikor őszintén elmondja... és úgyis megtudod egyszer, és minél később, neki annál rosszabb lesz


én így szoktam le a hazugságról... 5. osztályos koromban három hónapig titkoltam egy angol 3-ast, és anyukám megtudta a tanártól... nem bántott, de olyan lelkis dumát nyomott, hogy el tudtam volna süllyedni szégyenemben...onnantól kezdve minden jegyet elmondtam még aznap, h megkaptam, az 1-eseket is, és nem is beszélve arról,hogy más téren sem hazudtam és nem hazudok máig sem a szüleimnek, de még másoknak se...


21/L

2010. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
agy neki egy oan pofont h a szomszéd fal adjon neki még eggyet =) feltéve ha van szomszéd :D
2010. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!