Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek honnantól számít...

Szerintetek honnantól számít valaki műveltnek? Mikor mondjuk rá valakire, hogy intelligens?

Figyelt kérdés

2014. aug. 28. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Kulturáltan viselkedik, sok témához hozzá tud szólni, sokat olvasott, tájékozott a zenében, irodalomban, művészetekben stb. De a tudásával nem dicsekszik.
2014. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem a legfontosabb a megnyilvánulása az embernek
2014. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem csak azt mondom műveltnek, akinek minden második szava valami olyan, amirpl elképzelésem sincs, és híres filozófusokat idéz. A szememben az a művelt, aki tudja, milyen helyzetben hogy illik viselkedni, illedelmes, nem néz le másokat, és nem hangozatja, hogy felsőbbrendű. Persze a művelt ember érdeklődik a színház, művészetek, zene és egyéb tudományok iránt, de az intelligens számomra mást jelent.
2014. aug. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Aki tudja Taki bácsi Ladájának a rendszámát a Szomszédokból, az intelligens. Aki tudja, mi az a Szomszédok, az művelt. Ennyi az egész :D
2014. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Aki sokszor ad jó választ a kvizpart.hu-n az már szerintem intelligens.:-)
2014. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Művelt, ha sok dologra nyitott és ebből kifolyólag tájékozott.

Intelligencia az a más emberekkel szembeni megnyilvánulásokból, illetve a szellemi felfogóképességből mérhető le, bár ez két különböző intelligencia típus.

2014. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yehudina ***** válasza:

Intelligenciával születni kell, a műveltséget pedig tanulás útján elsajátítani.

Ismertem unintelligens embereket, akik nagyon tájékozottak voltak, tehát műveltek, ugyanakkor ismertem kevésbé tájékozott embereket is, akik tudtak viselkedni, tehát volt kellő intelligenciájuk.

2014. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!