Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy 13 éves...

Szerintetek egy 13 éves gyereknek mikor kellene lefeküdni?

Figyelt kérdés
Én is 13 éves vagyok és sokat hallom az osztálytársaimtól, hogy ők már 10-órakor alszanak mert elküldik őket az ágyba. De viszont nálunk meg úgy van, hogy nekem anyukám rám bízza mikor fekszem le vagy kelek fel. Ez nálunk természetes. Szóval szerintem ez annyira hülye szokás. Szerintetek?
2009. dec. 5. 16:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

azért csinálják a szülők, hogy kialudja magát az ember reggelre, mikor iskolába kell menni.

de szerintem sincs vele gond, sőt jó ha magad döntheted el mikor feküdj le.

ha nagyon későn fekszel úgyis rájössz egy idő után, h ez így nem oké.

az a baj, amúgy a szülőkkel , h nagyon kontrollálni akarják a gyereket, persze néha kell, de nem minden nyavajával kapcsolatban, mint pl lefekvés.


egy anyuka

2009. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

7köznap:1:00-2:00

7vége:5:00:7:00 közöt


14/F

2009. dec. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem sosem szabták ki, hogy mikor feküdjek le aludni. Sajnos sokszor túl sokáig vagyok gépnél, vagy túl sokáig tanulok, mert mindig az utolsó pillanatokra hagyok mindent (ez egy eléggé rossz szokás).

Hétköznap 6 előtt kelek, de általában 22, 22:30 mire ágyba kerülök és tudom, hogy ez így nem jó, reggelente nem vagyok kipihent, ami főleg a 4. óra körül bontja meg a figyelmem az órákon.

21 körül már aludnod kellene, hogy biztosan friss legyél, ha korán kelsz fel. De függ ez attól, hogy mennyire vagy fáradt és te, személy szerint mennyi alvást igényelsz.

Jah és szerintem próbáld meg egy időpontot rendszeresen betartani nagyjából, ami neked megfelel. ^^

14/L

2010. jan. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
10óra reális
2010. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24 éves vagyok. Gyerekkoromban nekem sem mondták meg, mikor feküdjek le. Olyan rossz szokásom alakult ki, hogy délután suli után aludtam 4 órát aztán ébren voltam és hajnali háromtól megint aludtam 4 órát. Középsuliban bentlakásosba jártam és ott 10 órakkor villanyoltás volt és 6:30-kor ébresztő. Két hónapomba telt, míg átszoktam, de nagyon sokat jelentett a tanulásban. Azóta is igyekszem tartani magam a 10 órai lefekvéshez, mert kipihenten sokkal jobban tud az ember teljesíteni, kiegyensúlyozottabb és barátságosabb. És hidd el, ezek a legfontosabbak, ha érvényesülni akarsz, nem az, hogy vajon láttad-e a késő esti filmet.
2010. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Általában 11-kor fekszek , de sokszor éjfél is van az.. Nem tudok mit csinálni, így jön ki.. És nyáron én is szeretek sokáig fent maradni..:) 13/L
2012. okt. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nálunk úgy van hogy suli napokon 10 fél 11 óra között lefeszek nem a szüleim mondják csak nem akarok fáradt lenni. Hétvégen viszon 10 11 között kelek fel így pénteken és szombaton akkor fekszek le amikor csak akarok.
2019. dec. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!