Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire elfogadható, ha a gyerek arra panaszkodik, hogy a családtól nem tud aludni, mert reggelente olyan hangosan beszélgetnek, egy kicsit se halkabban?

Figyelt kérdés
Kicsi a ház, most a szobán épp nincs ajtó, mert felújítás van, de vannak olyan helyiségek, amin van ajtó és lehet ott beszélgetni.
2013. aug. 25. 09:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
28%
13 éves, egész nap pihenhet.
2013. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Egész nap nem pihen, hanem besegít otthon.

Egy 13 évesnek meg nyáron pihennie kéne, még dolgozni se mehet.

2013. aug. 25. 12:42
 13/19 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott valami: valamelyik nap 4 órát aludt a család miatt, ez 13 évesen hol normális? És szidják, ha reggel még álmos. Konkrétan szidják érte.
2013. aug. 25. 17:02
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem teljesen érthető. Én is gyűlölök arra kelni hogy valaki beszélget kint. És lehet hogy "nincs semmi dolga", de akkor is megérdemli mindenki azt hogy rendesen kialudhassa magát.

17/L

2013. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
adjatok neki füldugót, az használ azért
2013. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ettől a helyzettől függetlenül: egy csomószor olvastam már itt is, hogy egy tizenévesnek semmi dolga, hát ugráljon úgy, ahogy mondják. Másik szavukkal meg azt mondják, hogy segítenie kell otthon. Most van dolga vagy nincs? És ha segít, miért ugráljon? Annyira kamaszellenesek ezen az oldalon az emberek, hogy az borzasztó...
2013. aug. 25. 22:48
 17/19 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is minden reggel felkeltenek, apukámnak elég rossz a hallása, és minden reggel ordibálás megy. Mármint nem veszekedés, csak olyan létfontosságú dolgok megtárgyalása, hogy kérsz-e rántottát. :)

Tudom, most is ébren vagyok, és netezek, de a szüleim 9 körül kelnek, akkor ébredek fel rájuk mindig. Szóval én kialszom magam, persze előfordul hogy nem. Épp ezért együttérzek a kérdésben szereplő gyerekkel. A legtöbb amit tehet, hogy korábban lefekszik. Az én szüleim se értik meg, hogy lehetne halkabban is beszélgetni, nem csak reggel. A tv-t is folyton üvöltetik, és ha elmegyünk valahova fél méterre egymástól is kiabálva kommunikálnak. Aztán az osztálytársaim csodálkoznak, hogy ha valaki halkabban beszél nem értem meg. :(

2013. aug. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Én füldugót használok és segít nyáron nem használom mert magamtól felkelek és segítek de suliidőben jó pl. 1 ébresztőórát az ágy mellé vagy telefont és időbe fel lehet kelni szóval én a füldugót ajánlom de a szülőket is meg lehet kérni a csendesebb beszédre mivel a füldugó nem mindig megoldás
2013. aug. 26. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Egy fülmosás nem árthat a szülőknek... lehet e miatt beszélnek hangosabban... a nagyot hallás miatt...(ez nem vicc, nem csúfság, az én férjem a tv-t nézi teljes hangerővel, hiába mondom neki, hogy hangos, de ha ő alszik akkor zavarja ha más tv-zik. Vele is az a gond, hogy korán elalszik -hozzánk képest-, és korán ébred... így val, hogy a már hajnalban meccsre ébredek, vagy a muzsika tv-re) visszatérve a kérdésre,...a gyerek pedig tegyen füldugót...
2013. okt. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!