Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt adjak havonta...

Mennyi zsebpénzt adjak havonta a gyerekemnek? (lány)

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

A kisfiam 10,5 éves és heti 500 ft-ot kap

2013. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pl. az én kisfiam nem kap zsebpénzt, ha valamire kell akkor kér, és kap,persze ha nem hülyeségre akarja költeni. Bár mindig van nála kb. 1000 ft, de nem költi el, csak "vész" esetére van.
2013. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
14 éves a lányom
2013. júl. 23. 20:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát én pár ezret adnék havonta... olyan 5 ezret. Ha ezen kívül kellene neki vmi akkor megbeszélés alapján kapna. Második válaszoló vagyok :)
2013. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 13 éves korom óta minden munkanapon kapok 500ft-ot.

De ezen felül semmit, ha kell valami, magamnak kell megvennem, nasitól kezdve az új telefonig. Szülinapomon vagy karácsonykor is csak kipótolják az áhított dolog árának egy részét, a többit nekem kell fizetnem. 1x-2x fordult elő, hogy a szüleim többet adtak az ajándékba, mint én.

Szerintem ez így tökéletes, el tudok járni a barátaimmal szórakozni, és a pénzzel is megtanultam bánni.

Arra költöm amire akarom, ha úgy érzem, elszórhatom, de aztán nincs sírás, úgyhogy a saját érdekem oda figyelni rá.


15/f

2013. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Hát én meg hó naponta kapok 500 FT-ot
2013. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Annyit szerintem felesleges adni... Vagy adsz, vagy nem, de ez olyan semmilyen. Havi 500ft-al semmire se megy a gyerek. "Nesze semmi fogd meg jól!"
2013. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szokott elmenni otthonról? Én mindig péntek-szombat este mentem el, és a két napra kaptam 2000Ft-ot.

Volt, hogy elkértem egy hóra 10E-et, persze hamarabb elfogyott... én inkább a heti zsebpénzre szavazok. Ha ruha meg ilyesmi kell, akkor meg kértem. Kaptam akkor is, ha nem volt épp szükségem egy új cipőre, de anyám mindig látta rajtam, ha nagyon tetszett és nagyon szerettem volna :)


Ez mellett szülinap, névnap, húsvét, karácsony...

2013. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 malkon válasza:
Én 15 éves fiú vagyok kb. 10 éves koromtól kaptam zsebpénzt de 13 éves koromtól már semmit. Én főleg a tanulási eredményeim alapján kaptam hetente átlag 800 Ft-ot de egyszer amikor sok jó jegyet hoztam és 1 ofő dicséretet is a szüleimnek elege lett, ugyan is a mérce kb. 2800 Ft-nál ált meg arra a hétre azután nem kapok semmilyen zsebpénzt egyedül csak a rokonság az egyetlen anyagi forrásom ő tőlük egy nagyobb alakalomra (ballagás, konfirmáció és az évre minden ünnepre) összesen 250000 Ft kaptam kb. 70000 Ft-ot el is költöttem (bicikli alkatrés új laptop) igaz a laptop-ba a szüleim is belesegítettek de azóta mindig azt mondják, hogy abba beleköltöttek kb 50000 Ft és kész. Ami olyan az megvettem magamnak pl. új tévé telefon és egyéb apróbb dolgok de a fennmaradt 180000 Ft egy külön számlán van és én nem nyúlhatok hozzá és így ez elég rossz érzés nekem, hogy tudom, hogy van de azért jól esne ha a szüleim adnának havi 2000 Ft mert nagy szülőktől amit kapok évközbe kb 20e (nem rossz) de azért mégis egy évre kevés elmegyek moziba haverokkal vegyek bérletet és már valami nagyobb dolog szóba se jöhet. Pl szeretnék egy asztali gépet de ők ezt hülyeségnek tartják mert van egy laptopom és nekem minek az (mert ha laptopom van akkor enyém már a fél világ) mondjuk nekik adnám de nem jó mert az asztali gép búg meg porfogó (mondjuk szerintem 250000 ft kicsit sok lenne érte de sokáig tökéletes lenne és normális is lenne nem mint ami volt nekünk kb 10 éve)
2013. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én szeptembertől fogok kapni zsebpénzt. Havonta 5 ezer forintot. Anyuék azt találták ki, hogyha rossz jegyet kapok, akkor annyit kell visszaadnom, vagy annyival kevesebbet kapok. (pl. 3-ért visszaadok 100 forintot, 2-ért 300 és 1-ért 500-at.)

13,5/L

2013. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!