Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valakinek van-e hansonló...

Valakinek van-e hansonló gondja, mint nekem? Milyen tanácsot tudtok adni?

Figyelt kérdés
Apámmal nem vagyok jóban.Állandóan csicskáztat,ordibál mindenért.Ha nem csinálok meg valamit jól,vagy rögtön,akkor kikapcsolja a netet,a földhöz vág valamit,és mindenért én vagyok a hibás szerinte.De annyira igazságtalan.Pl leejtett valamit,ami szétfröccsent a földön,épp arra járok,megfyek a dolgomra,és nekem mondja,hogy takaritsam fel,pedig ő ejettte le,ha meg nem,akkor ugat velem,meg ilyenek.Suliba is járok,és szinte időt sem hagy a tanulásra.Néha amikor már nem birom visszabeszélek neki,és olyankor anyám is nekem ugat,hogy fejezzem be.AZ ő oldalára áll.Apámmal sose volt jó a kapcsolatom.Utálom őt,azt lehet mondani.Legszivesebben elmennék itthonról,és leszarnám,ha szenvednének,mert a egész életemet pokollá teszik.Beszélni velük nem lehet,ugyse fog megváltozni.Ha lenne barátom,hozzá költöznék amilyen hamarcsak lehetne,de sajnos nincs:( Mit tegyek?
2009. okt. 7. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, mennyi idős vagy?

Szerintem négyszemközt próbálj meg anyukáddal beszélni, mondd el neki őszintén, hogy mi bánt, hátha megértőbb lesz. Valószínűleg azért "áll" apukád mellé, mert nem szeretne veszekedést.

Az elköltözés ezt sajnos nem oldaná meg.

2009. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

apukád vmi miatt nagyon ideges, de nem miattad

munkahely, zűr van kettejük között, csalja anyukádat, anyukád csalja őt, stb

2009. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Egy kis felmosás még nem a világ. A tanárnak se mondhatod hogy te nem akarsz tanulni. Meg majd a főnöködnek a munkahelyen se hogy nem akarsz dogozni.
2009. okt. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
18éves vagyok.Nem ez nem fejmosás,ne olyan kis dolgokra gondolj.Munkahelyi zűr se hiszem,hogy az,anyámmal is jóban vannak,de max hoghy egyik csalja másikat,az is lehet,de ezt se hiszem.Sose voltunk jóba.Én igy érzem,hogy minket szó szerint nem bír.Vmért haragszik rám.Anyámmal is azért beszéltem már erről,de azt mondja hogy engedelmeskedjek neki inkább,és akkor nem csinál nagyobb bajt.De könyörgöm,nekem is lenne magánéletem,nem akarok egész hétvégén itthon lenni és robotolni.:S:(
2009. okt. 9. 09:06
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

Hát nem tudom, én akármilyen fasírtban voltam a szüleimmel (nem egyszer!), sosem mondtam hogy ugatnak!

Azért valamilyen szintemn elvárja az apád a tiszteletet, bár ha te utálod, erre kevés az esély.

2009. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
76%
Én is gyűlölöm a faterom. Azt fogom csinálni, hogy amikor betöltöm a 18at elmegyek itthonról és csak haveroknál, nagyszülőknél, rokonoknál, utcán fogok aludni, mindent bepótolok, amitől eltiltott ez a szemét. Mert nem enged sehova. Aztán, miután egy hónapig nem láttuk egymást, talán jó érzéssel fog újra látni. Én nem mennék haza a helyedben. És én meg is teszem, 293 nap múlva. 17/F
2009. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha 18 éves vagy, szimplán költözz el

eleinte nem lesz könnyü, de később még áldani fogod ezt az elhatározásodat

2009. okt. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
csak én nem nagyon tudok sehova se menni.A rokonaim messze laknak, az ország másik végén,elmenni eltudok oda,de ők is megszidnának hogy elmentem otthonról,ott nem tudok maardni.Van egy fiubarátom,akinél tudnák lenni,de ő szerelmes belém,és biztos kihasználná a helyzetet,meg várná,hogy viszonozzam,amiért befogadott és nem monjda el senkinek,hogy ott vagyok.Elszöknék,de csak akkor,ha lenne biztos helyem,ahol aludni tudnék.Meg persze azt se bánnám,ha nem lennék egyedül,és lenne valaki mellettem.
2009. okt. 10. 11:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóan nem volt jó a viszonyom az apámmal,mint neked.De csendben kellett maradni:(anyuval tudtam beszélni erről ő már amennyire beszélt az apámmal hogy hagyjon békén.Mindegy a vége az lett hogy elváltak és elköltöztünk tőle.A világ legjobb döntése volt!!Utáltam az apám a sok ba..tatásért.Amióta külön vagyunk össz vissz 2szer találkoztam vele én nem hiányzom neki nem keres,és én sem.

Úgyhogy ha anyud nem akar válni tőle(bár nemtudom vele hogy viselkedik)akkor járj suliba,menj el dolgozni spórolj egy kis pénzt esetleg albérletre(állj össze egy bnőddel)és költözz el.Már nagy vagy ahhoz hogy az apád még mindig kislányként kezeljen..

Vagy még azt is megkockáztatnám, hogy megkérdezhetnéd az apádat(egy nyugodt pillanatában)hogy mi a baja veled,kiváncsi lennék mit mond rá..

2009. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

El kell menni melózni és albérlet

aztán meló mellett tanulni

nem lesz könnyü, de olyan önállóságot fogsz ezzel tanulni, hogy később is bármi történik, meg fogsz tudni állni a saját lábadon, önálló nő leszel

nagyon nehéz lesz, sokat fogsz szenvedni, de ki kell tartanod, kősőbb visszanézve pedig azt fogod mondani, igen, megérte

2009. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!