Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, szerintetek miért...

Kamaszok, szerintetek miért baj az, ha valami iskolatársammal facebookon haverkodok?

Figyelt kérdés
Vannak, akiket csak úgy látásból ismerek az iskolából és bejelöltem ismerősnek, meg akik mondjuk osztálytársak, azokat is és rájuk írtam, de egyik se beszél velem ott túl szívesen. Vannak, akik inkább letiltottak chatról. De miért baj, ha facebookon próbálok velük haverkodni, vagy ott beszélek velük először, mi olyan furcsa ezen?
2013. máj. 5. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Hát ezt egy személyes találkozás alkalmával tőlük kell megkérdezned...
2013. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egész nap egy légtérben vagytok, de egy büdös szót nem szólsz hozzájuk. Majd délután, amikor mindenki kikapcsolódni vágyik, pont nem egy osztálytársával akar majd beszélni, de te ráírsz.
2013. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

> De miért baj, ha facebookon próbálok velük haverkodni,

Mert van lehetőséged ugyanezt élőben is megtenni.


> mi olyan furcsa ezen?

Számomra az a furcsa ebben, hogy minden hétköznap ott vagytok egymás néhány száz méteres körzetében, te mégis egy amerikai webes szolgáltatáson keresztül akarsz velük kommunikálni. Belegondoltál már, hogy amikor a szomszéd szobában ülő haveroddal a Facebook-on beszélgetsz, az írásod körbeutazza a fél világot? Minden egyes szavad eltárolásra kerül egy idegen szerveren, valahol Észak-Európában. A Facebook adatközpontjai között pedig ugyebár (geo)redundancia van, szóval fogadni mernék, hogy a beszélgetéseitek átmennek még a transzatlanti optikai kábelen is.

Ez szerintem nem normális!

2013. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az a nemnormális, hogy miért okoz ez függőséget.
2013. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szánalmas, hogy csak a neten tudsz valamiféle kapcsolatot teremteni az osztálytársaiddal... Miért nem nap közben teszed ezt? Fel nem tudom fogni...
2013. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha netes haverokat keresel, akkor egy mmoba találhatsz. De a facebook chat azért van, hogy a meglévő barátaidal chattelj. A legidegesitöbb dolog a világon, mikor egy ember a fél iskolát bejelöli, aztán leégeti magát azzal, hogy mindenkire Kéretlenül ráír.
2013. máj. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
jaja először haverkodj összevelük aztán kezdj el facebookon is beszégetni
2013. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

akik nem akarnak veled beszélgetni hagyd őket a fr ancba


ám írj pm.et és 3 nap alatt megmondom miért tilt le mindenki facebookon

2013. máj. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mert a facebook csak kapcsolattartó eszköz, nem ismerkedési hely
2013. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is idegenkednék valakitől, akit alig ismerek, élőben sosem szól hozzám, nem teremt velem kontaktust, mintha nem is ismerne, aztán Facebookon hirtelen haveri szinten akar eldumálgatni. Persze, a neten könnyebb, tudom, de nem épp ez a legjobb módja annak, hogy barátokat szerezz.
2013. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!