Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a 17 éves lányotok egy szó nélkül kimenne külföldre és csak egy sms-t írna, mikor már indulna a gépe?

Figyelt kérdés

Nem örökre,hanem csak pár hétre,mert pihenni szeretne és "elege van a télből"(tengerpart az úti cél),nem kéne semmit fizetnie,mert gazdag barátai vannak,akik meghívták.

Mit csinálnátok?



2013. febr. 16. 12:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek szépen ne menj ki!

A "gazdag barátok" el fognak várni egyet s mást cserébe a szíves vendéglátásért. Gyakorlatilag a rabszolgájuk leszel.

2013. febr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát rendőrség, aztán aznap haza hoznak. Ha csak a jó barátaid akik majd futatoidá válnak nem zárnak be valahová!

Lenne belőle egy jó jegyző könvezés, utána anyuci apuci jöhetne a kicsi lányért. Otthon meg amit adnak. Nem tudom mért mennél szó nélkül meg stb, Irsz priviben ? 16/L

2013. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%

Én végiggondolnám először,hogy hogy történhetett az egész.Milyen problémája van,amit nem oszt meg velem-mert az,hogy unalmas a tél nem indok,akkor szerintem már mindenki elhagyta volna az országot-mi az amit nem vettem észre,hogy fajulhatott el odáig az anya-lánya kapcsolatunk,hogy nem tűnik fel a gondja illetve,hogy nem is osztja meg velem,és hogy szó nélkül lelép.Azt kell,hogy mondjam,hogy sok esetben a szülő IS hibás-nem,még csak véletlenül sem azt mondtam,hogy a szülő a hibás,hanem,hogy ő IS-.Én például olyan anya mellett nőttem fel-a húgommal-hogy csak a munkájáért élt,nagy karrierista volt,egyébként sebész,és hétköznap este 7 előtt nem láttuk,hétvégén meg ha szerencsénk volt,akkor 10 percet tudtunk vele beszélni.Nyugodtan kijelenthetem,hogy anyámnak azt se tűnt volna fel,hogyha részegen jövök haza,mert annyira nem ismert.Ha én nem vagyok felelősségteljes,és nem nevelem a húgomat,akkor elzüllünk.Ő is,én is.Tehát a szülő is lehet hülye...


Visszatérve azonnal hívnám a rendőrséget,repteret,jönne haza,és itthon sok-sok-sok beszélgetés,megpróbálnám visszaszerezni a bizalmát felém,felébreszteném a lelkiismeretét,aztán büntetés.

2013. febr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Először dühös lennék és haragudnék rá, utána megpróbálnám megérteni, felhívnám és megkérném hogy minden nap hívjon fel, és egy hét múlva legyen itthon. Ha ezeket nem tenné meg értesíteném a rendőrséget. Előtte nem minek ha már úgy is ott van, kifizette a repjegyet a szállást. Ráadásul abból csak még nagyobb családi botrány lenne. Eső után köpönyeg, ha már ott van legalább érezze jól magát. Aztán majd számolunk ha haza ért.
2013. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó,hanem az egyik barátnőmről(?).

Azt mondja,hogy azért nem mondja el a szüleinek,mert úgysem engednék el.De a csaj nem tud semmit megcsinálni egyedül,inkább nem eszik fél napig,ha nincs otthon senki,mert nem tud megcsinálni egy rántottát vagy valamit.De múlt héten is esett az eső és csak fél 5-kor tudtak volna érte menni a sulihoz és addig ott ült inkább,minthogy busszal hazamenjen.

Szóval fura nagyon a helyzete.

2013. febr. 17. 13:35
 16/18 senior24 ***** válasza:
41%

17 évesnek?Mennyi baja lehet?Semennyi!!És ha azt mondja h mennek az antarktiszra epret szedni akkor elhiszed neki?Micsoda problémái lehetnek h a tengerparton kell kipihennie. :D

Megbizhato barátok?Nem hinném!!!Különben is,lesz'rnám.Az én gyerekemet akkor sem vigyék ki külföldre, amásik meg az h mi az h csak egy sms és szó nélkül?

Telefon,rendörség,otthon házimunka nem csak face meg like,hanem igazi házimunka,több szigor,és elbeszélgetnék vele.A barátainak meg olyant mondanék h büdös retkes k'rva anyátok is lenne benne és soha többet nem engedném őket a lányom közelébe.Tudod hány embernek a sorsa pecsételődött meg ugyanigy?Olyanok is vannak h bedőlnek mindenféle sz'rnak.Pl.eperszedés az Antarktiszon?N

2013. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 senior24 ***** válasza:
41%
Ja és ellentétben a sok szülövel,elgondolkodnék rajta h mit b'sztam el és hol és egy kicsit öszintébb lennék magamhoz!
2013. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egy 17 évesnek is lehetnek komoly gondjai, tapasztalatból mondom. Nem csak felnőtt korban kezdődnek a gondok. Persze attól még a menekülés nem megoldás, de nyilván az se hogy egyből a rendőröket riasszuk. Előbb szép szóval kéne meggyőzni a leányzót hogy utazzon haza és beszéljék meg a dolgot.
2013. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!