Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Átmennétek 13 éves fiatok...

Átmennétek 13 éves fiatok barátnőjének a szüleihez? Én nem gondolom jól?

Figyelt kérdés
Fiam most kezdte a 7. osztályt, van egy kis barátnője, "járnak" 2 hete. Tudomásul vettem, beszélgettünk róla. De úgy gondolom itt le is lehet zárni az ügyet. Suliban találkoznak, átjárni még nem kell egymáshoz. Szerintem. Tudom melyik kislányról van szó, mivel egy osztályba járnak, a szüleit is ismerem annyira, amennyire meg lehetett 6 év alatt, a szülői értekezletek alatt. A fiam azzal állított haza, hogy jövőhét hétégén meghívtak minket családostul a kislányhoz. Csak nekünk fura ez? Nem értem miért kellene 13 éves gyerekeknél, 2 hét után átrohangálni egymáshoz.

2012. szept. 30. 14:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg fura, hogy meghívtak. Viszont az is, hogy ennyire elutasítóan kezeled ezt a témát. Fogadd el, hogy már lassan felnő a fiad, nem marad örökre az anyuci pici gyereke.
2012. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

Azért a felnövéstől még bőven messze, van két 13 éves még elég gyerek tojáshéjjal a seggén.Ez sima gyermeki fellángolás szerintem felesleges ez a család találkozó.Nem értem a felfogásukat a szülőknek,nekem is volt "barátom" már oviban, kisiskolásként,14-15 évesen még sem hívták át a szüleim őket,és a fiúk szülei sem minket.Családi ismerkedés eljegyzés és házasság előtt szokott lenni,nem egy 2 hetes gyermekkapcsolatnál.Inkább felhívnám az anyukát és elmondanám a véleményemet erről az egészről.

Szerintem abban is teljesen igazad van,hogy találkoznak az iskolában és annyi,szerintem 15 évesnek sem kell egymáshoz átjárkálni még nem hogy 13 éveseknek.

2012. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem miért kell lepontozni azokat a válaszolókat, akik szintén furának tartják ezt. Én is annak tartom. 13 évesen már családi ismerkedés? Ugyan már :) Én is azt gondolom, hogy a 13 éves még bőven gyerek, NAGYON gyerek. Ezután jön a szexuális felvilágosítás illetve tájékoztatás a védekezés fontosságáról?! Elhiszem, hogy modern világot élünk, de nem ennyire. Aki pedig azt írta, hogy már 11 évesen barátja volt, hát nem is kommentálnám. 11 évesen? Azért ezt gondoljuk már át még egyszer :) 11 évesen én még babáztam, legóztam, amit találtam pedig én se vagyok ám öreg, 21 éves vagyok. Teljesen jogosan találod furának ezt a helyzetet. Ettől függetlenül még átmehetsz, szerintem én is átmennék, legalább megtudod, hogy a lány szülei hogyan kezelik. Lehet ők is hasonlóképpen és így szeretnék a tudtodra adni.
2012. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is furcsa kicsit. Ilyesmi idősebb párok esetében szokás, akik komolyan tartósabb kapcsolatot szeretnének. Ezzel szemben arra biztatnálak, hogy menjetek át. Nagyon udvarias gesztus a lány szüleitől, lehet, hogy csak egy kicsit jobban meg akarnak ismerni titeket. Nincs ebben semmi rossz. Még az is lehet, hogy egy kellemes este kerekedik belőle a szülők részéről, jó sok beszélgetéssel.
2012. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
13-as, én írtam azt, hogy a legelső barátom 11 évesen volt. A sors furcsa fintora, hogy egyidősek vagyunk, szinten 21 éves vagyok :) Innen látszik, hogy mennyire máshogy érnek a gyerekek. 11 évesen én már 2 éve menstruáltam, bőven megálltam a növésben, a testi fejlődésem befejeződött. Én akkor már nem babáztam, hanem kamaszodtam, annak minden nyűgével együtt (ide a szőrtelenítés, a szerelem, és szexuális érés is beletartozik, természetesen NEM feküdtünk le, attól még nagyon messze voltunk, csak csók csattant). De ettől még sem jobb, sem rosszabb nem voltam, mint egy más 11 éves. Mindenki máskor érik meg az első kapcsolatára. Utána 15 éves koromban volt még egy hosszabb kapcsolatom (4 éves), és utána ismertem meg a páromat. Mind a 3 kapcsolatnak megvolt a maga varázsa. A legelső, még gyermeki, az első szerelem varázsával, a második már majdnem felnőtt, testiséggel, és a harmadik az igazán felnőtt, összeköltözéssel. Szóval én még mindig úgy gondolom, hogy semmi rossz nincs abban, hogy a kérdezőt meghívták a lány szülei, sőt, én még azzal is egyetértek, hogy hétvégén átmenjenek egymáshoz, esetleg egy moziba stb.
2012. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez furcsa.

Mikor én jártam 2 hónapja a barátommal, a szülei áthívtak ebédelni, de előtte is már ismertem látásból. Mondjuk akkor ott volt a szűk családon kívül nagyszülő, unokatesók meg minden, az is érdekes volt:D

Szerintem nem kéne még ez a nagy családi egybeborulás, ez csak ilyen kis első szerelem. De menjetek csak el, illik elfogadni a meghívást. Ha más nem, új barátaitok lesznek:)

14L

2012. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kitől tudod a meghívást? Azaz hívtak titeket, mert akkor meg is kérdezhetted volna, hogy ők minek szánják. Ha meg a fiad közvetít, az lehet hogy csak amolyan szóbeli reagálás hogy: jó jó ne siess lánykám , majd még előbb áthívjuk a szülőkkel...és a fiad a kislánytól hallva készpénznek vette?

Tudnak ám a kamaszok kavarni, az egyik szülő így tudja, a másik úgy.(nem tartom hazugságnak, hanem fiatalos igyekezetnek és túlkombinálásnak)

Nem árt ha épül egy kis védőháló köréjük. Sok sikert!

2012. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én átmennék, hogy lássam, ki ez a lány, milyenek a szülei, és úgy egyáltalán... Nem csinálnék rendszert belőle, de a találkozásból e tudnék szűrni egyetsmást...
2012. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!