Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Átmennétek 13 éves fiatok...

Átmennétek 13 éves fiatok barátnőjének a szüleihez? Én nem gondolom jól?

Figyelt kérdés
Fiam most kezdte a 7. osztályt, van egy kis barátnője, "járnak" 2 hete. Tudomásul vettem, beszélgettünk róla. De úgy gondolom itt le is lehet zárni az ügyet. Suliban találkoznak, átjárni még nem kell egymáshoz. Szerintem. Tudom melyik kislányról van szó, mivel egy osztályba járnak, a szüleit is ismerem annyira, amennyire meg lehetett 6 év alatt, a szülői értekezletek alatt. A fiam azzal állított haza, hogy jövőhét hétégén meghívtak minket családostul a kislányhoz. Csak nekünk fura ez? Nem értem miért kellene 13 éves gyerekeknél, 2 hét után átrohangálni egymáshoz.

2012. szept. 30. 14:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Miért érzed ezt furának?

Én szerintem tök jó, lehet ez a kapcsolat hosszútávú is, és akkor viszont jobb ha megismered jobban a kislány szüleit.

2012. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
inkább örülj hogy legalàbb megmondta hogy van baràtnője meg hogy bìzik benned. az ilyen korban ez ritka
2012. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
13 évesen nem hiszem, hogy hosszú távú lenne. De ha az is lesz, még ráérünk családot egyesíteni :) De gondolom át kell majd menjünk, egyébként nem törődöm szülőknek leszünk elkönyvelve.
2012. szept. 30. 15:07
 4/18 A kérdező kommentje:
Annak örülök, hogy a fiam elmondta. Jó a kapcsolatunk, mi is nyitottak vagyunk előtte, így ő is előttünk. Nem érezte szerencsére ezt sem tabu témának. Engem sem az zavar, hogy már érdeklődik a lányok iránt, ebben a korban már ez természetes, csak szerintem még a szülőknek ki kellene ebből maradjanak.
2012. szept. 30. 15:09
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is fura... én udvariasan visszautasítanám a meghívást. Ehhez még a gyerekek is, és a kapcsolatuk is fiatal szerintem. Az megint más lenne, ha a fiadat hívják el, érthető, hogy meg akarják ismerni a lányuk "udvarlóját". Na de titeket? Minek? Ha már többé-kevésbé ismernek az iskolából, nem tudom, mi többre lennének kíváncsiak egyenlőre? Arra gondoltam még, hogy szeretnék veletek megbeszélni, hogy, milyen körülmények között találkoznának a gyerekek, nekik mik az elvárásaik, illetve nektek mik (pl. nincs ottalvás, este legkésőbb 9kor hazakíséri a fiad, ha nálatok van, vagy elmennek valahova, mik a telefonálási szabályok, mikor, hol találkozhatnak hétköznap/hétvégén). Viszont ha ez utóbbiról van szó, nem pedig egy sima pofavizit, akkor nekem nagyon szimpatikus hozzáállás a részükről.
2012. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Már volt azóta szülői értekezlet, akkor beszéltünk pár szót. Mondtam, hogy hétköznap nincs találka, max hétvégén. Akkor az anyuka is azt mondta így gondolta ő is. Akkor azt vettem le, hogy ő sem gondolja komolynak ezt járást. Ha erről akar beszélgetni, szerintem gyerek nélkül kellene, telefonon is elintézhetnénk.
2012. szept. 30. 15:27
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is fura. Olyan érzésem van, hogy kislány szülei kicsit túlbuzgóak. Nem hiszem, hogy a "szabályok" megvitatása miatt hívtak volna meg Titeket. Aztán ki tudja...Én csak magamból indulok ki.

Még az jutott eszembe, hogy 1 hét hosszú idő. :) 13 évesen van, hogy csak napokig "járnak" a gyerekek. :) Lehet, hogy már nem is kerül sor, arra a bizonyos találkára.

Mindenesetre, én sem mennék szívesen. A fiam 13 évesen, már elég nagy ahhoz, hogy a lány szülei megbeszéljék vele az esetleges szabályokat (mikor találkozhatnak, ki, mikor mehet a másikhoz, ilyesmiket), nem kellettek Ti oda. :)

2012. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
fiam=fiad
2012. szept. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez tök szimpatikus hozzáállás, én biztos mennék :) Nekem 11 évesen volt az első barátom, vele 1 évig jártunk, szóval korunkhoz képest egészen hosszútávú volt, ott is volt ilyen találka a szülők között, tényleg főleg a szabályok lefektetéséről volt szó, na meg jóban lettek az anyukáink.
2012. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez nem gond, inkább örülni kellene neki. Legalább megismeritek, milyen a fiatok ízlése.
2012. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!