Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nrmális ez? Többi lent

Nrmális ez? Többi lent

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Szüleim elváltak anyával élek. Anya nemengedi hogy ajtó legyen a szobámon. A szobámba minden reggel behozza a ruhaszárítót és itt tereget ki. Aztán mérges hogy sose hívom el a barátnőimet és nem ismeri kikkel járok ki. Zsebpénzt rendszeresen apa ad és az iskolámat is ő fizeti. Apuval jó a viszonyom is. Hogy értessem meg anyával hogy nekem kell a külön szoba. 1éve van barátom szoktam nála aludni is de anya nem ismeri őt mert sose hoztam őt haza. Ugyebar nálam nemaludhat mert elég ciki lenne hogy nincs ajtó a szobámon és anya a másik szobában alszik. Apu ismeri a barátomat. Neki bemutattam és nála is aludtunk 1éjjelt. Apánál van külön szobám és kopogni is szokott apukám. Csak anyut nemtudom hogy szoktassam rá erre a *furcsa* dologra
2012. ápr. 24. 19:17
 1/10 A kérdező kommentje:
ezenkívül anyutól semmi zsebpénzt nemkapok. Ha megtetszik valami minnyárt apunak szóllok. Apu gyakran megkérdi nincs e valamire szükségem mert tudja hogy milyen anyu. Persze ezt a témát nagyon sokszor próbáltam már vele megbeszélni de nemért meg engem. Nemlehet vele leülni és megbeszéllni. Azért is kiabál hogy folyton csak apunál vagyok!
2012. ápr. 24. 19:19
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem költözöl apukádhoz?


Te már elég idös vagy, hogy a te szavad legyen a döntö.

2012. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, a kérdésre nem válaszoltam: igazad van, ez nem normális, már sokkal fiatalabb "gyereknek" is szüksége van magánterületre. Nálunk kb 10 éves kortól minden gyereknek saját szobája van, zárható ajtóval, de ettöl függetlenül is CSAK kopogtatás után megyünk be hozzájuk.
2012. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nemszeretném elhagyni anyut. De foggalmam sincsen hogy hogyan oldjam meg ezt a helyzetet egyszerűen neképes megérteni hogy nekem ez így rossz. Már azt is mondtam hogy így teljesen elüldöz magától de aztmondta hogy nemérdekli. Ha megy elmegyek apuhoz pár napra büntetésből hetekig 1szót se szóll hozzám
2012. ápr. 24. 19:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Anyukád bocs, de gyerekesen viselkedik. Meg nem akarja, hogy kirepülj a fészkéből. Sarkadra kell állnod.
2012. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nemtudom hogy értessem meg ezt vele hogy megértse
2012. ápr. 24. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha van, hogy hetekig egy szót se szól hozzád büntiből, akkor ő nem olyan, akivel bármit megbeszélhetsz. Tégy mindent, ahogy jónak látod, ahogy a legjobbnak. Majd elköltözöl egyszer.

Nagyon gáz h nincs ajtód.

2012. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
azon gondolkodom elköltözök apuhoz de nagyon félek mert akkor anyut nemlátnám évekig mert kijelentette ezt egyszer hogyha elköltözök őt látni nemfogom és felejtsem el.
2012. ápr. 24. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:
egy (jó) anya úgysem tenne ilyet! szeret és szeretni fog téged, és kiheveri, ha elköltözöl.
2012. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyuddal sajnos komoly bajok vannak... mármint pszichésen. Ez az utsó mondat, amit írtál, nagyon komoly érzelmi zsarolás. A zsarolásnál alapszabály, hogy soha nem engedünk neki!

Mivel 18 éves vagy, felnőtt vagy jogilag. Ahhoz, hogy ez ne csak egy papír legyen, érzelmileg is fel kellene nőni. Ennek pedig alapja, hogy ki tudj magadért állni, ha kell pozitív értelemben, de a szülőkkel szemben is.

Tehát megtanulod saját magad képviselni. Az ajtónak van egy szimbolikus szerepe, ez pedig a határ, az "énhatár".

Anyukád nem akar önálló lénynek tekinteni, hanem úgy kezel, mintha az ő tulajdon lennél, minden lépésedet kontrollálni akarja. Azokat is, amit a szobádban csinálsz.

Én vita helyett kérdeznék:

1. Anya, mi kifogásod az ajtó ellen? Felnőtt nő vagyok, nekem is szükségem van magánterületre, privát térre. Mint ahogyan minden más embernek, neked is. Ha ez ellen kifogásod van, akkor sajnos nem fogunk tudni együtt élni. Én is nagyon sajnálnám, ha emiatt kellene elköltöznöm. De meg fogom tenni, mert így rosszul érzem magam. Találjunk ki erre valamit. Én is tiszteletben tartom mostantól a te szobádat, tőled is ezt kérném.


Ez kezdetnek nem lenne rossz. Majd így tovább a zsebpénzzel és a barátod bemutatásával is. Az is jó lenne, ha anyukád megismerkedne egy hozzá illő férfival. Akkor nem rajtad lógna állandóan.

2012. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!