Üdv, szerintetek melyik nevelési forma a jobb tanulásra?
Szülőket érint jobban ez a kérdés, szerintetek hogyan lehet jobban motiválni a gyereket tanulásra? Hogy pl megvontok tőle dolgokat, és tanuljon úgy, vagy ha jól tanul, akkor jutalmazzátok valamivel?
19/F
Nálunk a következő volt,mindennap 1 órát gépezhettünk öcsémmel,de előtte meg kellett csinálnia házit és tanulni,ha rossz jegyet hoztam haza akkor a nevelőapám üvöltött velem,anyukám és dühös volt,nem értették hogy abból a tárgyból rossz vagyok,vagy ha nem tanultam akkor igazuk volt,de nekem középsuliban 7.ben kezdődött a tanulás problémám diszlexiás,és diszgráfiás lettem,valószínűleg a sok stressz és sok megaláztatástól ami a gimibe ért,csak mert nem ittam,pasiztam 13-14 évesen mint a többiek.De amiben jó voltam az ment,és jól esett,hogy anyukám büszke rám.A nevelőapám meg egy idegbeteg......nem részletezem ő vele nem kell foglalkozni,neki semmi sem volt jó életem során.
Úgy gondolom,hogy az a legjobb ha nem bántják a gyereket a rossz jegyért,viszont, a gyereknek kutya kötelessége megcsinálnia házit,és tanulni,ha ezek rendben vannak és mégis rossz jegyet kap akkor szerintem nem szabad leszidni és büntetni,ha nem tanul persze akkor net megvonás,zsebpénz megvonás,nem mehet el valahova.Szerintem meg kell értetni a gyerekkel,hogy az élethez szükséges,hogy megtanulja az alapokat,általános iskolában marha könnyű az anyag aki ott megbukik és nincs tanulás problémája az nagyon lusta,aki gimiben csak 3-4es szerintem semmi probléma vele ha tényleg tanul.A lényeg,hogy tudja a gyerek hogy tanulni kell,nem csak a munkához,hanem hogy ne legyen egy buta tuskó.nem kell kitünőnek,strébernek lenni,egyik azért,mert szegény gyerek gürcöl az 5ösért,és ha 4est kap akkor teljesen depressziós lesz,mert van egy megfelelési kényszere.Úgyis kiderül kinek mihez van érzéke nem szabad erőltetni ami nem megy annyi,hogy azért tegyen meg mindent amit tud,de arra koncentráljon jobban ami megy neki.Nem szabad a gyerekből egy idegbeteg strébert csinálni,aki sosem pihen csak tanul és bőg ha 1 hibája már van,attól hogy valaki kitűnő,még az élethez lehet 0.
Köszi a hasznos válaszokat, sokban igazat adok nektek, viszont ezzel egy újabb dolgot mutatnék:
Mikor tavaly 11-ben félévkor 4 tantárgyból bukásra álltam, anyu teljesen kiakadt, apu igazából nem foglalkozott vele, ő addig macerált, alázott, amíg csak kedve volt hozzá...aztán megfogadtam mérgemben, hogy év végére egy bukásom se lesz...Júniusban az év végén bukás nélkül zártam! Anyu azt mondta, hogy ha akkor fél év előtt segítséget kértem volna tőle, illetve attól akitől csak tudok, akkor ő is segített volna...Hát először ezen kiakadtam...először ezt miért nem mondta? Mennyivel jobb lett volna, ha a dühkitörés helyett inkább megbeszéltük volna, hogy mit miért, és hogyan...csak persze gyerek, és szülő közti kommunikáció az ember, és állat szintjén áll, talán azért is volt ez így megtörténve...Mondjuk ez idén is jó lett volna... Én a megértő megbeszélést támogatom 19 évesen, mert ha csak stresszelünk akkor se én nem kapok elég erőt, és kedvet a tanuláshoz, se a szülők a megértéshez! Szerintem! Bár az is biztos, hogy sok szülő meg pont ennek ellentéte miatt nem merik felhozni a segítség, és megbeszélés dolgot, mert lehet azt hiszik, hogy a gyerek ilyenre nem fogható...
Még egyszer köszi... :)
Egy módja van, tudni kell, hogy magának tanul.
;)
Az ha valamivel jutalmazzák annak semmi értelme. Persze néha nem árt, de rendszeresen kicsit aggasztó már.
Én szigorúbb vagyok önmagammal, mint a szüleim velem.
Figyelj.
Úgy gondolom magadnak tanulsz. Magadnak érzed, hogy mennyit kell. Ha nem tanulsz az neked szégyen.
Nálunk /me több ismerősömnél is így van mesélték/, hogy nem noszogatják a szülők mert úgy vnn ak, hogy szerintük nekünk szégyen ha megbukunk és nem nekik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!