Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem tudom már mit gondoljak!...

Nem tudom már mit gondoljak! Lehet, hogy elveszítem a legjobb barátnőmet?

Figyelt kérdés

Amióta az első pasijával járt,szerintem azóta változott meg.

Nem tudom mi legyen..lehet,hogy én ragaszkodok ehhez a barátsághoz ennyire,de azért vannak dolgok,amik kiborítanak:

Ha én beteg vagyok,én hívom fel őt.Ha ő beteg,elvárja,hogy én hívjam fel.Ha házi kell én írom meg neki.Ha nekem kell,nekem úgy kell rá írnom,hogy elküldi-e.Megbeszélünk egy időpontot,biztos,hogy késik.Reggel van egy közös hely suli előtt,ahol 7:30 kor találkozunk.Befut 45-50-kor,és annyit mond Ő MEGSÉRTŐDVE SZINTE hogy bocsi..

és most leírtam neki a házit( ő hiányzott,és én írok rá,meg sem kérdezi,vagy kéri) annyit nem írt vissza,hogy kösz..írtam neki sms-t,semmi..

Nem haragszik rám,nincs megsértődve,semmi ilyen.Ő ilyen,és kész..csak nem tudom,hogy ezt a személyiséget meddig tudom türelemmel,és veszekedések nélkül eltolerálni.Nem akarok veszekedni,és a legjobb barátnőm 6 éve.És bánt,hogy a pasijával pedig úgy viselkedik,mintha az isten lenne.Hívja,ráír,stb..


Szerintetek mi legyen?


2012. jan. 24. 20:22
1 2
 1/11 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Barátságok jönnek mennek.Még ha úgy gondolod is hogy a legjobb barátnőm és semmi nem állhat közétek.Öregszetek változnak az igényeitek és máshogy látjátok egymást.Nekem is volt pár legjobb barátnőm (legalábbis azt hittem)Az egyik egyszer a most már férjem és az én fülem hallatára mondta hogy tuti rámozdulna ha én nem volnék(nagyjából egy ideje ismerjül egymást), a másik meg szimplán irigy lett arra ahogy alakult az életem.Vettünk egy házat a párommal miután meglátogatott minket egyre i nkább elmaradt.Ez van ezt kell elfogadni.Nem elég ha csak te küzdesz a barátságért.
2012. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de ez nehezebb..egy osztályba járunk..és még 3 év..egymás mellett ülünk,a két család nagyon jól ismeri egymást..sokkal komplikáltabb..érted? vagy inkább éljem túl ezt a pár évet? utánna úgy is külön válnak az útjaink...
2012. jan. 24. 20:31
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem éri meg egy olyan kapcsolatra pazarolni hosszú éveket, amely már nem az igazi. Szerintem inkább keress magadnak új barátokat, mert ez így mindkettõtöknek rossz. Elõtte azonban megbeszélhetnéd vele ezt az egészet, elmondhatnád neki ugyanezt, amit itt leírtál. Hátha rájön õ is, hogy itt valami nincs rendben. 15/L
2012. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen..lehet,hogy beszélgetnünk kellenne erről..
2012. jan. 24. 21:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Nézd, próbáld megbeszélni, de tapasztalatból mondom, ez már nem barátság, csak lábtörlőnek használja az ilyen ember a másikat...
2012. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ez sem igaz azért...nagyon jól elvagyunk napközben,délután együtt megyünk haza,felmegyünk egymáshoz,röhögünk,beszélgetünk stb..szóval mély a barátságunk,de ezek a dolgok tényleg zavarnak.:(
2012. jan. 25. 18:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Kisdrága, nem akkor lesz mély a barátság, ha elröhögötök meg feljártok egymáshoz. Pont az ilyen apró dolgokon múlik, amiket leírtál. Hogy menynire figyel rád, mennyire érdeklődik ésatöbbi.
2012. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagydrága! Azért,mert ezek a dolgok zavarnak,még nem fogom,és NEM IS AKAROM elfelejteni 6 év barátságot..sem a rosszat,a jót meg pláne..és nem csak a röhögésről van itt szó,meg a feljárásról..hanem ha értelmesen elolvastad volna,akkor láthattad VOLNA hogy leírtam,hogy nagyon sokat beszélgetünk,mély dolgokról is!Maximálisan megbízunk egymásban,és a bizalom is maximális szinten él..sosem veszekszünk...érted már? ez nem jelenti egy barátság végét amit leírtam!!! csak bánt.....és köszi az előző hozzászólóknak!


válasz még jöhet! ;)

2012. jan. 25. 20:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Volt egy ilyen időszakunk nekünk is a legjobb barátnőmmel. Én nagyon kapaszkodtam belé,de Ő le se szrt..aztán változott a helyzet. Megelégégeltem a dolgot,és a sarkamra álltam. Elhatároztam, h nem leszek a pincsikutyája akivel bármit megcsinálhat és aki mindig koslat utána. Ő bármint megcsinálhat velem,én pedig mindent elnézek,és inkább nem szólok,csak béke legyen..Nem..Elég volt. Odamentem más osztályátársaimhoz,más barátnőkhöz,és jéé,utána meg Ő jött oda hozzám,hogy mi a baj, mi történt,mér harakszok rá. Előtte mindig az volt amit Ő akart. Ha azt akarta h ne sétáljunk hanem menjünk be hozzájuk akkor azt tettük. Ha Ő azt akarta h x-hez menjünk,én pedig azt akartam h y-hoz,akkor mindig x-hez mentünk.Ezt a dolgot is megelégeltem,felléptem az igazamért,és ha nem úgy volt ahogy én akartam,akkor hátatfordítottam és elmentem. Egyből jött is utánam..

Ne hagyd magad irányítani.. Ez mindenféle kapcsolatban így van..akár szerelemben,akár barátságban. Minél jobban cseszel a fejére,annál jobban fog beléd kapaszkodni.

2012. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszolóval értek egyet. Első ránézésre mindenki (én is) azt mondja, ez már nem barátság, hagyd ott, de aztán nekem is beugrott, hogy én is voltam ilyen helyzetben, és tudod, hogy ő a barátnőd, csak ez nem annak tűnik másoknak.

Tehát. Szerintem ha hiányzik, ne írd meg neki a leckét. Majd kéri ha kell. Ha meg nem kell, akkor így járt. (Ezek után pedig eszedbe ne jusson megírni helyette)

Ha késik akkor hívd fel, hogy te most már nem vársz rá (itt a hidegben/ mert leckét kell írnod/ mert éhes vagy/ vagy mert csak), bemész, majd jöjjön be utánad.

Ha egyszer majd hiányzol, akkor reggel "véletlenül" felejts el szólni neki, ha hív, ne vedd fel.

Ha panaszkodik szólj vissza neki. Ilyet, hogy máskor gyere korábban, máskor hívj fel, stb.

Velem is ez volt, aztán szépen lassan leszoktattam róla (nagyjából, mert én amúgy is ilyen típusú vagyok, hogy inkább visszább húzódok) Ha valahova akart menni én meg nem, akkor mondtam, hogy nem. És nem mentem. Ehhez az egészhez viszont fontos az is, hogy jóban legyél másokkal is, hogy oda tudj hozzájuk menni, ne legyél egyedül, mert az úgy rosszul sül el. Magyarul érezd jól magad nélküle.

És még annyi, hogy ne azt csináld, hogy egyszerre mindenben ellentmondasz neki, hanem lassacskán.

Ha meg nem hat, és nem foglalkozik veled, felejtsd el, vagy beszélj vele.

2012. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!