Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Facebook függő...

Mit tegyek? Facebook függő vagyok! 15/L

Figyelt kérdés
Nagyon sokat lógok fenn Facebookon, pedig rühellem, utálom az egészet, mégis nem tudok leszakadni róla. Ugyanez igaz erre az oldalra is. Az még nem lenne nagy baj, ha naponta egy órát válaszolnék, nézelõdnék, de szinte egész nap itt vagyok, és ez olyan rossz! Nem tudom rávenni magam, hogy valami értelmeset is csináljak. :( Pl. már kb. 4 hónapja nen olvastam egy könyvet sem, pedig régen minden nap olvastam. Egész nap csak internetezek, ráadásul a telefonomon is van net, így pl. a wc-rõl is tudok Facebookozni, Gyakorizni. Ez már beteges... Segítsetek, újra normális akarok lenni!!!! 15/L
2011. nov. 27. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezen csak te magad tudsz változtatni.Én is sokat vagyok fészen és itt is,bár nem egésznap.Ha teszek fel kérdést,vagy olyanra válaszolok ami érdekel,akkor többet vagyok fenn.

17L

2011. nov. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ezt a tényt (a függőséget) felismerted, és változtatni szeretnél rajta, már egy nagyon nagy lépés a jó irányba. Ha magad nem vagy képes ezen úrrá lenni, és magadat korlátozni, kérj segítséget. Beszélj erről a családoddal, és kérd meg őket, hogy ne engedjenek egész nap a gép előtt ülni, a telefonodat pedig cseréld le egyszerűbbre.
2011. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A húgom úgy szokott le a facebookról, hogy miután nem sikerült törölnie, jelszót változtatott. Az e-mail címén is.

Beírt valamit google-ba, és kimásolt egy random szöveget a találatokból, úgy, hogy nem nagyon látta a szöveget. Ez lett az új facebook és e-mail jelszó.

De ez már eléggé drasztikus.

Állíts be egy időkorlátot, mondjuk egy óra. Stopperrel mérd, és ha letelik, akkor nincs még ezt kiírom, még erre válaszolok.

Akaraterő kérdése!

2011. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Osztálytársam is sokat volt Facebook-on. Megkérte az anyukáját, hogy dugja el az egerét. 2 hét után visszakérte.

17l

2011. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Esetleg hanyagold a Facebookot. Mondjuk örökre.

Amég nem volt, addig is jól elvoltunk. Nem írtunk rá folyton egymásra, hanem átmentünk egymáshoz, vagy ha nem sajnáltuk a pénzt, akkor telefonáltunk. Nem kellett nekünk farmeráma, ha meg nagyon túrni akartunk a földet, akkor nyomás kertet ásni.

Egy kalap szar az egész. Bánom, hogy mégsem lett feltörve.

2011. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szoktasd le magad.

Beszéld meg magaddal, hogy pl reggel 8-9 között nem netezel és ezt tartsd is be. Aztán ha ez megy utána pl 14-15 között nem netezel, ha ez is megy pár napig, akkor legyen, hogy 21 után nem netezel. Ez így haladás lenne. Persze választhatsz más időpontokat, időintervallumokat.

Ha abban az órában mégis netezni szeretnél, akkor figyelmeztesd magad, hogy abban az órában te már "leszoktál" vagy ha nagyon fontos, helyette tűzz ki másik időpontot, mikor nem netezel.


Sok sikert! Én így szoktam le a cigiről. Mindig csak 1-1 órára szoktam le, aztán teljesen. (Nekem nem ment, hogy lerakom és nincs többé cigi.) 27/N

2011. nov. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pl. tiltasd le a netet a telódról. így a suliban legalább nem tudsz netezni.
2011. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az már tök jó, hogy felismerted a dolgot, és változtatni akarsz rajta. Valószínűleg valami hiányt akarsz így kompenzálni (ismerős a dolog, csak nem facebookkal). Próbálj elgondolkozni azon, hogy mi az, amivel ennyire nem akarsz foglalkozni, hogy helyette inkább napokat töltesz a képernyő előtt. Szerintem kezdj el valamit aktívan csinálni mellette (mondjuk sportolj valamit), lehetőleg társasággal. Ha barátokat nem tudsz rávenni, próbálkozz teljesen új közeggel (persze nem a régi barátaid helyett, hanem mellett). És ne keseredj el, ha eleinte gyakran visszaesel, az ilyesmi leginkább egy hullámvasútra hasonlít: lesz amikor teljesen úgy érzed, hogy kint vagy már belőle és felszabadultál, aztán megint mélyebbre kerülsz. De ha megvan benned a szándék egyre kevésbé fogsz visszaesni, és előbb-utóbb kimászol a gödörből. És amúgy teljesen normális vagy, hidd el :)
2011. dec. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!