Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van ez az előítélet?

Miért van ez az előítélet?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok. Sokan, miután megismernek, elmondják, hogy először csak egy semmirekellő, szakadt egykegyereknek gondoltak, majd beszélgettünk és nem egyezik a kép a hanggal.

Például múlt gitárórán beszélgettem a tanárral, ő is azt mondta, hogy először azt hitte, maximum fél évem van nála gitáron, olyan önfejű, beképzelt, "szarokavilágra" fajta vagyok, most meg az egyik kedvenc tanítványa. De senki nem tudja megfogalmazni, hogy miért. Nem öltözködöm valami lányosan (szakadt nadrág, agyonhordott fekete Converse, zenekaros/homemade díszítésű pólók, "pandasmink" ami szerintem nem is panda(:), a hajam hullámos és félhosszú, tehát semmi különleges nincs bennem.

Csak aztán meg vannak, akik nem beszélgetnek velem, nem ismernek meg és jönnek a hülye pletykák. A legszaftosabb kedvencem az volt, mikor azt terjesztette rólam az egyik kedvenc volt osztálytársam, hogy drogozok meg cigizek. Persze. Alapból nem törődnék vele, az én korosztályom nagyon gonosz tud lenni, de már anyukám is jött haza azzal, hogy a munkatársai engem fikáztak, meg hogy ne engedjen engem anyu sehova, ne engedje hogy magamfajta szutykos punkokkal lógjak. Ez ellen mit lehet tenni stílusváltás nélkül?

13/L


2011. szept. 23. 14:31
 1/5 anonim válasza:
93%
Igazából látni kéne ahhoz, hogy pontos leírást adjak, de az a helyzet, hogy az emberek úgynevezett előítélete egy tapasztalati alapon berögzült sokrétű információhalmaz, mely a túlélést szolgálja. Ebben arcrészletektől, színeken, hangokon át egészen a szagokig bezárólag minden benne van. Az ebből fakadó érzelmeket nem tudja az emberek többsége megmagyarázni. Ha olyan ruhát vagy sminket viselsz, úgy mozogsz, vagy olyan a hajad, amiből az emberek agyában zsigeri félelem, vagy ellenszenv alakul ki, akkor csak úgy változtathatsz ezen, hogy nem nyomod annyira keményen. Úgy értem, hogy anélkül, hogy feladnád magad, csak annyira lágyítasz a képen, hogy az emberek észrevegyék, hogy ez csak egy felszín - egy irányzat, egy stílus - a részedről.
2011. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyesmi helyzetben vagyok, folyamatosan kapom az ívet. Voltam már a rasszistától kezdve a nemi identitászavaroson, a leszbikuson és a gothon keresztül a sátánistáig minden (természetesen ezen jelzők egyike sem húzható rám), mindez csak azért, mert jobbára fekete pólót aggatok magamra, nem sminkelek és több fiú haverom van, mint lány. Hülyék az emberek, ez van.
2011. szept. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem is pont ugyanígy van, és az a szomorú, hogy ez ellen nagyon nem lehet semmit tenni (tapasztalat). Engem ha még nem ismernek az emberek, azt hiszik rólam, hogy én vagyok a "tündéri, csendes, jókislány", viszont én tudom, hogy teljesen más vagyok. Igazán csak a legjobb barátnőim és a családom ismer. Ez mindig így volt. Előző osztályomban is mindenki azt mondta, hogy én vagyok a legcsöndesebb és csak azért hitték ezt rólam, mert nem szólogattam be a többieknek és nem én mondtam mindig a nagyot. Először rosszul esett, hogy félreismertek, de aztán beszélgettem erről az anyukámmal. Utána sokkal jobb lett. Az emberek ilyenek, főleg a mi korosztályunkból, undokok és ítélkezőek, de nem kell velük foglalkozni! Ha valaki megismer, úgy is rájön, hogy más vagy! ^^ 13/L
2011. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
17:10-es: Én pont a veled ellenkező vagyok: zajosnak és kezelhetetlennek nézek ki, pedig csendes vagyok és nehezen engedek közel magamhoz embereket. Mikor tanulják már meg, hogy a külső nem minden?!
2011. szept. 23. 19:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Üdv a való világban. Jótanács: ne vedd magadra, rendezd el annyival, hogy a többség természete undorító és kicsinyes és nem éri meg hozzájuk alacsonyodni.
2011. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!