Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Már most nagyon izgulok,...

Már most nagyon izgulok, vajon mi lesz később? Nektek hogy volt?

Figyelt kérdés

most megyek 8.-ba általánosba, és ugye utána pedig gimibe megyek.. áltlaánosban pedig könnyű elengedni magad, és népszerűnek lenni, mert ott már mindenkit évek óta ismersz.. de már most rettegek a gimitől! mi lesz ha kiközösítenek, mert pl. szeretek olvasni? és mi lesz ha megmondom a véleményem bizonyos dolgokról, amik nekik tetszenek? nem vagyok ez a "megyek a többiek után" ember, és nem is leszek, nem is akarok az lenni. nem is olyan sulikat fogok megjelölni ahol csupa felszínes lány van (Petőfi, Móricz, Budencz, Thaan Károly ), hanem jó hírű iskolákat, amiből talán 1-re lehetne mondani, hogy járnak sznobok. de a másik kettő teljesen jó hírű iskola, csak jókat hallottam róluk..de mégis félek.. nem tartom magam egy világcsúnyájának de ha másokkal hasonlítanak össze akkor persze hogy mások szebbek.. nincsenek kirívó dolgaim ami miatt kiközösíthetnének (szemüveg, kövérség, vagy nagyon kirívó öltözködés), és az általánosban mondhatni szeretnek, mondjuk az hogy nálunk ki népszerű és ki nem az egy másik téma, de nem vagyok rossz helyzetben... szorongok ha erre gondolok..

és mellesleg nem akarom hogy a fiúk szerencsétlennek tartsanak, vagy észre se vegyenek..

nektke hogy ment a beilleszkedés? milyen volt a gólyatábor? milyen "pozícióban" vagy most? ha pesti vagy akkor melyik suliba jársz? a te sulidban, osztályodban milyen klikkek vannak, kiközösítenek-e embereket, ha igen kiket, stb..?


mert a mi osztályunkban most általánosban olyanok vannak hogy

1.ribizlik

2. csendesek, akik tényleg unalmasak

3. a társaságom, ami eléggé vegyes, van 1-2 lány akikkel külön nem találkoznék, de a társaságban megvagyunk, kedveljük egymást.


2011. aug. 29. 18:44
 1/8 A kérdező kommentje:
* persze a szemüveg nem kiközösítendő ok, inkább úgy értettem, nem vagyok ez a szemüveg-fogszabályzó-stréber lány..de viszont jól tanulok
2011. aug. 29. 18:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kik azok a ribizlik :) ?
2011. aug. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
festett/melírozott hajú, bugyivillantós, mellfogdosás-engedős lányokl:)
2011. aug. 29. 19:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne filózz ezen idén tanulj, hogy bejuss egy jó helyre aztán meg ha nem is mindenki fog kedvelni, de biztos lesznek jó barátaid. Senki sem tökéletes (még szerencse :) Amúgy meg ezt az évet tölts avval, hogy rendbe hozod magad, sok mozgás egészséges étkezés, egy kontaklencsét is beszerezhetsz, meg új rucikat :)

Én átlagos vagyok, vannak barátaim minden fajta klikkekből és nagyon szeretem, hogy mindig olyanokkal lehetek akikhez kedvem van :)

2011. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szerintem félreérettél.. úgy mondtam hogy NEM vagyok szemüveges, se kövér, se fogszabálzós, tehát ilyen dolgok miatt nincs aggódnivalóm!!!
2011. aug. 29. 19:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

A világ minden kincséért sem bántanálak meg de szerintem te is eléggé lenézel másokat már bocs. Ne csodálkozz ha ezt kapod vissza. Felszínes és előítéletes vagy. Így nincs sok esélyed a barátkozásra. Attól, hogy valaki csendes még nem biztos, hogy unalmas és attól, hogy valaki szemüveges, fogszabályzós még nem biztos, hogy stréber stb. Láss tovább az orrodnál!

Ha megtanulod befogni a szád vagy kulturáltan elmondani a véleményed akkor nem hiszem, hogy nagy bajok lesznek. (Amint látom ezekkel problémáid vannak.) Légy önmagad!


Én is most megyek 8.-ba de én nem aggódom e miatt. Sokkal inkább attól szorongok, hogy jól tudok-e majd teljesíteni.


Nálunk a klikkek:

Lányoknál:

Sportos, rossz tanuló menő lányok. (3 fő)

Jó tanuló, nem sportos lányok (3 fő)

A kettő közötti lányok (4 fő)

Akiket nem tudok kategorizálni (3 fő)

Fiúknál:

Gyerekesek viszonylag normálisak (4 fő)

Szánalmasak akik rengetegszer buktak és mindenkivel kötekszenek (3 fő)


Jelenleg én a jó tanuló, nem sportos lányok körébe tartozom. Nem vagyok valami népszerű. Két legjobb barátom van a többiek csak haverok vagy semlegesek számomra. Nem "láwol" a fél város de én így jól érzem magam.


Régebben volt, hogy kiközösítettek egy lányt. Mert: Elkényeztetett és kihúzza/kihúzta magát a kötelező feladatok alól. (pl: folyosói ügyelet, hetesség, őszi iskolatakarítás, 8.-osoknak ballagás szervezés) Ha rossz jegyet kapott (1-2-3) akkor egyből felküldte az apját (polgármester helyettes) aki befenyítette a tanárokat így, kénytelenek voltak átjavítani a rossz jegyét. Stb. Még mindig ilyen de jobban elviseljük.


Remélem kielégítő válaszokat adtam a kérdéseidre.


Ui: A válaszom csakis a kérdezőnek szólt, másoktól nem kérek oltásokat.

Üdv :14/L

2011. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nincsenek előítéleteim. sok embert ismerek, akik sznob sulikba jártak, és ismerem őket. sok lánnyal találkoztam, akik ilyen felszínesek. a szemüvegesség, kövérséget én személy szerint nem tartom kiközösítésre alkalmas dolognak! azért írtam, mert sok lány a stréber kinézetűeket (lehet hogy nem sétrber, csak úgy néz ki, és ezért felszínesek az ilyen lányok, mert ezek alapján ítélik el őket) kiközösíti.. és emiatt írtam hogy én nem vagyok ilyen, tehát ha felszínesek közé is kerülök, akkor ilyen miatt "elvileg" nem lehetek "kizárva"...


a vélemény megmondással pedig még sosem volt problémám, nem vagyok az a beszólogatós, megmondós fajta.. úgy értem, hogyha olyanok közé keveredek akik mondjuk mind az 5-en mondjuk ALkonyat-rajongók..én meg megmondom hogy nekem nem tetszik, és ők emiatt kinéznek, vagy lenéznek..

2011. aug. 29. 19:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz ezzel. Odamenj, ahová akarsz. Hogy mi lesz, azt majd csak ott fogod meglátni.


Nem kell ennyire tragikusan felfogni. Ott már mindenféle ember lesz. Lesz, aki stréber, leszk, aki önmagát látja el, lesz, aki "ribizli", lesz, aki "Normális. Az első hetek alapból az ismerekdéssel fognak telni. Ott mindenki egyenlő, össze kell rázódnotok.

Kiközösíteni ? Szemüveg miatt ? Ne csináld már... Nem vagyok egy jó osztály, de soha senkit nem bántunk a külseje miatt. Ha bántani fognak, a viselkedésed miatt lesz, de ez egyértelmű.

Én sem vagyok ez a "megyek a többiek után" ember, tehát nem vagyok osztály középpontja. Nem voltam, nem is leszek. Te sem biztos, hogy leszel. De ! Egészen más, ha ki vagy közösítve, minthogy kívülálló vagy. Én az vagyok, van pár haverom azt osztályban, azt' csókolom ! Az elején le kell fektetni pár dolgot. Például: 9.-ben rögtön lejött, hogy én a tipikus jól tanuló, házifeladat megsinálós egyed vagyok. Rám akartak szállni, megíratni velem a leckéjüket. Nem hagytam magam, megmondtam, hogy húzzanak a franca, nem miattuk járok suliba. Nem fogok senkinek behódolni, én a magam ura vagyok. Azóta békén hagynak. Egy a lényeg, ne hunyászkodj meg, de tartsd tiszteletben a többit.

Mi lesz, ha megmondod a véleményedet ? Semmi. Jogod van hozzá, ők is megtehetik.

Beilleszekdés nem ment. Mert egyszerűen annyira különböznek a hozzáállásaink, a dolgokhoz való viszonyulásaink, hogy közös hangot nemigen találtunk volna. Csak pár emberrel.

Nincs kiközösítés nálnuk, klikkek vannak.


De nem ennyire bonyolult. Igen, lesznek nehézségeid, pláne, ha nagyon más helyről jöttél. Például nekem voltak. Ez most nem az az önfényező írás elsz, amit sokan kérdésben tesznek fel. Én olyan helyről jöttem, mindnekitől azt láttam, hogy 14 évesen nem cigizik, nem szexel, nem bulizik. Nekem az volt a természetes, hogy ilyet nem csinálunk. Felkerültem középiskolába, rögötn első héten hallgathattam pár szexuális témájú élménybeszámolót, kiderült, hogy a fél osztály cigizik, vannak, akik részegre isszák magukat. Nekem az annyira furcsa volt, annyira sokkolt, hogy úrsten, milyen helyre kerültem, hogy még alvászavaraim voltak.

Na, azt akarom kihozni belőle, hogy ott mindeki más, máshogy viszonyulnak hozzád, de nem kell megijedni.


16/l

2011. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!