Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? Borzasztóan...

Mit csináljak? Borzasztóan rosszúl érzem magam, könyörgöm valaki segítsen

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de mostmár muszáj lesz kiírnom magamból..

szóval.16/L vagyok. Általános hetedikig anya volt a legjobb barátnőm...mindent megosztottam vele, ha veszekedtem vele egyből megbántam, stb...aztán megtetszett egy fiú, és egyik napról a másikra megváltoztam..és már rég nem tetszik aza fiú, de a változás még mindig tart....olyan bunkó vagyok, elszigetelődöm a szobámba, egyedül szeretek lenni, stb.

Na de a probléma...anya hetedik-8.os korom körül elkezdett inni bort...Még mondhatni kicsi voltam, mikor rákérdeztem mi az letagadta, és ez sokáig így ment...aztán rájöttem, hogy bor, és bevallotta hogy vannak gondjai, majd leszokott....azonban most vagyok 11.-es, és folytatódott. Ilyen hosszú idő kimaradás után...Többször volt, hogy haza jöttem, és anya beszédén látszott, hogy ivott. Letagadta, de megtaláltuk húgommal az üveget...volt, hogy kimaradt neki egy esemény. Utána mikor egész nap itthon voltam egy ideig leszokott...majd megint vissza. Van h néha egy nap egy fél üveggel megivott...néha már teljesen látszott rajat, nehezen beszél, stb...Ma megint...és mindig mondja, hogy ez az utolsó, nincs több....

És ami fokozza a bajt, hogy anya a 2 gyermeke megszületése óta depressziós. GYógyszereket kap rá, és azóta megváltozott. A gyógyszerek nélkül nem kap levegőt, ilyen rohamok jönnek rá...ÉS aputól is elvált...És a gyógyszerekre iszik....Rengeteg problémája van, anyagi stb...ÉS én már megőrülök, megbeszéljük, hogy változik, és mondja, hogy kellene a segítségem, de én csak bunkózni tudok, egyszerűen nem bírok kedves lenni, bemegyek a szobámba és egész nnaop gépezek...húgom is folyton bunkózik vele....

ÉS egyszerűen nem tudok kedves lenni...

Annyira rossz, ez az egész helyzet. Apum nem tudhatja meg, hogy iszik, mert egy házban laknak, és akkor ki fogja tenni....és elvesz minket tőle, mert mi apa gyámsága alatt vagyunk. Ilyenkor mit tudok tenni??? NAgyon félek hogy komoly baja lesz


2011. máj. 6. 19:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nagyon komoly probléma, de az nagyon jó, hogy tisztában vagy anyukád, a húgod, és a te helyzeteddel, hozzáállásoddal is, mert ha konkrétan meg tudsz fogalmazni minden rosszat, akkor "egyszerűbb" hozzákezdeni a gyógyuláshoz. Először is: valóban nagyon értelmesnek és odaadónak tűnsz , csak azért fordultál be, hogy ne kelljen szembenézni a problémákkal, de ezt nem lehet halogatni, mert sokkal rosszabb lesz! Sajnos "fel kell nőnöd"! Tudom, hülyén hangzik, de nem kivitelezhetetlen, lelki és fizikai erő kell, de nincs más választás....tudom mit írok, az én édesanyám is antidepresszánsra ivott. Ülj le beszélni a húgoddal, ez a legfontosabb, és ne hagyd, hogy lerázzon értesd meg vele, hogy ez komoly, mert ketten ti is erősebbek lesztek, és anyukátok is támaszkodhat két személyre. Nem hiszem el, hogy suli mellett nem lehet megoldani, hogy felváltva elmenjetek vele orvoshoz és alkoholista klubba, ha TÉNYLEG fontos, meg lehet oldani! A legfontosabb, hogy te, a húgod szövetségesek legyetek, napi szinten fogadjátok el, hogy probléma igenis van, és beszéljetek anyátokkal is erről! Sajnálom, hogy le kell írnom, de az én édesanyám nem élte túl....egy idő után a szervezete feladta....Nézegess neten is mindent, ami ezzel kapcsolatos, bárki felnőtt, akiben megbízol segíthet, de sajnos ez a ti háborútok, nagyon nehéz lesz, nagyon türelmesnek kell lenned, a húgodnak is, semmi bunkózás! Helyt kell állni! Sok sikert és erőt kívánok Nektek, remélem, jobbra fordulnak a dolgok!!! Érezze anyukátok, hogy szeretitek, és támaszkodhat rátok, ez a legfontosabb!
2011. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
ha gyógyszerekre iszik akkor régi események is kimaradtak pl iskola...attól meg is halhat akár :S szerintem elvonóra kéne vinned attól jobb lenne
2011. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ekeke ***** válasza:
Beléd kapaszkodott, te voltál a leki társa, most már enélkül éhezik lelkileg. Kiesett az űrbe. Ha visszagondolsz, hogy mi vonzott hozzá, mik voltak a közös témáitok, minek örült igazán, akkor ismét közelebb fogsz kerülni hozzá. Sajnos magadat fogod hibáztatni ezután, de nem te vagy az ok, az ok édesanyád betegsége, te csak kapaszkodó voltál. Ha napi 1 órát rászánsz, hogy együtt legyetek, mint a "régi szép időkben", kihozhatod az állapotából, de ez sose végleges. Később majd meg kell szoknod, hogy édesanyád, családod már sose lesz a régi, szétesik minden. Szerintem már most kezdj el erre készülni.
2011. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy nem jelentkeztem, csak a tanulás mellett nehéz volt. Köszönöm az edig beérkezett válaszokat. Tudom, hogy fel kell nőnöm, de nehéz, mert még belül hiába tűnök értelmesnek meg minden, elég "gyerek vagyok", vagy hogy is mondjam....Ráadásul tele problémákkal, és úgy érzem hogy nem bírom tovább. Nem látok kiutat, nem leszek öngyilkos, de a lelkem megszakad mindenbe komolyan...Anuyval is összevesztem most, mert szerintem ivott, de Ő azt mondja nem, nincs piaszaga meg semmi, és most össze vagyunk veszve....

Elvonóra lesz idő, csak tényleg nem most,mert év végi vizsgák meg minden van, és tanulok ezerrel......pedig szeretném,de hétvégén meg apa van itthon...

2011. máj. 18. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!