Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? Borzasztóan...

Mit csináljak? Borzasztóan rosszúl érzem magam, könyörgöm valaki segítsen

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de mostmár muszáj lesz kiírnom magamból..

szóval.16/L vagyok. Általános hetedikig anya volt a legjobb barátnőm...mindent megosztottam vele, ha veszekedtem vele egyből megbántam, stb...aztán megtetszett egy fiú, és egyik napról a másikra megváltoztam..és már rég nem tetszik aza fiú, de a változás még mindig tart....olyan bunkó vagyok, elszigetelődöm a szobámba, egyedül szeretek lenni, stb.

Na de a probléma...anya hetedik-8.os korom körül elkezdett inni bort...Még mondhatni kicsi voltam, mikor rákérdeztem mi az letagadta, és ez sokáig így ment...aztán rájöttem, hogy bor, és bevallotta hogy vannak gondjai, majd leszokott....azonban most vagyok 11.-es, és folytatódott. Ilyen hosszú idő kimaradás után...Többször volt, hogy haza jöttem, és anya beszédén látszott, hogy ivott. Letagadta, de megtaláltuk húgommal az üveget...volt, hogy kimaradt neki egy esemény. Utána mikor egész nap itthon voltam egy ideig leszokott...majd megint vissza. Van h néha egy nap egy fél üveggel megivott...néha már teljesen látszott rajat, nehezen beszél, stb...Ma megint...és mindig mondja, hogy ez az utolsó, nincs több....

És ami fokozza a bajt, hogy anya a 2 gyermeke megszületése óta depressziós. GYógyszereket kap rá, és azóta megváltozott. A gyógyszerek nélkül nem kap levegőt, ilyen rohamok jönnek rá...ÉS aputól is elvált...És a gyógyszerekre iszik....Rengeteg problémája van, anyagi stb...ÉS én már megőrülök, megbeszéljük, hogy változik, és mondja, hogy kellene a segítségem, de én csak bunkózni tudok, egyszerűen nem bírok kedves lenni, bemegyek a szobámba és egész nnaop gépezek...húgom is folyton bunkózik vele....

ÉS egyszerűen nem tudok kedves lenni...

Annyira rossz, ez az egész helyzet. Apum nem tudhatja meg, hogy iszik, mert egy házban laknak, és akkor ki fogja tenni....és elvesz minket tőle, mert mi apa gyámsága alatt vagyunk. Ilyenkor mit tudok tenni??? NAgyon félek hogy komoly baja lesz


2011. máj. 6. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Egy alkoholista szülő tönkreteheti a családja (benne a gyerekei) életét is. Ez orvosi segítséget igényel, nem a te feladatod, hogy helyrehozd. Gondolkodj el azon, hogy mi vezethetett a (kezdődő?) alkoholizmusához. Ha úgy gondolod, hogy részed volt benne, változtass rajta. Ha viszont nem, akkor ne bánkódj miatta, hogy ilyen vagy vele.
2011. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szerintem az, hogy a depresszió után más lett az élete. Apa elvált tőle, pedig anya szereti még most is, stb...

Attól félek, hogy van szerepem....De most ez hülyén hangzik, de egyszerűen nagyon megerőltető máshogy viselkednem és emiatt is nagyon bűntudatom van...legszívesebben egész nap kise mozdulnék a szobámból és gépeznék...És ha szólnak hozzám feszült vagyok...Húgomra meg dührohamok jönnek rá, anyun "vezeti" le, nagyon nehezen tudjuk húgomat kontrollálni. Utána mindig bocsánatot kér anyutól, és általában Én is a nap végén...de ez nem hiszem, hogy sokat segítene. Orvosi segítségen gondolkodom, mondtam, hogy menjen elvonóra, mondta, hogy jó, de ahhoz nekem is vele kell mennem hogy biztos elmenjen...Csak ugye a suli miatt nehezen kivitelezhető.

2011. máj. 6. 19:59
 3/14 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszodat:)
2011. máj. 6. 20:00
 4/14 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, hogy el akarod kísérni. Ha előbb nem is, de a nyári szünetben tényleg szánj rá egy napot. Szép tőled, hogy ennyire segíteni akarsz neki.
2011. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Bár kissé félek, mert nem szeretk kimozdulni a házból, de ha ez segít akkor megéri mindenképp. :)
2011. máj. 6. 20:15
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a te viselkedésed váltotta ki a problémát anyukádnál, hanem pont fordítva, miatta lettél befelé forduló. Minél előbb forduljon orvoshoz anyukád, mert az alkoholizmusból egy pontról már nincs visszaút. Én is alkoholista szülő gyereke vagyok, hidd el, hogy kezelés nélkül ez csak rosszabb lesz, és nem akarod megjárni azt a poklot. Kérd apukád vagy a nagyszüleid segítségét, ha kell.
2011. máj. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én egy két gyermekes anyuka vagyok. Nekem elnyomó szüleim voltak, a férjemnek alkoholista apja. Mi nagyon figyelünk arra, hogy a gyerekeink ne sérüljenek úgy, mint mi. Te végtelenül értelmesnek tűnsz az írásod alapján. Soraidból én két különálló problémát látok. 1., Edesanyád helyzetét Te nem tudod egyedül megoldani. Feltétlenül kérd felnőtt segítségét! Őt orvoshoz kell vinni, mert komplex a problámája. 2., Nagyon vigyázz Magdra is, mert Te is kezdesz befordulni, ami rossz dolgokat jelez előre. Neked most a kamaszok gondtalan, vidám életét kellene élned és nem állandóan a családi problémákkal foglalkozni. Remélem hamarosan jobbra fordul az életed! Kitartást és boldogabb jövőt kívánok Neked!
2011. máj. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szünetbe mind a ketten kérjetek segítséget,te is és anyukád is.Szerintem most nagyon egymsára tudnátok támaszkodni.Anyukádnak elvonó neked pedig pchilogús vagy valami,mert nem normálsi,hogy gépezel egész nap és,hogy ki se mozdulsz..

Szerintem az,hogy apukáttak éltek úgy,hogy elis váltak a szüleid se egy normális állapot.Nme is értem apukdá,hogy nem látja át a helyzeted.

Te befordultál magadba ,de szerintem látszik,hogy nem így akarod,de egyedül nem oldahtod meg a gondjaidat.

A hugód kezd "becsavarodni" nem tudja kezelni a gondjait.

Anyukádnak meg egy igen komplex gondja van elég összetett,nem neked kéne megoldani,de neked kell elkezdeni a megoldást,mert ha nem cselekedsz akkor nem lesz jó vége.Addig segíts anyukádnak amíg ő is ezt akarja még nem lhet késő ha még ő is azt akarja,hogy VÁLTOZZON!!

És látszik,hogy ő rád akar támaszkodni,de tudom,hogy ez neked nagy teher..de kisérd őt el,nem vesztesz vele semmit..

2011. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)

Anya és apa húgom miatt élnek együtt. Igaz, 11 éves, de nem bírná elviselni ha bármi baj lenne, plusz a házból egy kis rész anyué.

MIndenképp elkísérem anyut, ha ez segíteni fog...

Igazából Én mindenképp megyek pszichológushoz, anyu keresett nekem egyet, mert mindig hajtogattam neki, hogy szükségem van egyre:) Mert félek az emberektől, stb..és úgy érzem, hogy ez kelleni fog. Igen, mostanában eléggé magambaforduló lettem, pár barátomat el is veszítettemm..:/

Az a baj, hogy szinte nagyon kevés felnőtt van akinek lehetne szólni, de mindenképp megpróbálom anyuval a szünetbe az elvonót:) Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, rengeteget segítettek nekem:) Tényleg, nagyon köszönöm:)

2011. máj. 7. 11:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, írhatsz nekem bármikor (első és második hsz-t írtam tegnap). Sok sikert!
2011. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!