Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen nyelvvel tanult (at)...

Milyen nyelvvel tanult (at) ok tovább?

Figyelt kérdés

1) milyen nyelvvel tanult(at)ok tovább?


2) szerintetek én angolt vagy franciát válasszak?

szerintem az angolt manapság bárhol meg lehet tanulni és inkább franciát kéne választani. A ti véleményetek?


3) anya azt mondja, hogy szakkörként tanuljak oroszt is. Tényleg sokat érnék vele?


2011. ápr. 23. 18:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
szerintem angolul kezdj el tanulni,az fontosabb.Franciát pedig válaszd szakkörként az orosz helyett. :) x
2011. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Oviban angolul tanultam (számolni, alapkifejezések és ennyi). Suliba olyan osztályba kerültem, ahol németet tanultunk, most középsuliban is németet tanulok.

A német annyiból jó, hogy Európában szinte mindenhol meg tudom értetni magam a külföldiekkel, de Európán túl, már kell az angol.

Most lehet majd választani a szakirányok közül. Nekem a szakirány már meg van, van még 3 órám, amire választhatok. Az angolt jó lenne tanulni és az pont heti 3 óra, tehát még beleférne, viszont nekünk már valószínűleg kell majd emeltszintű érettségit tenni valamiből ahhoz, hogy felsőoktatásban tovább tanuljunk. Ehhez pedig nagy előny lenne fakultációt felvenni.Viszont itt arra is kell gondolni, hogy mi az, amiből tudnék emeltszinten jól érettségizni és van hozzá fakultáció.

Eddig úgy néz ki, hogy történelem fakultációt választok, az heti 2 óra, ami azt jelenti, hogy heti 30 órám lesz összesen. Az angolt pedig a későbbiekben megpróbálom megtanlni.


Én amondó vagyok, hogy a mai világban az angol elengedhetetlen. Ha valaki tud angolul nagyon sok országban nem tudják átverni, kihasználni stb. Ilyen szempontból a német még jó nyelv Európában.


Szerintem azt kellene választanod (angol vagy francia közül) amelyiket eddig is tanultad.

Hidd el, francia nélkül elélsz, angol nélkül nem.

Az orosz nyelvtanulásról csak annyit tudok mondani, hogy szerintem érdemes lenne várni 1-2 hónapot majd, hogy meglásd, mennyire nehéz a suli, hogy lesz időd mellete. Nem jó, ha túl vagy terhelve, éppen ezért kellene várni majd egy kis időt és ha látod, hogy belefér még, bírni fogod és szeretnéd is, akkor elkezded tanulni:)

15/L

2011. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

1., Angolból már középfokú nyelvvizsgám van,szóval azt most egy kicsit hanyagolom.Most a francia vizsgára tanulok,meg hamarosan felveszem a spanyolt.Még gondolkozok a latinon,bár szerintem az későbbre marad :D


2.,Az angolt több helyen tudod használni,de dönts belátásod szerint.


3.,Az oroszt nem nagyon ismerem,ebben nem tudok segíteni.

2011. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én 5osztályosba megyek.1 évig heti több mint 10 angol óra,aztán tizediktől már Olasz is.Mellé fogok tanulni spanyolt,később a portugált is szeretném megtanulni.:)

Szerintem az angolt válaszd.A francia k*rva nehéz,annyira nem szép mint mondják,és nem mész vele nagyon semmire,mert nem olyan sok helyen beszélik.Angollal jársz a legjobban.

Orosz elég könnyű nyelv,ha belefér,tanuld meg azt is!

2011. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

angol!

angolul mindenhol beszélnek, afféle világnyelv, a francia kevésbé. szóval angolt mindenképp, könnyű nyelv is, dalszövegek, filmek útján is tanulható. franciát akkor ha már az angol megvan. oroszt meg minek? hacsak nem akarsz odaköltözni az égvilágon semmi értelme sincs.,

2011. ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

1. angollal

2. Szerintem angolt, több helyen tudod használni, ezt mindenhol beszélik.

3. Nekem is mondták az oroszt, hogy sokre mennék velük. Én megfogadom a tanácsot, mert ártani nem árt, ha több nyelvet beszél az ember. Ráadásul szerintem csodás nyelv, nekem nagyon tetszik.

Szerintem igen, tanuld.

2011. ápr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

1.: angol heti 12, később 5 órában, francia heti 2


2.: EGYÉRTELMŰEN ANGOLT!! Franciával semmire sem mész, ráadásul "testközelben" sincs. (hány francia zenét hallasz rádióban pl..)


3.: ha nem akarsz, ne tanulj.

2011. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!