Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, mit tennétek annak...

Kamaszok, mit tennétek annak érdekében, hogy megszüntessétek a levegő szennyeződés forrásait?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat(egy felmérésnél fogom használni őket)!
2011. jan. 4. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedek mindenhova, szüleim is, csak ha nyaralni megyünk vagy feltétlenül szükséges akkor autózunk.
2011. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az összes mocskos politikussal busz-ra mert ők jártatják a pofájukat, de még nézném, hogy a miskolci polgármester mikor ült fel a szép kék buszra, szerintem soha..
2011. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
reggel séta suliba-oda és vissza.
2011. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nagyobb városokba NORMÁLIS tömegközlekedési eszközök kellenének elfogadható színvonallal és kedvezőbb árakkal. Több kerékpár út ezután kampány a biciklizés mellett és lehetnének bicikli kölcsönzők is. ngliáb v nemtudom hol vannak ilyenek. De eltudom képzelni h fele bicikli sosem kerülne vissza...
2011. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Angliába
2011. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazándiból sehogy,mert nincs értelme harcolni ez miatt.

Az autók és egyéb szennyező eszközök ellen már úgyse tudunk,mit tenni.

Az meg szerintem minden kamasz agyában bennevan amit az iskolába belerágnak a fülünkbe:

"inkább biciklizzünk,újra hasznosított zacskót vegyünk" meg még sok-sok ilyen.

Szomorú de ez van.

Szerintem aki egészségesen/környezet barát módon él az szép és jó,de aki szennyezi a környezetet annak már ugyan mindegy,mit teszünk,inkább azért is csinálni fogja.

És nem ez feltétlen a polgármesterek hibája (szerintem),mert ha emg mondjuk beszüntetné a városba az autóval közlekedést vagy megállaítaná,hogy egy autó egy héten 2¤ lehet forgalomba akkor milyen háborodást keltene föl sok emberben?

Nálunk rendezni szoktak ilyen bicikliversenyt ,hogy ezzel példát mutassanak nekünk és mozduljunk ki és ne autóval járjunk,ez is szép és jó,de szinte fölösleges,mert SEMMI értelme,másnap úgyis mindenki autóban/buszon fog ülni.

Ja és szerintem a benzin emelése se a jelenlegi helyzeten fog javítani.


Bocsi,de nekem kistaknyos (:D) fejjel ez a véleményem,majd ha felnőtt,érettebb leszek biztos nem ezt fogom mondani.

14L

2011. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Valahogy meg kéne oldani, hogy a környezetbarát autók, a napenergia, szélenergia stb. elérhető legyen mindenkinek. Ezt úgy értem, hogy ugye mindenki tudja, hogy majd 'visszatérül' az áruk, de egy szegényebb család nem tudja kifizetni egy olyan környezetbarát dolog beszerelését / környezetbarát autót, ami 5 év múlva jön vissza. De ha mondjuk ugyanannyi lenne egy olyan autó ára, mint egy üzemanyagos, és ha bemennek az autókereskedésbe, és pl látják hogy ugyanannyi a szennyező és a környezetbarát autó ára, akkor az tutiszázas hogy az utóbbit veszik meg.

Mert a nép nem fog azért tömegközlekedést használni. Az autó van és lesz. Csak nem mindegy milyen formában.

Aztán, akik valamit is tesznek a környezet óvása érdekében, akár szervezet, akár magánember, jutalmazni kéne. Itt nem nagy dolgokra kell gondolni, mondjuk ha beviszel 10 darab használt elemet, vagy összegyűjtesz 50 műanyag flakont, választhatsz egy facsemetét mondjuk vagy kapsz tíz darab tojás... (vagy egy új elemet)...


Én személy szerint, szelektíven gyűjtök. Ami sulis papír, és már nem kell, mondjuk régi röpdolgozat, régi füzetlapok, már egyik oldalán nyomtatott lapok, azokat kis cikkelyekre vágom (egy A4es lapot elnyolcalodok) és azok a jegyzetpapírjaim. Oda írom fel, mit kell tanulni, mi kell a boltból, mikor megy a busz és kit kell felhívni. Vagy pedig nyomtatok rájuk, olyat, amit csak itthon fogok használni, mondjuk szabásmintát varráshoz.


Nagyon tág fogalom, elkézelésem tömérdek! De majd ha netán miniszterelnök leszek, egyik fő célom lesz e téma!!!


Sok sikert a felmérés elkészítéséhez,

L15

Eszter

2011. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!