Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Keresztgyerekeimnek mi lenne...

Keresztgyerekeimnek mi lenne a megfelelő szülinapi ajándék? Már kifogytam az ötletekből.

Figyelt kérdés

Bátyámnak 3 gyereke van, de elváltak, nem ő neveli őket, hanem az anyjuk. Ettől függetlenül még a keresztgyerekeim, tehát minden karácsony-húsvét-szülinap az enyém, felmegyek hozzájuk, és persze, nem üres kézzel.


A kislány 11 éves, a két kisfiú pedig 7 és 8 évesek. A középső, a 8 éves sajnos középsúlyos értelmi beteg, tehát az ő ajándéka még nehezebb. Most karácsonyra is játékokat kaptak tőlem, de nemsokára szülinapok jönnek egymás után, és jó előre kéne megint szerezni valami ajándékot, de már szinte mindent kaptak.

Volt már kisautó, mindenféle méretben és változatban, társasjáték, puzzle, baba, plüss, édességek garmadája (falják az édességeket, a kislány el is van hízva), cd-t, dvd-t kapnak az apjuktól heti szinten, könyv egyiket se érdekli (ami elég nagy baj, dehát ez van), a mobiltelefonon már túlvan a 7 éves is, amit én nem helyeseltem, de nyilván nem az én gyerekeim, 11 évesnek még nem adnék festéket még játékból se. Pénzt nem adok elvből, meg a gyerekeknek azt nem is tudnám a kezükbe nyomni. Belépőket nem díjazza az anyjuk, szinte alig járnak el valahova, javarészt csak iskolába, utána a panel másodikon töltik a szüneteket, meg a tévé előtt.

Mi lenne jó ajándék szerintetek?


25/L


2010. dec. 28. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát nem vagy egyszerű helyzetben.

A középsúlyos beteg kisfiúnak ötletem sincs, viszont van egy elsős unokaöcsém, leírom, hogy mit kapott karácsonyra tőlem, hátha segít:

falra szerelhető darts (olcsóbb változat, tapadókorongokkal)

vicces, fából készült, állat alakú - de működőképes iránytű a kirándulásokhoz

2010. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de sajnos ez nem jó, mert a darts-szal az értelmi beteg kisfiú kárt tehet magában vagy a testvéreiben, kirándulni meg nem járnak, így iránytű se kell.
2010. dec. 28. 18:21
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Ömm... ezt mé a kamaszokba írod?? -.-" XD
2010. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert a kicsi lány már kamasz.
2010. dec. 28. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:
A lánynak szerintem vehetnél mondjuk parfümöt,körömlakkokat vagy ilyesmiket.A fiúknak pedig ötletem sincs...:S
2010. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ruhák ez mindig jó
2010. dec. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az értelmileg beteg kisfiúnak vehetsz DVD-t, hangoskönyvet, zenét, hangszert, amivel valami kis zenét tud alkotni, furulya, csörgődob, esetleg gyurmát.


A másik két gyereknek társasjátékot. Vagy mindenkinek másfajta hangszert, hogy a három gyerek együtt tudjon játszani:


[link]


Vehetsz bábokat, a két gyerek a beteg testvérüknek tud bábozni, és őt is be tudják vonni. Itt a fenti boltban van sok báb is.

2010. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
13:32! EZ NAGYON JÓ!!!!!!!! Köszönöm szépen!!
2010. dec. 29. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!