Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vajon helyesen tettem?

Vajon helyesen tettem?

Figyelt kérdés

már évek óta elég jó barátságban vagyok egy hajléktalan emberrel. sokat beszélgetünk, röhögünk és néha viszek valami kaját neki. párszor kér tőlem pár száz forintot ennivalóra, de amikor találkozunk mindig visszaadja. hétfőn adtam neki egy kis pénzt, de nem mondta mire kell és aznap már nem is láttam. másnap a postán elég vad dolgokat hallotam. állítólag egy magas szakállas ember félmillió forintot nyert sorsjegyen. elmentem a buszmegállóba, ahol találkozni szoktunk. ő ott volt és elmondta, hogy ő volt az, aki nyert. gratuláltam neki és már mentem volna el amikor adni akart 30000 forintot, de én megmondtam neki, hogy ez neki jobban kell és ezzel talán megoldható a probélmája. de ő addig erősködött amég el nem fogadtam. otthon megmutattam a pénzt és a szüleim megmondták, hogy adjam vissza. ma mentem volna vissza, de amikor odaértem az egyik ismerősöm elmondta, hogy az Ádi tegnap összepakolta mindenét és felszállt egy buszra.

szerintetek szemétség volt elfogadni a pénzt?


2010. dec. 8. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Te nem akartad elfogadni, ő erősködött. Jól tetted. Hálavolt tőle. Igaz olyan furcsa érzés lehet hogy egy hajléktalan adott pénzt.

16/L

2010. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok bocsi, de 3000et láttam.

30000 az azért nagyon durva. Bár jól jönne, de nem fogadtam volna el. Azt mondtam volna ha mindenképpen akar adni valamit akkor adjon sokkal kevesebbet. Vagy nemtudom fogalmam sincs, de örülnék 30000 forintnak, de így azért durva. De ettől még jól tetted szerintem.

2010. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Neked kell érezned, jól tetted-e. De te adtál neki pénzt a sorsjegyre, amivel nyert és mivel buszra szállt, gondolom tervei vannak. Tedd félre, hátha máson kell azzal majd segítened.


Mindenesetre érdekes történet, és jól tetted, hogy segítetted. =]

2010. dec. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát helyes ha te adtad a pénzt ő így akarta meghálálni.De biztos,hogy igaz ez a történet?Túl szépnek hangzik,hogy igaz legyen :ha tényleg igaz akk boccs
2010. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

te jót tettél vele, ás ő meghálalta

kevés olyan ember van, aki szóba áll egy hajléktalannal

gondolom ez afféle búcsú ajándék is volt, és úgy gondolta, hogy nem fogtok többé találkozni

ha összehoz vele újra a sors, örülj nekei, ha nem, tartsd meg jó emlékezetedben

ha a pénzt nem akarod megtartani, add jótékony célra

2010. dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szerintem jol tetted hogy elfogadtad, ezert ne legyen buntudatod :) 500 000 forintnak csak egy kis toredeke 30 000 ezer, ( persze ez is rengeteg penz) szep tortenet, remelem igaz :)
2010. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én erre csak annyit tudok mondani, hogy jótett helyében, jót várj. Hála neked, nem halt éhen, és mivel rendes voltál, segítettél egy rászorulón, ő meghálálta.((:
2010. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne legyen bűntudatod.

Félmillió forintból 30.000 ezer az bár nem kevés,de ha te nem adtál volna neki enni és lenézted volna őt azért mert hajléktalan akkor nem érdemelnéd meg,de így..

És nekem is túlon túl szép a történet,de remélem igaz (:

2010. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
beszéltem az ismerősömmel ő azt mondta, hogy néha nem kaját vettn hanem már akkor is sorsjegyezett. igazából azért került utcára, mert vérbeli kártyás volt és minden pénzét eljátszotta. ha legközelebb találkozok vele, akkor megmondom, hogy ne kövesse el az előző hibáját.
2010. dec. 8. 20:55
 10/15 anonim ***** válasza:
fél millió forinttal munkahely nélkül senki nem fogja megváltania világot...
2010. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!