Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondolnál/tennél, ha a 16...

Mit gondolnál/tennél, ha a 16 éves lányod odajön hozzád, és ezt mondja?

Figyelt kérdés

Tehát van egy lány, hívjuk Annának aki 13 évesen szerelmes lett egy vele egyidős osztálytársába. Miután összejöttek, a lány világosan kifejtette, hogy nem szeretne pár évig még sokkal többet a csókolózásnál, de a barátja leitatta, és elvette a szüzességét... Emiatt szakított vele. Egy év múlva összejött egy másik fiúval, aki szintén hasonlót csinált vele. Ez után 16 évesen odaált az anyukája elé, és megmondta, hogy többet nem szeretne senkivel összejönni szerelemből, adja bele egy elrendezett házasságba.


Nem én vagyok sem a lány, sem az anyuka. De az egész esetet amikor hallottam nagyon megrázott. Szerintetek ilyen esetben mit lehet tenni? Pszichológust ajanlani mindkettejüknek?


tegnapelőtt 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Hol élsz?

Magyarországon, csak a romáknál van elrendezett házasság, de ott szüzen kell férhez menni

tegnapelőtt 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Először leülnék vele inni, hogy meg tudja tapasztalni mennyi alkohol az amit még gond nélkül megihat. Másodszor elmondanám neki, hogy vállalja a felelősséget azért ha úgy berúg, hogy szétteszi a lábát, nem baj ha szexel, de ne a csúnya fiúkra mutogasson, ez nem erőszak volt. Harmadszor én biztos, hogy nem fogok neki férjet keresni, nem vagyunk 200 évvel ezelőtt és nem vagyunk arisztokrata család sem.
tegnapelőtt 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Én azt mondanám, hogy segítek neki férjet találni ha úgy van, de nem fogom elrendezni a házasságát. De nyugodtan kikérheti a véleményemet ha tetszik neki egy fiú, vagy én is ajánlanék ha úgy van.
tegnapelőtt 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

“ ne a csúnya fiúkra mutogasson, ez nem erőszak volt. ”


2: Mi van???? De ez erőszak, ha nem egyezik bele. Pont.

tegnapelőtt 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Mindenképp pszichologus.
tegnapelőtt 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
4 Az nem volt a leírásban, hogy nem egyezett bele. És ha úgy egyezik bele, hogy tök részeg és beszamithatatlan? A legtöbb férfi ezt nem fogja figyelembe venni, ilyen az élet, ezért nem kell magadat leinni, vagy ha megteszed vállald a felelősséget.
tegnapelőtt 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Ezt hívják áldozathibáztatásnak.
tegnap 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
7 Egyáltalán nem aldozathibaztatas az álláspontom. A nem, szerintem is nem és van olyan, hogy nemi erőszak. De manapság már sokan azt hiszik minden erőszak és nem kell vigyáznod magadra. Nagy tévedés. Ne igya le magát, ne igyon egyáltalán ha nem bírja. Mert ha full részeg állapotban szokott lenni előbb utóbb megdugja valaki. Nem kell azt gondolni mindenki olyan jófej, hogy nem használja ki az alkalmat. Ha valakinek drogot tesznek az italába és megeroszakoljak, az nemi erőszak. Meg az is ha a diszkobol hazafelé leütik és megeroszakoljak a bokorban. A leírásból ki sem derül mi történt pontosan és egyáltalán ellenkezett-e.
tegnap 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
8, nincs igazad, hiába magyarázod. Ez csak a "minek ment oda" tipikus esete, csak más szavakkal. Nem jófejség kérdése, hogy nem dug meg valaki, ha részeg vagyok. Szerintem nincs is olyan férfi ismerősöm, aki kihasználná a "lehetőséget", hogy nem tudok nemet mondani. Tudod miért? Mert nem gennyládák. Azért mert valaki nem tud nemet mondani, nem jelent beleegyezést. Teszem azt megiszol egy-két pohár bort egy házibuliban, bemész lepihenni egy szobába, bealszol, akkor téged ott bárki büntetlenül megdughat, amíg fel nem ébredsz? Hát, oké, ahogy érzed. Magamra és másokra én ezt nem tartom érvényesnek. A lányomnak persze azt fogom tanítani, hogy ne igyon alkoholt, legfeljebb igazán megbízható társaságban, mert az emberek olyan betegek, hogy szerintük normális közösülni beleegyezés nélkül, ha nincs erőd ellenkezni, mert akár önszántadból, akár nem, de tudatmódosító szer hatása alatt állsz. Az az egyén felelőssége, hogy iszik-e és hogy mit tesz meg másokkal ez alatt. Az, hogy vele mit tesznek, az meg nem az övé. Ne keverjük össze a két dolgot. Undorító, ahogy áthárítod a teljes felelősséget arra, aki elszenvedője volt a történteknek, akárhogy is. Főleg, hogy gyerekről van szó, ez még a non plus ultra.
tegnap 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a 8-as nem arra gondolt, hogy öntudatlanul megerőszakolták, hanem arra, hogy ittasan beleegyezett az aktusba. Az tényleg nem egy egyértelmű helyzet. De nem tudjuk a részleteket.
tegnap 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!