Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiús anyukák, beadatjátok a...

Fiús anyukák, beadatjátok a fiatoknak a suliban a HPV elleni oltást?

Figyelt kérdés

ma 17:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%
Nem adatom. Szerintem nem elég hatékony és biztonságos.
ma 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre lesz aktuális. Beadatjuk. Hiába nem véd minden törzs ellen, mégis jobb ha kevesebb eséllyel kapja el, mert kevesebb törzs veszélyes rá. Nyilván semmiféle oltás nem 100%-os, de a nővére is túl van a hpv oltáson, a fiú majd jövőre és a húga is pár év múlva megfogja kapni. Ahogy nálunk nem tabu a rákszűrés sem, tudják hogy van ilyen, anya is jár rendszeresen, ahogy apa is volt a nyáron prosztata vizsgálaton, hogy időben észrevegyék ha valami gond van. Ahogy a nagyobb lány is tisztában van vele már, hogy neki majd rendszeresen kell járnia nőgyógyászhoz nem is olyan sokára már, ellenőriznie kell a melleit, ha csomót talál akkor szóljon és azt megkell mutatni orvosnak (mert lehet banális oka is, meg komoly). Éppen ahogy fogorvoshoz is járunk szűrésre, ugyan úgy rákszűrésre is. Az oltás eut nem helyettesíti, ahogy nem csak a hpv okozhat rákos megbetegedést, csak az esélyeket csökkenti.
ma 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25%

Nem adatom.


Én megkaptam kislánykoromban. Akkor még egy vagyon volt ráadásul.

Azóta lett 2 gyerekem, akikért hálát adok.

Majd a kicsi születése után 1évvel méhnyakrákot diagnosztizáltak nálam. Ki kellett szedni a mégem, kemó, stb... Senkinek nem kívánom.

ma 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
13, az összefüggés lemaradt...
ma 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
Jövőre lesz aktuális nálunk, igen, beadatjuk.
ma 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
20%
Nem adatom be. A kötelező oltások bőven elegek a gyermekem szervezetének. Azokat is remegve adta be a doki annak idején,félve a mellékhatásoktól (a lányom állapota miatt).
ma 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem igen, de egyelőre nem aktuális, 1hónapos.
ma 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%
Beadatom.
ma 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
71%

Most még kicsi, de mikor aktuális lesz, biztosan.


Azt is sajnálom, hogy én nem kaptam meg kamaszként, csak mert fizetős volt és a szüleim tájékozatlanok voltak.

ma 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%
Igen meg fogja kap, most hetedikes.
ma 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!