Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányos anyukák, mennyi menstru...

Lányos anyukák, mennyi menstruációs terméket kell vásárolnotok egy hónapban és mennyi pénzért, összesen?

Figyelt kérdés

Olyan családban, ahol nemcsak nektek van menzeszetek, hanem már a lányotoknak, vagy akár több, tizenéves lányotoknak, mennyi menstruációs terméket szükséges venni egy hónapban? Illetve mennyiért veszitek? Mennyi ilyen esetben a havi menzesz-kiadásotok? Mennyire tartjátok drágának? Próbáltatok esetleg alternatív (kehely, mosható betét, mosható mensibugyi) a klasszikus tampon/betét mellett, a költségek csökkentése érdekében?

Leírjátok, hogy milyen menstruációs termékeket vesztek egy hónapban, mennyit, és mennyiért körülbelül? Illetve soknak tartjátok-e?

A kérdés oka csak annyi, hogy érdekelnek a vélemények, hogy ki szerint mennyi a sok, és mennyi az, ami még elfogadható összeg.



júl. 17. 17:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Két lányunk van. Én kelyhezek 90%-ban, így az én költésem erre szerintem már filléres. De azért az nem elenyésző, hogy a sokadik kehely vált be és egy neves, minőségibb darab nem 2000 forint ugye, vagyis sok sok ezer forint landolt kvázi a kukában, mire megtaláltam azt, ami nekem jó társam tud lenni. Emellett mosható intim betéteim is vannak, szeretem őket, de szintén volt sok mellényúlás, mire megtaláltam... Szóval magamra mondjuk azt mondanám havi 500 forint talán, amit adhoc elbetétezek/tamponozok max, ez elviselhető.

A lányaim még tanulják magukat, kistinik, többféle opciót kipróbálgatnak és gyakrabban cserélgetnek szerintem, mint ahogy muszáj lenne, nehogy baleset legyen, de ebbe én nem szólok bele, ahogy nekik kényelmes. Mondjuk betétre, tisztasági betétre elmegy 4-5 ezer forint, plusz tamponra még mondjuk 1500. Nálunk ilyenkor a nedves wc papír is extrán fogy, azért az sem olcsó, mondjuk számoljunk egy ezressel. Szóval ha mindent összeadunk, akkor 8 ezer körül kb.

Ki tudjuk fizetni, szóval nem tartom kibírhatatlannak, de azért én is örülnék ha lenne rá valami támogatás az ep-n túl.

júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%

Mi az a menstruációs bugyi?


Én és nagyobbik lányom tampont használunk, a kisebbik még nem kezdte el. A kettőnké kb 5 ezer forint havonta, ha a kicsi is csatlakozik, akkor lesz 7-8 ezer is. De jó, hogy a harmadik gyerekem fiú 🤣

júl. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Én tartós begetség miatt csak spaciális probiotikus eszközöket használhatok, 15.000 egy hónap, így jártam. A gyógyszer ami átlag 30 ezer egy hónapra jobban megvisel.
júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
4-5 ezer magamra, de en soknak tartom. Nem azert mert nem fer bele hanem mert nyug az egesz menstruacio, 9 napig tart, faj, nem en kertem hogy verezzek, utalom az egeszet. Es akkor a boltban is azt latom minden honapban egyre dragabb ...
júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!