Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Imád pszichológushoz járni,...

Imád pszichológushoz járni, ez normális?

Figyelt kérdés

13 éves a lányom. Nemrég költöztünk haza Ausztriából Magyarországra. És nagyon megviselte az iskola és környezetvaltas. Rossz osztályba került, nem fogadták be, nagyon rosszul érintette.


Atvittem egy másik suliba, ahol nagyon jól érzi magát, teljesen megváltozott, jó kedve van újra, stb. stb.


Amikor benne voltunk a váltásba, elvittem pszichológushoz, mert nagyon nem tetszett. Ő tovább irányított szakpszichiaterhez, aki két ülés után megállapitotta, hogy enyhe depressziója van, ami valószínűleg az atelt események és a költözés miatt van, gyógyszert nem adott, azt mondta hogy nem kell.


Nemrég újra megnezte a pszichiáter és azt mondta hogy rendben van, nem lát semmi problémát, de a pszichológushoz járjon továbbra is, ha szeretne.


Na most itt van a kérdés, hogy mi van ilyenkor, merthogy ő nagyon is szeret járni, alig várja ezeket az alkalmakat.


Szerintetek jelzi nekünk a pszichológus, ha már nem kéne járnia? Mert ha a lányomon múlik, akkor ő évekig is járna.


Van egy egy évvel idősebb nővére, vele ilyen gond nem volt egyáltalán.


júl. 9. 19:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hadd járjon ártani nem árt. Én pl elég súlyos depresszióval küzdöttem úgy 2 éve, ez néha visszajön ilyenkor elmegyek pszichológushoz tanácsert. Ez ilyen egy egy alkalom nem folyamatos. Ha nagyobb probléma vam akkor tovább járok nyilván.
júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Pszichológus egy átlagembernek is hasznos, akkor is, ha nincsenek komolyabb lelki problémái.

Miért gond, ha járni akar? Hogy a pszichológusnak megnyílik? Anyagilag megterhelő nektek?

Én örülnék neki, ha a gyerekem nyitott erre. Ártani nem árthat ez neki, ellenben fejlődhet az önismerete.


Épp elég kitolás lehetett neki a magyar iskolarendszer az osztrák után, ne vegyétek ezt is el tőle!

júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Persze, nem is erről van szó hogy nem engedjük. Járjon. Anyagilag meg tudjuk engedni szerencsére, ez sem probléma. Csak én még nem láttam ilyet, hogy valaki ilyen örömmel megy oda. 🙄
júl. 9. 19:26
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg olyan dolgokról tud ott beszélni, amiről máshol, másokkal nem.
júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Vegre valaki tenyleg odafigyel ra.
júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
2-es,nálunk is így kezdődött. Borzasztóan ellenállt, nem akart menni, azt hitte, hogy oda csak "gyogyósok" járnak, hosszú munka van benne, hogy eljott velem. Persze nyilván a változást is látom. Szerencsére.
júl. 9. 19:30
 7/17 A kérdező kommentje:

Mi is odafigyelunk rá. Nagyon is. Osszetarto család vagyunk és nagyon figyelünk a gyerekeink testi lelki mentális egészségére. Sok közös program van, szeretnek velünk jönni mindenhova, laza szülők vagyunk.


De nyilván nekünk sem mond el mindent. Ahogy én se beszéltem anyummal soha lelki dolgokról. Mi beszélünk erről a gyerekekkel, hozzánk tudnak fordulni bármikor bármiért.

júl. 9. 19:33
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább örülnék, hogy olyan szakembert sikerült találni, aki tudott neki segíteni és akihez szeret járni. A depresszióvalnem kell viccelni, az enyhével sem, mert kiújulhat. Járjon még egy ideig, ha szeretne, csak profitálni fog belőle.
júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.
júl. 9. 19:49
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Bár már kaptál választ de azért leírom én 20 on éves vagyok de rajongok a pszichologusomért nagyon jókat beszélgetünk és egész más mint egy baráttal vagy ismerőssel. Szerintem a mai világba receptre kéne írni kb minden második embernek. De sajnos elég luxusnak számít.
júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!