Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyerekem lopott mit tegyek?

A gyerekem lopott mit tegyek?

Figyelt kérdés

A 14 éves lányom pénzt lopott tőlem és édességre költötte . mikor rajta kaptam még nem költötte el az egészet csak 3000 forintot , ez volt az 1. eset 5000ft-ot lopott

Ez normális kamaszkorba? Mit kell tennem?



júl. 6. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem normális. Próbálj higgadt maradni és ültesd le megbeszélni. Mégjobb ha apukát is bevonod. Ne az üvöltözős, pofozkodós számonkérés legyen. Beszéljetek a bizalomról, tisztességről...ha értelmes akkor talán felfogja miért nem tehet ilyet.
júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Milyen a kapcsolatotok? Fura, hogy inkább lop, mint kérjen egy kis nasi pénzt.
júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Azért csinál ilyet mert még semmiért nem lett megbüntetve és ebből neki az következik hogy mindent megtehet. Nem mindenki olyan tekintélyes családfő persze mint én. Nekem elég felemelnem a mutatóujjamat ahhoz hogy mindenkiben megálljon az ütő. Nem holmi pofonoktól félnek, hanem egy isten haragjától.
júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem normális. És azt tedd, amit magadtól spontán tennél, bár már késő a kérdés, hiszen már megtárgyaltátok a dolgot. Ordibálást mindenesetre ne, de mivel dühös vagy, ezt ki is fejezheted. Utólagos büntetéseknek nem látom értelmét, az nem teszi meg nem történtté, a kellő egyértelműséggel kifejezett harag és helytelenítés viszont meg tudja akadályozni a jövőbenit. Azért nem árt, ha látod rajta az őszinte megbánást, a tette súlyosságának a megértését.
júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
14 évesen elég furcsa. Evészavaros?
júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem normális, de az se, hogy azért lop a szüleitől, hogy édességre költsön. Soha nem ehet egy kocka csokit se, mi?
júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Szokott kapni édességet? Vagy csak ilyen bio szarokat?
júl. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért csináltam ezt kamaszkoromban (szó szerint ugyanezt), mert nagyon limitálva volt otthon, hogy mikor és mennyi édességet ehettem. Anyám fogyókúráztatott. Apám szeretetnyelve az etetés volt, ha nem ettem meg valamit, amit ő készített, megsértődött. Azóta is evészavarom van, most kezdtem terápiába járni, hogy végre a végére járjak. 35 éves vagyok... Remélem, neked sikerül jól kezelni.
júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
#3 áh itt a gyerekverő, hello!
júl. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!