Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek is a legtöbb...

Szerintetek is a legtöbb gyerek aki ilyen lusta hogy csak autóval hajlandó barhova menni, van köze ahhoz hogy kiskorában mindig vitték és ez kiterjedt a kamaszkorara is?

Figyelt kérdés
Igy felnőtt fejjel bevallom en is autóval járok sok helyre, de már saját kocsiból saját pénzből, de amikor meglett a jogsim suliba pl, sose jártam azzal. De ahogy látom, hogy q mai gyerekek azon hisztiznek ha késik a vonat 1 percet és az hogy o buszra szálljon az nem jöhet szóba.

2022. márc. 30. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván amit gyerekkorában megszokott, az lesz neki természetes később is.
2022. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem igen, mondom ezt 24 évesen, szóval nem vagyok olyan idős, de engem is sokszor hoztqk-vittek, városon kívül laktunk,kellet az autó sajnos. Persze felsőtől kezdve busszal jártam ide oda, és miután jogsim lett a szomszéd bokorba is avval jártam.

Aztán mióta bekerülten a városba,helyet 5kmre találok csak, sok inkompatibilis a városban vezet, stb stb., inkább vissza szoktam a biciklire, és szépen kezdek leválni a kocsiról, szinte bevásárolni, kirándulni használom, szóval

2022. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Igen, egyertelmu, azt latta, abban nott fel.

Nekunk kiskoromban nem volt autonk, most felnottkent sincs, a kisfiam 4 evesen mar napi 10 km-ert gyalogolt, ezt azota is tartjuk, ez a minimum.

2022. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Ahhoz van köze, hogy a szülei mennyit járnak autóval. Egyik barátnőmék még a vécére is kocsival mennek pl.

Az anyja képes 700 méterért (munkahelye - városközpont) autóba ülni.

Így a gyerek is jogosan "lusta"...

2022. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
nagyon bacca a csőröd a kérdés, ha óránként kiírsz róla valamit... az előbb még az osztálytársaiddal volt bajod.
2022. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

Én nem ebben nőttem fel, pedig volt autó a családban és sokat mentünk autóval bizonyos helyekre, de mégsem mindenhova. Iskolába gyalog mentem, és nagyon nagyon ritka volt az amikor elvittek autóval, sokszor ha kint szakadt az eső, erős szél volt akkor is gyalog küldtek iskolába hogy szokjam, ne kényelmesedjek el annyira. Persze később gimibe is busszal jártam hajnai 5 kor kelés 5:30 kor indulás. Nem engedték hogy kollégiumba lakjak mert az az iskola mellett volt és nem akarták azt hogy ellustuljak mert mi van ha később ilyen messze lesz a munkahelyem és esetleg busszal kell járjak, de ha autóval is akkor is szokjam meg hogykorán kell keljek meg induljak és sokat utazok midnen nap pont azért hogy ezt szokjam. Persze később kollégista lettem végül mert sokszor volt 0. órám amire esélyem nem volt beérni így és ezért döntötték el hogy akkor beraknak koliba aminek én örültem. Persze ha mentem valahova mindig busszal mentem vagy gyalog. De olyan is volt hogy csak a szomszéd faluba akartam menni kb 5 km-re volt de busz csak óránként volt és mivel lekéstem így gondoltam átsétálok a faluba és pont beértem 50 perc alatt. Meg nem hívtam a szüleimet mindig hogy jöjjenek értem, mert lekéstem a buszt vagy túl messze vagyok, fogtam magam és hazasétáltam.


Persze amikor lett jogsim meg autóm akkor szépen rászoktam arra hogy még a wc-re is autóval járok. Nekem mondjuk elegem lett a tömegközlekedésből abból hogy várni kell a buszra meg átszállni sok esetben meg sokszorrengeteg időm ezzel ment el. Perzse nyilván nem járok autóval a sarki boltba vagy ha csak itt a közelbe van dolgom de ha messzebb megyek autóval megyek. Nyilván ha nem tehetném meg főleg anyagilag akkor nem halnék bele ha buszozni kéne, de én mondjuk eléggé ellustultam és nem ebben nőttem fel. Tehát az én esetemben nem azért van az hogy szinte mindenhova autóval járok mert ebben nőttem fel, hanem mert én magamnak csináltam ezt hogy elkényelmesedtem.


Ha lesz gyerekem akkor nem erre fogom szoktatni, legalábbis nem szeretném ha így elkényelmesedne.

2022. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Na, amilyen üzemanyagárak lesznek, már nem lesz divat mindenhova kocsival menni
2022. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Otos: tessek?

Nem írtam ki semmit már hónapok óta, ide.

2022. márc. 30. 14:17
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, és pont nem akkor jössz mindkét kérdéshez... Ugyanúgy hol ékezettel, hol anélkül...

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1167..

2022. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem normális ember minél kevesebb időt szeretne közlekedéssel tölteni, hogy több ideje maradjon az értelmes dolgokra. Egyáltalán nem lustaság, ha valaki autót használ, ha van rá lehetősége.
2022. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!