Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen a jó anyuka?

Milyen a jó anyuka?

Figyelt kérdés
2021. nov. 26. 01:46
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

"kamaszok" témakör? :) milyen anyukát szeretnél? :)


de hogy rendesen válaszoljak is..

-következetes... ha vmire NEM-et mond akkor az nem... nincs sírás rívás könyörgés stb... a NEM az NEM

- de közben megértő, és lehet vele bármiről beszélgetni anélkül, hogy felhúzná magát (ill felhúzhatja magát , de azt ne érezze a gyerek :D)

- emlékezzen arra, hogy ő is volt kamasz... emlékezzen, hogy neki is voltak olyan problémái mint a gyerekének..

- előző pont folytatása: ezért ne kicsinyelje le a gyereke problémáját, mert ő felnőtt, és igazából tudja hogy ez semmiség igazából.. egy kamasznak (mint annó neki is) ezek komoly problémák voltak..

- ismerje a gyerekét... bízzon meg benne... (de ha ezt a bizalmat eljátssza a gyerek, akkor magára vessen a gyerek és ne az anyját hibáztassa ha ennek következménye lesz (következetes)!


45 éves vagyok.. én is voltam kamasz, én is csináltam hülyeségeket... de pl: a szüleim mindig tudták kikkel és hol vagyok.. ha bármi változás volt, akkor hazaszóltam telefonon, hogy hova megyek.. mikor érek haza... sose szóltak érte... csak annyit követeltek meg tőlem, hogy mindig tudják merre járok és mikor érek haza.. - én ezt mindig be is tartottam, és amit mondtam, addigra mindig otthon is voltam. Ezért megbíztak bennem. Szerintem ez a legfontosabb. A bizalom. Amit megbeszélünk, az tényleg úgy is lesz. Lehet változás, csak akkor szóljunk és hidd el, szülőként ez nem azért van, mert ellenőrizni akarnak Téged, csak nyugodtan szeretnének aludni és nem félálomban várni egész éjjel azt, hogy mikor nyílik az ajtó, hogy a gyereked hazaért épen.. egészségesen... mert borzasztó ezt várni ha nincs előre megbeszélve egy időpont , vagy ezt nem tartja be a gyerek.. Akkor mi szülők-anyák már jobb esetben!!! csak félholtra verve látjuk a gyerekünket és nem holtan... nem alszunk semmit, aggódunk értetek... addig míg nem halljuk meg a kulcszörgést, hogy hazaértetek... Ezért fontos részetekről, a megbízhatóság.. lehet közbejön vmi, jobban alakul a buli mint terveztétek (mi is jártunk így :) ) - csak szóljatok... hogy ne rohanjunk a rendőrségre és mi is alhassunk :)

2021. nov. 26. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

A rossz anyát könnyebb definiálni

Tudnék a sajátomról mesélni...

Folyton önmagát helyezte előtérbe, én le voltam szarva, ha valami miatt mégis képes volt erőfeszítést tennj az nem miattam volt, hanem maga miatt (pl nem azért akarta hogy jól tanuljak hogy nekem jó legyen később, hanem hogy ő ne égjen be mások előtt a jegyeim miatt) emiatt képes volt némi figyelmet szentelnj rám.

Egyébként mindig minden fontosabb volt, egy szülőire nem ment el soha, mert a fodrász vagy a barátnője fontosabb volt, amikor kórházba kerültem is csak addig érdeklődött, amíg feltétlen muszáj volt.

23 éves vagyok most, azt érte el ezzel, hogy semmi tekintélye nincs a szememben, én is leszarom vagy simán csak otthagyom miközben beszél hozzám. Ha szarba kerül természetesen nekem is fontosabb lesz majd hogy kifessem a körmöm, mintsem hogy rohanjak hozzá.

2021. nov. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kamasz lànyom mindig azt mondja, hogy èn vagyok a legszuperebb anyuka. Nekem ez pont elèg.
2021. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mire mondja, milyen vagy?
2021. nov. 29. 03:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!