Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha a 13 éves...

Mit tegyek, ha a 13 éves lányom nem hordja a szemüvegét?

Figyelt kérdés

Bal szemével 40, jobb szemével 20%-ot lát. Voltunk vizsgálaton, megvettük a szemüveget, de nem hordja. A lencsét még nem engednék neki, mert azt csak szemüveg után lehetne, egyből nem nagyon adnak lencsét.

Azért nem hordja, mert csúnyának látja benne magát.


2021. nov. 15. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Megértem,én sem hordtam. Beszéld meg vele,hogy legalább otthon viselje mert ez kell ahhoz,hogy lencséje legyen. Én is így tettem, 14 elmúltam és azóta is lencsém van,csak.este van szemüveg rajtam. Egy 13 évesnek még túl fontos a társai véleménye és valljuk be,igen gonoszak is egymással. Ha fel is vettem,már út közben elraktam és a suliban se vettem fel.
2021. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Majd később rájön, hogy hiba volt amikor egyáltalán nem látja majd magát🤷🏻‍♀️
2021. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Én se hordtam,csak kontsklencsét. Amugy meg majd megműteti ha akarja
2021. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Én se hordtam még 30on felül sem. Nagyon lencse ellenes voltam, aztán mégis lett lencse, végül pedig megmuttettem.
2021. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Ez milyen dioptria?
2021. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Mondd meg neki, hogy baromira el fog romlani. Nekem is már műteni kene.
2021. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Amíg kB láttam én sem hordtam, pedig huszonévesen lett szemüvegem. Amikor kB 40-50 cm-re szűkült az éles látásom akkor kezdett el zavarni, onnantól le se teszem.

Ha már zavarja hogy nem lát fel fogja rakni.

Nem romlik jobban ha nem hordja, sőt...

2021. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
vagy keress egy normális orvost, aki szerez neki megfelelő lencsét vagy vegyél neki egy olyan szemüveget, amiben szépnek érzi magát... vannak nagyon szép, márkás, divatos szemüvegkeretek is, engem hidd el hogy világéletemben mindenért csúfoltak általánosban, de az első nap amikor szemüvegben mentem be, mindenki csak megdicsérte, hogy milyen jól áll... (tényleg jól állt, jó darab volt)
2021. nov. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%

"majd megmutteti ha akarja" Tenyleg? Azt hiszed igy mukodik? De aranyos.

Engem nem hajlandoak muteni. Egyebkent szemuveg nelkul csak foltokat latok, meg akkor is ha kozel van. Ovis korom ota van, nem tudom milyen ha nincs. Kenytelen voltam hordani mert latni akartam.

2021. nov. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Én sem hordtam, öcsém sem, mert... hát tipik kamasz hiszti okán.


Jól jártam, mert a jobb szememmel alig látok, de műtétre nincs félretett 250 rongyom.


A kamaszodat nem tudod kényszeríteni, majd rájön, hogy hülye volt - későn már. Ha megvakul, majd bánni fogja, hogy makacs volt.

2021. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!