Mennyi képernyőidőt engedtek a gyerekeiteknek egy nap? Hany eves, ezt is irjatok le kerlek es hogy hogy mukodik.
Nekem korlátozzák a képernyőidőm, de durván, pedig nem örülök neki.
Web fejlesztőnek tanulok, amit csak a gépen tudok gyakorolni (nagyrészt)
Nyelvet tanulok és fejlesztem az angolom is.
A barátaimmal neten tartom a kapcsolatot, mert a szülők nem engednek be a városba egyedül, és egy isten háta mögötti faluban lakom.
A képernyőidőt 1-1,5 órára szabják, az alatt fél órát minimum bénázok, mert rossz a gépem, és nem engednek újat venni, mivel "Felesleges dolgokra ne költsek".
13 évesen kaptam először laptopot, mivel jó tanuló voltam, és ezt sikerült is megtartanom
Alapból elvagyok net nélkül, gitározok, olvasok, kutyázok, edzek, ilyesmik, de azért fontos számomra a fent leírtak miatt.
Természetesen szoktam segíteni szülőknek elég sokat
És naponta olvasok meg gitározok és edzek valamennyit
És ha nagyon néha odajutok, hogy végre játszok valamit, akkor egy idő után bejönnek: "Húsz perc elég volt mára"
Ennek eredménye: Amikor nem figyelnek, kihasználom az alkalmat és elvégzem teendőim. Konkrétan a gépen dolgozok, de a szülők nem értik meg.
Persze az elfogadás és megértés házanként eltérő, ez csak egy személyes tapasztalat egy kamasz szemszögéből.
17/L
#20-nak. "de gondolom, ez lehetetlen számodra."
Nem lehetetlen, de ezek szerint a te gyereked a kivétel. Azok közül, akiket én ismerek és nem korlátozzák a képernyőidejét, leginkább 6-8 órát tespednek a gép előtt minimum, és a többi időt meg a telefont nyomogatva töltik.
#19 Igazad van, én is gondoltam erre, hogy fontos, hogy ha nagykorú, akkor már ő vállaljon felelősséget saját magáért és minden döntéséért.
Jelenleg az a terv, hogy 18 éves korától egyetemre megy és nem otthon fog lakni, hanem kollégiumban vagy albérletben.
Nekem is ez volt, csak 14 éves koromtól mentem kollégiumba egy másik városba. Kaptam egy összeget havonta, és abból kellett kijönnöm, de a szüleim semmibe nem szóltak már bele, de nem is adtak több pénzt, maximum tanácsokat, ha kérdeztem őket. Nem is volt problémám az önálló élettel, leszakadással, felelősségvállalással soha.
Szia! Szerencsére nem kell szabályozni. Napi 1,5 óra a limit. Általában nem használja ki. Olyankor is többnyire youtube-on néz kreatívkodós videókat. Aztán elkészíti őket.
Pluszban akkor használja a netet, ha valami nagyon érdekli és jobban bele akarja ásni magát a témába.
11 éves lesz augusztusban, Facebook, tiktok stb. még nem játszanak :).
Szerintem ennyi idősen már teljesen felesleges. Én nagyon nem helyeslem a kisgyerekkori számítógépezést, telefonozást, TV-zést stb., mert mégis mi szüksége lenne rá, egy ovis vagy alsós kisiskolásnak, persze nekik is ismerniük kell, nézhet rajta mesét stb. csak nem napi több órán át. Viszont ők már jócskán serdülőkorúak, a 17 éves már lassan az ifjúkorba lép és mind kamaszok. Nem tudom, hogy hány évesek a barátnőd gyerekei, de szerintem biztos, hogy fiatalabbak, mint a tieid. Ma már nem csak a fiataloknál, kamaszoknál, hanem a fiatal felnőtteknél is a digitális eszközök a nagy részei, a kapcsolattartásnak, a tanulásnak/munkának (lásd, digitális oktatás és homeoffice és nem ez az utolsó járvány a 21. században), a játéknak, a szabadidőnek, a szórakozásnak, a kultúrának stb. A felső kettő már gimnazista, a legnagyobb hamarosan egyetemre megy, a legkisebb gimnáziumba. Eléggé nagyok már. Eleve már a társaik, hogy néznének rájuk, hogy a tanárok már magázzák őket, de a telefon használatát még mindig anyuci határozza meg?
Fontos, hogy ezt csak arra az esetre írtak, ha nem függők, tartanak azért határokat, a családot, a tanulást nem hanyagolják el. Ha így van, akkor viszont már teljesen más tészta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!