Szerintetek egy kutya mennyire változtatja meg egy gyerek hozzáállását?
nekem mindig is volt kutyám, imádom őket. de mióta 4 éve meghalt az utolsó kutyusunk, azóta nincs.
nem telik el nap, hogy ne hiányozna mellölünk egy kis négylábú. de ennek csak egy oka van, hogy miért nincs. sajnos reggel 6tól este 6ig nem vagyunk otthon. munka, suli, ovi. kertes házban élünk, de nem szeretném kinti kutyának tartani. és bezárva ennyi időre nagyon szenvedne gondolom.
viszont a lányom egyre jobban (12 éves) mondogatja, hogy szeretne egyet. imádja őket ő is. a családba több kutyus is van és meg van veszve értük.
közepes tanuló, viszont egyre rosszabb a gyerek a suliba. az esze meg van hozzá, de nagyon szétszórt és figyelmetlen. egyre többször fordul meg a fejembe, hogy lehet jót tenne neki egy kutya. hátha jobb irányba változna a kutya segítségével.
tudom, hogy az is benne van a pakliba, hogy inkább kutyázna mint tanulna. de úgy érzem nagyon sokat segítene rajta egy kis barát.
esetleg volt valakinél, akinek egy kutya pozitív hatással volt a gyerekre főleg tanulás szempontból?
nem háziállat, tehát macska, nyuszi meg hasonló, hanem tényleg kutyát szeretnék.
és tényleg nagyon át kell gondolnom, mert egy kutya minimum 10 évre szól és családtag lenne nálunk. de tényleg nagyon vágyunk már rá mind.
Hiába akartam nagyon kutyát és kaptam is, azon kívül hogy elneveztem és néha megsimogattam semmi más kapcsolatunk nem volt.
Most már nekem vannak gyerekeim, apám mindig mondja, hogy jajj kellene kutya mert de jó hatással lenne a gyerekekre.. Milyen hatással????? Bennem is annnyi felelősségérzet volt mint egy poháralátétben.
A tanulásnak meg pláne nem tudom mi köze van hozzá
Csak akkor vállaljatok be kutyát, ha valóban, te magad szeretnéd. Sajnos a gyerekeknél minden csoda 3 napig tart, az első hideg, szeles időben nem fogja kivinni sétálni, játszani vele. Aztán meg jön a továbbtanulás, esetleg fiúzás, a kutya marad a sarokban...
Tapasztalat :(
Kutyát csak akkor vegyetek magatokhoz, ha te vállalod teljes egészében.
Ha a gyerekben eleve van felelősségérzet, akkor a házi állat erősíthet ezen, de nem törvényszerű. Ha viszont már most szétszórt, akkor nem ettől fog kialakulni benne és nagyon valószínű, hogy könnyen elfelejti megetetni vagy esőben sétáltatni. A tanulmányi eredményekhez meg tényleg semmi köze.
A másik nehézség az, amit már írtak. Pár éven belül minden más fontosabb lesz, iskolai felkészítők, barátok, fiúk, aztán továbbtanul. Akkor megint nem a kutya lesz az elsődleges. Végül rád marad egy 6-7 éves kutya, aki sok évig erős, egészséges és mozgékony lesz, nem a szobában ül, mint egy szobanövény, míg te dolgozol.
A gyerek miatt ne legyen kutyátok!
Amúgy egy barátnőm volt, akit a kutya teljesen megváltoztatott - nem a tanulmányi eredménye szempontjából, ami közepes volt, és nem is lett jobb, de rosszabb sem, pedig rengeteget foglalkozott a kutyával.
De egy link csajból egy nagyon rendes, felelősségteljes személyiség lett. Mindene volt a kutya. Egyrészt ezért vállalt mindent (reggeli korán kelés, délutáni több órás séták stb.), és szerintem amúgy is odatette magát emberileg, hogy meghálálja a szüleinek, mert sokat könyörgött érte. 5. osztályosok voltunk, mikor kapta, panelban éltek.
Alapvetoen szerintem hiaba anekdotazgattok itt semmi koze nincs a tanulasnak mega hozzaallasnakk egy kutyahoz.
Nekem is volt annak idejen allatom, szerettem meg minden, el is lattam ha kell, de semmi koze nem volt a tanulashoz vagy a felelossegerzethez.
Ugy nem ertem amikor igy akar valaki "megjavitani" egy tok nagy gyereket. 12-13-14 éves gyereket már nem lehet nevelni, foleg ugy hogy na kap egy kutyat aztan felelossegteljes lesz... hat biztos nem.
Ilyen korban mar az elet neveli az embert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!