Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet motiválni egy...

Hogyan lehet motiválni egy gimnazista 15 éves fiút, aki jóeszű, csak lusta, hogy idén vegye komolyabban a tanulást, mert ez már középiskola és jobban számít?

Figyelt kérdés
Inkább gépezik, haverokkal online. Képes ezzel órákat tölteni minden nap. A tanulással csak akkor foglalkozik, ha nagyon muszáj, pl. dolgozat előtt, kampányszerűen, tehát nem nézi át az anyagot óráról órára. Ettól függetlenül egy tárgyat leszámítva jó volt a bizonyítványa, 4-es, 5-ös, de néha-néha becsúszik pár 2-es, 3-as, amikor nem tanul rendesen, és utána megéri kijavítani. A tananyaggal is lemarad, ha nem tanul folyamatában, és van amiből rontott, pedig ötös volt belőle. Mivel lehet rávenni, megértetni, hogy fontos a tanulás és hogy a saját érdeke is? Hogy ez a tanulás már olyan tudást ad, ami majd az érettségihez illetve a továbbtanuláshoz fontos év végi jegyekhez kell, tehát nem maradhat ki egy-egy anyag, ami majd érettségin homályos folt lesz.

2019. aug. 28. 18:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

gimibe én is mindig dolgozatokra tanultam csak, nem elsőben vagyunk, hogy mindennap átnézzük a leckét, sőt, még a házit se mikor ealdták, csak mikora kellett készítettem el... aztán mégis színötösre érettségiztem, ugyanezzel a "kampányszerű"módszerrel.

egy okos, jó memóriájú gyereknek nem nagy kihívás a gimi, éli az életét, néha megtanul egy fél könyvet, másnap leírja egy papírra, és elfelejtheti.

inkább hagyd béké, amúgy 4-5 átlaggal én inkább örülnék hogy még a hobbijára is marad ideje (nem mindenkinek marad, mi ki..szott szerencsések vagyunk)

2019. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is így tanultam és normális diplomás felnőtt vagyok. Minek tanultam volna, ha tanulás nélkül voltam 4,7? Hidd el, egyetemen azonnal elkezdtem tanulni. Ahogy megéreztem, hogy ez nem megy anélkül. Hagyd békén amíg jó a bizonyítványa. Persze a gépezést értem, én sem akarnám, hogy folyton gépezzen a gyerek.
2019. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Ó, én is így tanultam, sőt, általában reggel a vonaton. Úgy voktam vele, hogyha abban a fel órában nem tud9m megtanulni, akkor amúgy sem szántam volna több idot rá.

Iden érettségiztem, matek hármas, minden más ötös lett, két dicséretet is kaptam, az egyiket emelt szintűhöz.

Amúgy felesleges a sulit olyan komolyan venni, vannak országok, ahol megéri, és a rendszer is úgy van kialakítva, de itt egy vicc kategória, hasznos tudás alig akad. Tényleg elég csak az időszakos tanulás, aztán ha leérettségiztél, lehet szépen elfelejti mindent. Jobb is...

2019. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális, nagyon kevesen vannak akik óráról órára tanulnak. Még erősebb gimnáziumokban is ez a helyzet. 11.osztályig teljesen felesleges ezt erőltetni, főleg mert jó a bizonyítványa.


Én inkább azt javasolnám, hogy találja meg azt az 1-2 tárgyat ami jobban érdekli, és azokkal foglalkozzon komolyan, akár valamilyen szakkörön vagy csak otthon. Lényeg hogy ne egy kötelező teher legyen neki, hanem valami amit viszonylag élvezettel csinálhat. És ez a érettségin is biztosan hasznos lesz, illetve később amikor egyetemet/pályát kell választani.

2019. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%
Az első két év tényleg nem számít a továbbtanulás szempontjából, de én mégis azt mondanám, hogy nem árt, ha már ekkor is folyamatosan tanul valaki, főleg az érettségi tárgyakból. Egy témazáróra is könnyebb így készülni, meg persze az érettségi előtt is könnyebb, ha nem teljesen új az anyag. A matekot pl. nem is érdemes kampányszerűen tanulni, mert különben nem érted, mit magyaráz a tanár, és könnyen le lehet maradni.
2019. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Pl. matekból és németből egy teljes jegyet rontott, szóval abból nem ártana nap mint nap tanulni. A többi tárgyból elfogadhatóbb, ha csak dolgozat előtt tanul, de mivel minden tárgyból van néha meglepetésszerű röpdolgozat, így szoktak születni a rosszabb jegyek.

Egyetértek, hogy a tanultak nagy része el fog veszni, de valahol mélyen mégis összeadódik és többek leszünk tőle.

2019. aug. 30. 10:13
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
8-9-10.ben a többség leereszt. nézz utána az élettani lustaságnak, természetes folyamat. ha akar vaamit később úgyis meghúzza vagy jól csinálja meg az érettségit.
2019. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

esse nevű felhasználónak üzenem, hogy nagyon nem a kérdéshez illő üzenetet küldött privátban...

Ráadásul rossz a címzett, tegye fel a kérdését a megfelelő kategóriában vagy böngésszen a hasonló témában adott válaszok között. A kategóriát talán el tudja dönteni egyedül is...

2019. szept. 1. 11:22
 19/19 anonim ***** válasza:
66%

Engem nem érdekelne a helyedben, hogy a be nem jelentett számonkérésen nem ötös. Attól be lehet csavarodni, hogyha minden nap mindenből tanulni kéne. Az egyik legaljasabb és legundorítóbb dolognak tartom a tanárok részéről. Ha utána a témazáró jó, akkor az azt jelenti, hogy megtanulta és menni fog az érettségin is. Teljesen mindegy, hogy a gyerek egy héttel később tud csak nemtommilyen valószínűséget számolni. Hidd el, nem abból lesz a sikeres felnőtt, aki birkaként rettegve tanul otthon a meglepetés dolgozatra. A volt matek tanárom mondta, hogy sosem azért a gyerekért aggódik, akivel baj van, hanem azzal akivel nincs. Be is jött, a legnagyobb hóhányók is sikeresek lettek (elit gimi, tehát okos, de lusta/vicces kedvű gyerekekről beszélünk) és a kis eminensek úgy pofára estek a valóságban, hogy még úgy is fájt nézni, hogy sosem szerettem őket. A srác aki a legjobb volt fizikából úgy bukott végig a bmen, hogy csak pislogott, míg én csúszás nélkül mentem végig a kis hármasom után. A kis színötöseink elvégezgettek valamit és utálják a munkájukat, mert az elvárást kergették és nem azt amit akartak.


Az egyik kampanyszerűen tanuló válaszoló voltam újra.

2019. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!