Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsós gyerek az iskolapszichol...

Alsós gyerek az iskolapszichológusnál?

Figyelt kérdés

Hogyan működik a dolog? Egy 8-9 éves nem fog egyedül menni, benne fel sem merül, hogy szükséges. Szülőjeként én reggel otthagyom, délután megyek érte, azt sem tudom, ki a pszichológus. Ha úgy érzem, szükség volna rá, akkor ki felé kell jelezni? Osztályfőnöknek, ha szólok, akkor ő rendezi? Vagy védőnő?

Tényleg érdekel.



2019. ápr. 1. 08:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályfonoknek kell jelezned. Miért gondolod, higy szükséges?
2019. ápr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Családi gondok (betegség) vannak, aminek már látom rajta jelét, bár még jól kompenzál. Viszont nem tiszta, mennyit tud, mennyit ért.
2019. ápr. 1. 08:53
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az iskola honlapján is kellene lennie, hogy ki az, ill. elérhetőségének, vagy ha nem találod, megkérdezheted a titkárságon. Akkor felhívod vagy írsz egy emailt, és kiderül, hogy működik ez az egész nálatok ill. úgyis neked kell majd elmondanod, miért szeretnéd igénybe venni a gyereked számára.
2019. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszi, sajnos nincs fent a honlapon hozzá név és elérhetőség. Viszont akkor inkább osztályfőnökkel beszélek, mint a titkársággal a dologról.
2019. ápr. 1. 10:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként írom a következőket:

Az iskolapszichológushoz általában azok kerülnek, akiknél az osztályfőnök érzékel valamilyen problémát. De ez messze nem olyan hatékony, mint egy iskolán kívüli terápia - konkrétan terápiát nem is nagyon tud tartani az iskolapszichológus, borzasztóan leterheltek, egy-egy iskolára van pár órájuk, nagyjából 1000 gyerek tartozik hozzájuk. Ha egyáltalán tudja vállalni a gyermeked, akkor viszont veled is valószínűleg beszélni fog/beszélnie kell, erre mindenképpen időt kell szakítanod.

Jobban jársz, ha magánúton keresel pszichológust, én a saját gyermekem esetében ezt tettem.

2019. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szólsz az ofőnek, hogy beszélnél az iskolapszichológussal. Ő vagy megadja az elérhetőségét vagy intéz neked egy időpintot hozzá. Először egyedül mész hozzá, elmondod mi van, és ő mondani fogja mik a lehetséges további opciók. Nem biztos hogy ő fog a gyerekeddel foglalkozni.
2019. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6 vagyok. Felkereshered a helyi nevelési tanácsadót is. Lányom pl. oda jár pszichoterápiára és ez ingyenes.
2019. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem anyukám, ő tanítónéni. Vagy telefonon hívja fel a szülő az osztályfőnököt, és elmondja a problémát neki. Vagy időpontot kér az osztályfőnökhöz, és,személyesen meséli el a problémát. Az ofő továbbküldi a szülőt a pszichológushoz, aki meghallgatja a szülőt. Ezután kezdődhet a terápia. Anyukám sulijában a pszichológus kivihet óráról gyereket, tanóra alatt beszélget velük. A szülő dönt egyébként, hogy hozzájárul-e ahhoz, hogy a pszichológus az ő megkérdezése nélkül viheti-e a gyereket tanóra alatt beszélgetni. Anyu is azt mondta, nem hatékony az iskolapszichológus, menjetek magánrendelésre, többet segít majd a gyerekednek, igaz, hogy sajnos ez nem olcsó. Sajnálom, hogy nehéz helyzetbe kerültetek, jobbulást a betegnek, nektek pedig kitartást!
2019. ápr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Első körben a suliban szeretném rendezni a dolgot.


Nevelési tanácsadóba nem akarom vinni a gyereket. Voltam már vele korábban más miatt orvosnál, mentálhigiénén, akkor szükség szerinti kontrollt beszéltünk meg, illetve azt, hogy pszichoterápia is szükség szerint lenne csak, de mivel a pedagógusai együttműködők mindenben, így nem került rá sor.


Ami miatt az iskolapszichológusra gondoltam, az az, hogy sok helyzetben nagyon kívülálló a gyerek, viszont a napközit tanulással, játékkal, dsk-val együtt nagyon szereti, nagyon élvezi. Szóval emiatt nem igazán szeretném pont ebben az időpontban kiszedni heti 1-2x a közösségből (ahova nehezen illeszkedett be) és elhordani máshova, ahol majd esetleg elmondják, hogy jót tenne neki, ha sikerülne beilleszkednie :/


Osztályfőnöktől már kértem időpontot. Igazából napi szinten beszélünk, szóval nem ott akadt el a dolog, hanem ott, hogy ezt gyerek nélkül kellene megbeszélni, olyan időpont meg nem nagyon van.


Amúgy kisváros ez, még az is lehet, hogy az az iskolapszichológus, akihez amúgy sulin kívül is hordani tudnám. Gondolom nem dúskálunk a gyerekekkel foglalkozó szakemberekben.

2019. ápr. 2. 09:23
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekünk volt problémánk, ami miatt pszichológushoz vittem a lányomat. De az biztos, hogy sosem vittem volna az iskolapszichológushoz, sőt arra is vigyáztunk, hogy senki ne tudjon róla, csak az osztályfőnöke. A gyerekek kegyetlenek, és kikezdik azt aki más. Ha valaki "dilidokihoz" jár az rögtön hülye. Ezzel nem segítesz. Keress másik pszichológust, és lehetőleg olyat aki leinformálható, mert sok a kókler. A diploma nem minden.
2019. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!