Szeretnéd tudni, az alsós gyermeked osztálytársai közt van-e epilepsziás?
Akkor akarnám tudni a mindenféle betegséget/allergiát, amikor eljönnek hozzánk szülinapi bulira, és ne érjen meglepetésként, amikor összeesik.
De amúgy nem, nem akarnám tudni, ha meg mégis megtudnám, akkor meg egy infóval több van a fejemben. Ennyi.
Kérdező! Ugye tudsz róla, hogy az epilepszia nem fertőző, és semmi baja nem lesz a gyerekednek attól, hogy van epilepsziás osztálytársa? Csak mert valamiért a kérdésed stílusából arra következtetem, hogy félted az epilepsziásoktól a gyerekedet. Elnézést, ha nem így van.
Egyébként nem feltétlenül szeretném tudni, nem sok közöd van más gyerekének a betegségéhez(főleg, hogy nem fertőző). Persze pl. amit az első ír, az logikus, ilyen helyzetben jó, ha tudsz a gyerek betegségéről. A másodikkal viszont nem nagyon tudok egyetérteni, szerintem alsós gyerekeknél nem az osztálytársak dolga a segítséghívás, hanem pl. a tanító nénié. Ha pedig mégis a gyerekeknek kell segítséget hívni, akkor remélhetőleg megteszik akkor is, ha nem ismerik a betegséget, de látják, hogy a társuk rosszul van.
Minden olyan problémáról/betegségről/állapotról szeretnék tudni, ami befolyásolhatja egy gyerek viselkedését.
Szerintem nem írt hülyeséget a 2. válaszoló, előfordulhat olyan helyzet, amikor a gyerekek hamarabb észlelnek (akár az udvaron játék közben) valamit, mint a tanárok, és ilyenkor igenis jó, ha tudják, mi miért történik és mi a teendő. De ha mondjuk a tanár is észleli a dolgot hamarabb, akkor is jó, ha tudják, miről van szó.
Másrészt, globálisabban nézve, én szeretném, ha a gyerekem egy „felelős” emberré válna, képes lenne másokra figyelni, és elnézni olyan dolgokat nekik, amikről nem tehetnek. Felszínes ismereteim vannak az epilepsziáról, de gyorsan ráguglizva a tünetekre, azt látom, a köztudatban élő „rohamon” kívül ezek jelentkezhetnek enyhébb formában is (révedezik, rángatózni kezd a végtagja, elesik), és én biztosan beszélgetnék a gyerekemmel erről, amiatt is, hogy eszébe ne jusson kinevetni, csúfolni az adott gyereket ilyesmiért (bár szerencsére normális gyerekem van, aki nem szívat másokat).
Mi tudjuk, hogy van az osztályban ilyen kisfiú de 3 év alatt szerencsére semmi gond nem volt. Aranyos kedves kisfiú, fiam egyik legjobb barátja.
De volt olyan szülő aki mintha fertőző beteg lenne úgy kerülte "megtiltotta hogy a gyereke szóba álljon vele" de annak a nőnek amúgy semmi sem jó.
A kisfiam epilepsziás, első osztályos. A férjemmel beszélgettünk erről, és nem értünk egyet ebben. Én semmiképpen sem szeretném, hogy a többiek megtudják, ő szerinte nem befolyásol semmit, ha megtudják.
Nem a klasszikus, köztudatban lévő epilepszia fajta a betegsége, mert a rohama nem habzó szájú, földön fetrengő volt. Hanem egy másodpercig való "elbambulás". És ezt folyton magyarázni már halálosan unom, ezért inkább nem is mondom senkinek. A tanítónénik, iskolaorvos természetesen tudja.
És igen, én is attól félek, amit a 7-es válaszoló írt, hogy elég, ha csak egy szülő tekinti fertőző betegnek.... :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!