Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor "sok" már egy szülő?

Mikor "sok" már egy szülő?

Figyelt kérdés

Elsősorban (alsós) tanítók véleményére volnék kíváncsi:


Elsős a kisfiam. Nekem borzasztóan hiányzik az a fajta kontakt, hogy nap végén az óvónő lényegében átadta a gyereket. Jó volt, nem volt gond, volt kis baleset, evett, nem evett, stb.

Igyekszem munka után sietni a gyerekért, hogy ne az ügyeletestől kelljen átvennem, hogy ilyenkor tudjak pár szót váltani a tanítóval, legalább heti 2-3x.

Viszont nem szeretnék zavaró lenni, "sok" lenni, az az anyuka lenni, akire úgy néznek, hogy "na már megint itt van".

Nekem megnyugtató hallani, hogy mi történt, azt is, ha semmi extra nem volt, de semmi esetre sem szeretnék teher lenni a tanítónak ezekkel a beszélgetésekkel (kezdeményezésekkel), mert nem szeretném, hogy végül a gyereken csattanjon.



2017. szept. 20. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az nagyon sok, ha naponta ezzel zavarod szerencsétlent, az iskola más mint az ovi, itt már van intő, figyelmeztetés ha valamit rosszul csinált és fogadóóra is, ha beszélni akarsz a tanítóval, plusz itt már nincsenek olyan dolgok, mint az oviban, amiről beszélgetni lehetne, jó esetben ül az órán és figyel. Persze iskolakezdéskor nyilván több helye van ezeknek a beszélgetéseknek, de évközben szerintem ne csináld.
2017. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tényleg leginkább érdekelne, hogy egy pedagógus hogy áll hozzá ehhez.


Természetesen nem fogom ezzel zaklatni hónapokig minden nap, de ez egy új helyzet, ráadásul stresszhelyzet, ahol idegenek vannak, teljesíteni kell, értékelik a gyereket. Nem feltétlen veszi ezt könnyen egy 6 éves gyerek. Az enyém konkrétan semmit nem hajlandó mondani az iskoláról, ha szóba kerül, azonnal másra tereli a szót.

2017. szept. 20. 12:16
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Azért mertem válaszolni, mert a szűk családban óvónő van és középiskolai pedagógus, ismerünk sok tanítót is, nem fogják leharapni a fejed ha kérdezel tőlük egyébként, csak én úgy látom, hogy a suliban ez már nem divat. Lehet, hogy azért nem mesél neked, mert nem is történt semmi érdemleges, a kisiskolásoknak már nem akkora ügy, hogy mi volt az ebéd, a tananyagról meg végképp nem szívesen beszélnek.
2017. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha gond van, tudni fogsz róla, mert elmondja a tanító! Főleg a gyerek előtt kérdezgetni... annak a jele, hogy nem bízol benne. Ha a tanító nm mond semmit, de a gyereked elkezd mesélni, hallgasd meg. Ne kérdezősködj, mert stresszeled vele.
2017. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok lenne, ha minden du. ahelyett, hogy mehetnék haza, még egy rakat anyuka kérdezősködne, hogy mi volt aznap, Pistike evett-ivott-pisilt-kakilt-e. Mert ha egy elkezdi, akkor a többi is kérdezősködni fog. Ráadásul nálunk úgy van, hogy ha egész napos osztályban van a gyerkőc, akkor 2 tanító van velük felváltva (egyik de., másik du., naponként változó, hogy mikor melyik). Ha pedig napközis osztály, akkor ugye a napközis tanár nem igazán fogja tudni, hogy pl. matek órán hogy viselkedett a gyerek.

Egy tanítónak nem ér véget a nap a gyerekek átadásával. Hazamegy, dolgozatokat javít, átnézi másnap mit is fognak csinálni (gyerekek képességeihez mérten adja a feladatokat), elsőben elő kell írni a gyerekek füzetét - betűelemeket stb., javítani a megírt füzeteket.... Esetleg ha lelkes tanító, akkor pl. applikációkat készít, amivel izgalmasabbá teszi a következő témakört, olvasmányt.

Ha gond lesz, maguktól szólnak.

2017. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Itt valahogy a napközi és az iskolaotthon keveréke van. 2 tanítójuk van, mindkettővel van minden nap órájuk (legalább 1), és ők vannak délután napköziben is a gyerekekkel felváltva. Ma pl 1 óra kivételével egész nap az osztályfőnökkel vannak.


Nem is gondoltam, hogy majd munkaidőn túl ezzel tartom fel a tanítónénit, eszembe sem jutott hogy ilyet tegyek... de köszönöm a véleményeket, átgondolom :)

2017. szept. 21. 13:35
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is nagyon hiányzik ez a napi 1-2 mondat....:(

Akkoris ha nekik ez terhes, szerintem így az elején az elsős szülőket is 'be kell szoktatni' az iskolai rendszerbe, nem csak úgy letépni rólunk a gyereket..szerintem...

2017. szept. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

" Főleg a gyerek előtt kérdezgetni... annak a jele, hogy nem bízol benne."

Hogy mi van?

Csupán annak a jele, ha kérdezem a tanítót, hogy tudom: más a fontos a gyereknek és más a tanítónak. A gyerek elmeséli lelkesen, hogy véletlen összefejeltek, hogy a kispajtás széken hintázás közben hanyatt esett, hogy a fehér zoknit megint elfelejtette áthúzni... és tök jó, hogy ezt meséli, és meghallgatom, élvezem, de ebből semmit nem tudok meg, hogy hol tartanak, mit tanulnak, figyel-e, lelkes-e, elkalandozik-e stb.

Ezekről pedig a tanítótól kapok választ.

És kapok választ. Már rájöttem, hogy egy elsős tanítónak nem lehet teher a szülő. Ha az, akkor baj van.

2017. szept. 25. 08:04
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Az iskolában erre való a fogadóóra...
2017. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom, mikor van fogadóóra. Szülőin azt mondta, minden reggel 7:45-8 között megtalálható a suliban. De én akkor már rég dolgozok.
2017. szept. 27. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!