Milyen tapasztalata van, aki nem körzetes iskolába íratta be a gyermekét? Várólistára került vagy egyből felvették/elutasították?
Általános iskolánál nincs várólista, hanem van egy országosan egységes beiratkozási időpont (két nap szokott lenni) és akkor kötelező EGY iskolába beíratni a gyereket (tehát nincs sorrend, hogy ha ide nem, akkor majd oda, mint a középiskolánál, hanem csak egy iskolába iratkoztok be).
Ha nem körzetesbe jelentkeztek, akkor az első lépés, hogy a körzetes iskolából ki kell kérni a beiratkozási dokumentációt és jelezni kell, hogy nem oda fogtok beiratkozni. Azzal a papírral kell átmenni a kiszemelt iskolába, ott végigcsinálni a beiratkozási procedúrát. Utána viszonylag rövid időn belül értesítenek, hogy felvették-e a gyereket, vagy sem. Ha nem, akkor lehet keresni másik iskolát, ahova még felveszik, vagy lehet menni automatikusan a körzetesbe, oda viszont kötelező felvenni.
Hogy az egyes iskolák mi alapján döntenek, hogy felveszik-e a nem körzetes gyerekeket, az teljesen egyedi. Nálunk elmondták ezeket a szempontokat: egyértelműen előnyt élveznek a körzetesek, őket kötelező felvenni. Ez után csak a maradék helyeket tudják betölteni, a következő sorrendben: körzeten kívüli, de környéken lakók; utána mindenki más. Mindkét csoporton belül előnyt élveztek azok, akiknek oda járt a testvérük, ott tanított valamelyik szülőjük. Kiemelt prioritással kezelték az SNI-s gyereket, akinek a szakértői bizottság jelölte ki az adott iskolát, befogadó nyilatkozat alapján (nálunk ez volt, tehát a lányom rögtön a körzetes gyerekek után következett a sorban, első helyen).
Számít, hogy a fenntartó hány osztály indítását engedélyez, de ez csak a beiratkozás után derül ki. Nálunk végül is 3 osztályt indítottak, mindenkit fel tudtak venni, aki jelentkezett.
Hogy nálatok számít-e, hogy ugyanaz a fenntartó, az az iskola felvételi szabályaitól függ. Szerintem kérdezz rá az iskolában, hogy mik a prioritások az elbírálásnál, ez elvileg nem titkos, nálunk legalábbis teljesen nyíltan kezelték.
(Nálunk például a munkahely nem számított. Ja és a fiktív lakcímet is vizsgálták, tehát ha valaki látványosan egy héttel az iskolai beiratkozás előtt "költözött" az iskola körzetébe, az számíthatott ellenőrzésre.)
Pesten minden iskola kliké,igy multkor mondták hogy beíratkozhatsz nem körzetesbe is,és megprobálják mindenkit oda felveni ahová szeretnék ,de elsökörben a körzetes kell felveni,utána akinek tesoja oda jár,szülöje ott dolgozik,viszont az is számit mennyire szeretnél oda járni tehát minden nyiltnapra elkell menni ovis foglalkoztatora hogyha nagyon oda szeretnéd járatni aba a kiszemelt suliba.
Illetve tudni kell mennyire népszerü az adott suli mennyire nehéz vagy könnyü oda nem körzetesként bejutni,és nálunk már azt is lehetet tudni hány osztályt inditanak hány gyereket vehetnek fel egy egy suliba .max.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!