Hogyan döntenétek a helyemben, ha vidékre kellene járatnotok első osztályos gyermeketeket?
Most komolyan, a feleség akarata ellenére, aki ugye a gyerek anyja is a helyi iskolába járatni a gyereket? Mi értelme van? :D
Én a gyerek érdekeit tartanám szem előtt, még akkor is, ha az nem egyezik az apuka akaratával - és közben megpróbálnám meggyőzni a férjemet, hogy nekünk, szülőknek, miért is a gyerek érdekeit kell elsősorban szem előtt tartani.
Azt gondolom, nagyon nem mindegy, milyen iskolába jár egy gyerek, ha pedig valaki SNI-s, akkor ez fokozottan is igaz. Saját és ismerőseim tapasztalata alapján sajnos való igaz, hogy nagyon sok kárt tudnak tenni a gyerekekben már alsóban is. A fiam iskolájában pl. felvesznek SNI-s gyerekeket, viszont konkrétan annyiban merül ki a „fejlesztésük”, hogy nem kell órán csinálniuk semmit (így legtöbbjüket el is vitték már a szülők), ráadásul ez a suli papíron „tehetségpont”, de semmilyen téren nem támogatják a tehetségeseket sem.
Másrészről azt is gondolom, hogy azért, mert egy gyerek olvas és számol nagycsoportosként, még nem biztos, hogy különlegesen tehetséges (persze nem mondom, hogy a kisfiad nem az), számos ilyen gyereket ismerek, akik nyilván jó képességűek, de az alsó tagozat végén már egy szinten vannak azokkal, akik csak a suliban tanulták meg ezeket a „kunsztokat”. Persze lehet, hogy ha velük 2-3 fős csoportban foglalkoztak volna, kibontakozott volna már itt is valamilyen tehetségük – bár azt gondolom, a gyerekek többségével így volna, mert mindenkinél találhatnánk valamit, amiben igazán jó, ha lenne idő és energia az odafigyelésre (ami, ahogy jogosan írod, 32 főnél legtöbbször nincs).
De a lényeg, hogy ha úgy érzed, nincs jó iskola a kisfiadnak a környéken, akkor érdemes bevállalni egy ilyen macerás dolgot is, hogy akár albérletbe mentek emiatt.
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat. Kedves utolsó Válaszoló! Nagyon szépen levezetted a gondolataidat, igen én is úgy gondolom, hogy alsó tagozat végére az ilyen gyerekek "besimulnak" a többi közé, tehát nem lesznek különösebben tehetségesek, még ha hamarabb is tudtak bizonyos dolgokat. Ám ha nem is motiválják őket kissé nehezebb, illetve képességeiknek megfelelő feladattal (pl. időhiány miatt), akkor nem is fogják magukból kihozni azt a pluszt, ami van bennük.
Jelenleg ott tartok a kérdésben, hogy beíratom ide a lakóhelyünkre, és - gondolom - első félévben már kibontakozik az, hogy átvigyem-e másik suliba. Addig pedig? Természetesen később sem fogom tudni a megoldást, mivel Békés megyeiek vagyunk, 13 éve dolgozom ugyanazon munkahelyen, és itt nagyon nehéz lenne másikat találni. Pláne kisvárosban.De bízom abban, hogy a helyi suli is megfelelő lesz, bár nem igazán ismerem a pedagógusokat. Még egyszer köszönöm a válaszokat!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!