Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Napközi mindenáron?

Napközi mindenáron?

Figyelt kérdés

Nagyobbik fiam másodikos. Tavaly is napközis volt bár nem voltam 100%-ig megelégedve a háttérrel de úgy voltam vele hogy megtanulnak a gyerekkel és nekem nem kell. Persze itthon a leckét átnéztük és csinálhattuk újra. Most még nehezebb. Harmadikosokkal van összevonva a napközi, fél kettőkor van ebéd mire visszaérnek három óra nekem pedig négyre kell érte mennem. Otthon mire hazaérünk negyed öt. Mire megtanulunk, kötelező olvasással végzünk majdnem fél hét. (most apa tanul a gyerekkel).

Szívem szerint kivenném a napköziből sokan mondják is a környeztemben de nem akarom. A kisebbik fiam is egész napos az oviban így akkor kapkodhatnék és a legkisebbel gyesen vagyok itthon. ti mit tennétek?



2015. szept. 8. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt választanám, ami a gyerekemnek a legjobb. Nem azt, ami nekem kényelmes. Ha a napközi csak időpocsékolás, akkor be kell látni.
2015. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de más anyuka is tavaj kivette a gyerekét és megbánta mert ugyanúgy késő délutánra végeztek a tanulással. plusz ingyen kapjuk az ebédet és ezt sem akarom veszni hagyni
2015. szept. 8. 17:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első megint a megoldást, te meg azt, hogy nem akarod kivenni a gyereket. Akkor mi is a kérdés?
2015. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Egyértelmű, hogy neked a SAJÁT kényelmed a fontosabb. Hát, hagyd benn a gyereket, nem lesz baja.

Bár, minek vállalod, ha ennyit nem tudsz megtenni érte.


Ingyen ebéd - ugyan már, a kicsinek, magadnak is főzöl (párodnak?), a nagynak nem ut egy tányér belőle?

2015. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Egyébiránt ételekben haza lehet vinni az ebédet. ...
2015. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
S -eteleSben
2015. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igen mert nem tudom hogy mit tegyek. mindenki azt mondja nekem,hogy vegyem ki mert jobban járok és a fiamnak is jobb és néha hajlok is efelé közben meg ott van hogy ingyen ebéd, a kisebbik fiú is egész napos az oviban és napközben csak egy gyerekkel kell lennem. főzni így nem szoktam csak hétvégén. az a baj hogy néha nincs is rendesen mit mert kevés a pénz ezért is ajnálom ha veszik az ebéd lehetősége bár azt nem kérdeztem hogy el lehet e hozni de még ha el is lehet akkor is kevés lenne. Mostis csak nyafog szegénykém az apjának mertnem akar olvasni nem akar tanulni mert fáradt. :(
2015. szept. 8. 17:27
 8/16 anonim ***** válasza:
írod, hogy f2-kor van ebéd (bár ezt nem hiszem el, minden iskolában 12-f1-kor van, de legyen) és 3kor végeznek. a kicsinek meg 3kor van az óvodában az uzsonnája, tehát menj el a nagyért f3-3-ra, menj el az ovisért 3ra és menjetek haza. így 1 órával előbb értek haza, 1 órával korábban végeztek és mégsincs veled egész nap a 2 nagy...
2015. szept. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Jobb helye van a suliban... Eszik, tanul...
2015. szept. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Pedig fél2 én sem örültem neki tavaly fél egyre jártak.
2015. szept. 8. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!