Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy elsősnek készülő kis...

Egy elsősnek készülő kis gyereket be íratnátok más közösségben?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek a fia nagycsoportos és 3évig ugyan azzal a közösségbe volt.Most a szülők azt akarják vele csinálni,hogy egy másik össze szokott közösségbe akarják,hogy járjon mert unokatestvérével egy osztályba akar járni.Az a furcsa,hogy nem is nagyon járt össze a két család,az unokatesonak meg van az ismeretség mivel ugyan azokkal lesz suliba.A kisgyereknek nem lesz rossz be illeszkedni egy meg szokott közösségben?Mondjuk én nem csinálnám ezt.

#iskola #beilleszkedés #Óvodából #más közösségben
2015. márc. 5. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
a gyerekek iszonyú gyorsan barátkoznak, és kétlem, hogy abban az osztályban mindenki ugyanabból az oviból, ugyanabból a csoportból menne oda, tehát nem ő lesz az egyedüli "új gyerek" semmi rosszat nem látok benne
2015. márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Én most csak azt nem értem, hogy visszatartják őt a szülők, csak azért hogy az unokatesóval járjon majd egy osztályba?

Mert ennek nem látom értelmét. Ha iskolaérett, akkor hagynám, hogy menjen iskolába.


Vagy eleve nem mehetne még iskolába? Mert akkor ugye alapból még van egy éve, és akkor lehet van más gyerek is, aki még marad egy évig az oviban, vagy nem? Vagy teljesen más helyre íratnák be az utolsó évre?

Mert azt én sem csinálnám, hogy egy teljesen új oviba iratnám az utolsó évre.

2015. márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy kis faluban élünk, az ovisok ismerik egymást, nem egy ismerősöm elvitte másik iskolába a gyereket,nem volt semmi gond nagyon hamar összeszoktak.
2015. márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, félreértelmeztem.


A gyerekek valóban hamar barátkoznak.

Én is anno tök más helyre kerültem suliba. S nem volt gond! Lett ott barátom, és hamar beilleszkedtem.


Amúgy nagyvárosban pl. meg sem oldható, hogy az egész csoport egy helyre menjen suliba, tehát a gyerekeknek alkalmazkodniuk kell. Nincs ezzel gond.

Persze, ha kizárólag az unokatesó miatt csinálják (akivel amúgy alig találkoztak), az furcsa.

2015. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A mi ovink olyant mint ahogy az egyik válaszoló is írta Mindenki ismer Mindenkit.Együtt kezdenék az iskolát csak nem egyhelyen járnának.Csak a szülők az unokatesó miatt akarják oda íratni.Nem is ide tartoznak se ovodailag se iskolailag.
2015. márc. 5. 10:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom középsős, egy oviban kezdett, de ott nagyon durva dolgok történtek, többen eljöttünk.

Most egy másikba jár, egy nagyon drága magánoviba- terveim szerint átmenetileg, mert ha felveszik, akkor egy nagyon jó önkormányzatiba szeretném beíratni szeptembertől (akkortól nagycsoportos), egy olyan budapesti kerületbe, ahol nem lakunk, csak én dolgozom.

Van rá esély.

Igen, sokat gondolkodom azon, hogy hogyan szokja meg, de ez a hirtelen váltás sajnos szükséges volt és bízom abban, hogy nem lesz semmi gond.


Bölcsibe is két helyen járt (csana jellegű kisebbnek és bölcsőde nagyobbnak kb. 8-8 hónap)- nem lett belőle semmi gondja, főleg mert ott azért ez tudatos volt, nem egy hirtelen kényszerű döntés és fel tudtam rá készíteni megfelelően.

2015. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves 6os!Nagyon sajnálom.De nekik semmi okuk nincs,hogy ne a hozzájuk tartozó iskolába járjon!
2015. márc. 5. 11:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
kérdező te ki vagy a történetbe hogy téged ez annyira zavar??? az unokatestvér anyja aki nem akarja hogy az unokatesók egy osztályba járjanak??
2015. márc. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az unoka testvér anyukájának a barátnője.Neekem is furcsa ez a dolog.Nem tartják a kapcsolatott évek óta most meg hirtelen járjanak egy osztályba...na ez szép.
2015. márc. 5. 16:37
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
de nem értem miért baj ha azt szeretné hogy az unokatestvérek megismerjék és jól kijöjjenek egymással... nekem is van unokatesóm akivel 20 év után találkoztunk újra és baromira örültünk egymásnak, az hogy nem tartják a szüleink a kapcsolatot egy dolog, mi azóta is beszélünk néha és nagyon jó érzés, hogy újra tudunk egymásról...
2015. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!