Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tegyek ha a lányom magánta...

Mit tegyek ha a lányom magántanuló akar lenni?

Figyelt kérdés

Ma állt elő ezzel a mondattal, hogy ő magántanuló szeretne lenni. Már 11.-es és egy jó hírű gimnáziumba jár, viszont szinte mindig küzdött beilleszkedési problémákkal. Nagyon visszahúzódó és csendes. Már 9.-ben is voltak gondok. Csúfolták őt ő pedig sokszor értetlenül állt a dolgok előtt. Barátai tényleg nincsenek és őszintén szólva meg vagyok ezen lepődve mert igen értelmes és okos lány. Viszont ebben a tanévben még nem beszélt a suliról így váratlanul ért a kijelentése. Javasoltam neki az iskolaváltást is, de meg van győződve arról hogy mindenütt ilyen gyerekek vannak. Sőt kijelentette, hogy "hányok a saját generációmtól". Állítása szerint az osztálytársai csak buliznak, mindenen nevetnek és mindenkit kibeszélnek, összetartás pedig nem igazán létezik az osztályukon belül.


Viszont én nem gondolom, hogy a magántanulás előnyére válna. Tény, hogy idegenek előtt nehezen nyílik meg, rendkívül sokat olvas és állítólag könyvet is ír, de ezt még sosem mutatta meg senkinek. Tehát azt én is érzem, hogy más a többiektől, el is hiszem, hogy utál iskolába járni. De ez tényleg jó lenne neki?


2014. nov. 2. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem venné ki a gyerekemet a suiból. Inkább pszichológushoz vinném. Minden emberre ráférne egy beszélgetés , nem tartom bolondnak aki pszichológushoz jár.
2014. nov. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Iskolán kívül van baráti köre? Mennyire maradna egyedül, ha magántanuló lenne? Mit tervez a jövőre nézve, érettségi utánra?

Lehet, hogy tényleg segítene neki egy kis idő, amíg nem kell mindenképp részt vennie egy osztályközösségben. Később, ha önszántából megy, talán már könnyebben be is illeszkedik. Vagy ha tovább akar tanulni, ott legalább hasonló lesz az érdeklődési kör, biztos könnyebben alakulnak majd a kapcsolatai is.

Én mindig periférián voltam az osztályokban, egészen egyetemig, ott viszont elég központi ember lettem, ezen én is meglepődtem. Nem rajongtam az osztályaimért, de odáig nem jutottam, hogy inkább nem is mennék közéjük. Szerintem ez azért elég végletes gondolat ahhoz, hogy komolyan vegyétek. Ha nem is engeditek magántanulónak, foglalkozni kell vele.

2014. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Én megpróbálnék előbb egy másik iskolát, és ezzel párhuzamosan pszichológust is, ahogy az első írja. Szerintem is jót tenne neki, ha kibeszélhetné magából, hogy mit utál a saját generációjában, és miért. A pszichológus a megfelelő kérdésekkel segíthet neki, hogy rájöjjön, hogy hogyan találjon barátokat. Nálunk is voltak az osztályban teljesen különböző személyiségtípusúak, de olyanok is, akik hasonlóak voltak, mint én, és velük jóban is lettünk.


Viszont végső esetben, ha nagyon sokáig mondja még, akkor lehet, hogy hagynám, hogy magántanuló legyen, ha egyébként jól tanul.

2014. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Én először elvinném másik iskolába, lehet, hogy tényleg csak nem passzol össze az osztályában lévő gyerekekkel.

Felnőttként is előfordul, hogy nem bírjuk a munkatársainkat és melóhelyet váltunk, egy gyerek is lehet ugyanígy.

Viszont ha a második helyen se tud egy csipetnyit se beilleszkedni, akkor vinném pszichológushoz.

2014. nov. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
az jó dolog ha könyvet ír, és olvas. Sokkal jobb, minthogy bulizzon és drogozzon, balhéba keveredjen a többivel. Szerintem azért nem megy a beilleszkedés, mert a többiek nem értik, miért nem olyan, mint ők. Vidd pszichológushoz, és ha nagyon ragaszkodik eztán is a magántanuláshoz, engedd meg neki.
2014. nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Utálom az osztályomat, és sokáig én is nagyon magányos voltam, nem voltak barátaim. De. Jött egy közösség ezen a nyáron. Egy tábor. Mindenki kedves egymáshoz, nagyon sokat nevetünk, beszélgetünk. Nagyon szeretem ōket. Talán neki is jól jönne egy ilyesmi társaság :)
2014. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Semmiképp nem engedném. Egyik volt osztálytársam hasonlóan visszahúzódó volt. A szülei hagyták ezt, nem is próbálták a közösség felé orientálódni. Az egyetemen is mindig egyedül volt, később a munkatársaival sem tudott kapcsolatokat kialakítani. Ma már nem élnek a szülei, egyedül él az állataival, utálja az embereket, kerüli még a szomszédokat is.

Inkább próbáld pszichológushoz vinni, vagy járjatok többet társaságba, emberek közé. Elhiszem, hogy az osztálytársai még kicsit éretlenek, tudom, hogy sok neveletlen tini van egy osztályban, de mindig fenntartással vagyok az olyan tökéletes gyerekekkel szemben, akik körül kizárólag csúnya, rossz, gonosz gyerek van. Azért ennyire ne degradáljuk már le a mai fiatalokat. Ha az iskola színvonaltalan, akkor vidd át egy másik iskolába, ahol valóban a tanulás az első.

Valamikor én is a tanulást tartottam a legfontosabbnak, de ma már, idős fejjel azt látom, hogy a kevésbé jó tanulók sokszor az életben sokkal jobban boldogulnak.

2014. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Én mindenképpen megengedném neki. Az iskolaváltást nem tartom jó ötletnek, hiszen a problémái megmaradnának, csak épp átvinné máshová. Egy vadidegen környezetbe méginkább nem tudna beilleszteni, arról nem is beszélve, hogy egy osztályközösségben gyakran utálattal fogadják az új tanulót.


Ha a lányodnak nincs depresszióra való hajlama, pszichológushoz sem vinném. Sajnos sok szakember annyira túlterhelt, hogy egy hónapban egyszer fogadják csak a gyereket. Azzal meg nem lesztek kisegítve.


Azok alapján, amiket leírtál, okos nagylányod van, nem hinném, hogy a tanulás, az érettségire készülés magántanulóként gondot jelentene neki.


Írtad, hogy már 9.-ben voltak gondok, akkor meg már épp ideje változtatni. Sajnálom, hogy lyen osztályközösségbe keveredett.


Hogy most gondjai vannak a beilleszkedéssel, az nem jelenti azt, hogy egész életében így marad. Velem is ugyanaz történt, mint a lányoddal, de az egyetemen már be tudtam illeszkedni. Azt meg tudom érteni, hogy a bulizós hülye osztálytársai közé nem akar beolvadni a lányod. Ez az ő dicséretére váljon. :-)

2014. nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett a lánnyal? Szinte tinikori önmagamra ismertem benne...
2015. nov. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!