Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanszerek - Tesco vagy Auchan?

Tanszerek - Tesco vagy Auchan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még messze az augusztus, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra. Hol érdemes bevásárolni egy elsősnek, Tesco vagy Auchan?

Saját márkás termékek kizárva. Az ismert márkák hol szoktak olcsóbbak lenni? (Herlitz, FaberCastel, stb)


Továbbá várom a konkrét termékekkel való tapasztalatokat. Zsírkréta, vízfesték, tempera, ecset,filctoll és minden tanszerről . Jót és rosszat is írjatok!


2014. márc. 31. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban nézegesd majd a szórólapokat, de nem szoktak olyan égbekiáltó különbségek lenni. Ami itt 50 Ft-tal olcsóbb, az ott annyival drágább, de egy másik terméknél ugyanez fordítva is elmondható. Amúgy én Auchan párti vagyok, ahogy tapasztaltam ott olcsóbbak ezek a termékek, amiket kérdeztél, de szerintem a sajátmárkás termékeket sem kell kizárni (pl. egy auchanos füzet, amin úgyis borító lesz, és a kutya sem látja, hogy amúgy honnan van ugyanolyan megfelelő arra, hogy megtanuljon írni, mint pl. egy Sigma, vagy Herlitz füzet).
2014. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Unokaöcsém most kezdte az első osztályt. Nem kertelt az iskola, kiadta, hogy miből mit kell megvenni. Konkrétan márka (!!!) szerint!

Volt, amiből kifejezetten Herlitz márkát kértek, de volt olyan (pl. vízfesték, ecset), amiből no name márkát is vehettél, a kutyát se érdekelte.

A nővéremmel hetekig jártunk utána, kértünk árajánlatot, hogy a tanszer csomag hol, mennyibe kerülne.

Iskolatáskán kívül 20 ezret fizettem ki rá, ugyanis tőlünk kapta a felszerelését ajándékba.


Minap láttam egy kuponos oldalon, hogy tanszerhez is raknak már fel kupont. Mármint ilyen csomaghoz.

2014. márc. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt:

Szóval, várd meg, amíg kiadják a listát, mert lehet, hogy nálatok is lesz "megkötés" hogy miből milyet vegyél.

2014. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

OFF

2!

Az iskola nem szórakozásból meg kibaxasbol kéri a markát, hanem azert, mert az egy bizonyos minőséget képvisel. Pl Lehet venni a százforintos boltban 100 forintért színes ceruzát: a bele törött, színe nincs, viszont olcsó. Igaz, hetente kell ujat venni, de olcsó. Ellenben mondjuk a Faber ötször annyiba kerül viszont a gyerek tud vele színezi, mert van színe, nem kell percenként hegyezni es kitart legalább fel évig.


On

Inkabb papir iroszer üzletben vásárolj

2014. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, sokszor az olcsó ceruza alig fog, és törik minden faragásnál a hegye. Én 690-ért veszek egy csomag szinest, ez bevált. Nem tudom már mennyiben volt pontosan az iskola kezdés, de rajz és technika csomagra 4ezer ft-ot szedtek be.
2014. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a rajz és technika cuccokat nem kellett nekünk megvenni, mindenképp érdeklődj, nehogy feleslegesen vásárolj
2014. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok:


Nekem semmi bajom nem volt azzal, hogy márkásat kértek. Kifizettem azt is. Mondjuk, mi mindenből a megbízható márkásat vettük meg, még amiből nem is kértek pl. Herlitz-et.

A saját gyerekeimnél sem lesz másképpen, ha így kéri az iskola, ha nem.

Az unokaöcsém osztályában viszont 1-2 szülő ezen nagyon kiakadt. Én csak azért írtam le, hogy a kérdező tudja, hogy van, amikor megmondják, hogy mi kell és nem adnak választást a szülőnek, ha tetszik, ha nem.

2014. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
tesco,müller drogéria .
2014. márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazatok van. Mikor először hallottam, hogy pl. minden gyerekkel Hertitz cerkát vetettek, kiakadtam. De aztán láttam, milyen hátrányban van az, aki rosszabb ceruzával, festékkel dolgozik, ami alig fog. Szóval, van, amiből kell a minőség. De jó lenne, ha ez csak ajánlás lenne, mert pl. az aldis termékek ugyanolyan jók, csak féláron.

Tényleg érdemes várni, ne kelljen kétszer venni.

A ceruzát meg szokták határozni, de a többit nem.

Nektek melyik filctoll, ecset, tempera, zsírkréta, iskolatáska, stb. vált be, és melyik nem? Ezeket nem szokták megszabni, de nem tudom, melyik a jó.

2014. ápr. 1. 07:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk anno az iskolaban lehetett vásárolni előre összeállított tanazer csomagot, amiben minden benne volt, amit az iskola kert. 4 eve ez 8000 forintba került, de ahogy írtam, minden benne volt: fuzetek, rajz eszközök, iroszerek, technika felszerelés, matematikai kellékek, stb.

Táskát, tolltartót, tisztasági csomagot es tornafelszerelest kellett kulon venni.

2014. ápr. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!