Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 1. osztályosnak hogyan tudok...

Judit Nagy kérdése:

1. osztályosnak hogyan tudok segíteni hangokra bontásban és képről összeolvasásban?

Figyelt kérdés
Most kezdte kisfiam a sulit és nagyon nehezen megy a hangokra bontás és a kép+betű összeolvasása.Van ötletetek,hogy hogy tudnék segíteni neki.Rengeteget gyakorlunk,de a tanítónő azt mondja,hogy erre rá kell érezni.Valahogy azért tudok neki segíteni?

#összeolvasás #Hangokra bontás
2013. okt. 25. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
az én fiam is most kezdte a sulit, 6 éves. Neki sem ment, rengeteget gyakoroltunk, de nem érzett rá. Aztán egyik napról a másikra belejött. Gyakoroljatok sokat, de egyszerre ne túl sokáig.
2013. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja és 2-3 betűs szavakkal kezdjétek, pl máz, őz, ló, mos stb.
2013. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tanárúrkérem válasza:
Az én fiacskámnak ez szinte egyáltalán nem ment, mégis jól olvas, utána semmi gondja nem volt.
2013. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek!Szóval azt mondjátok,hogy ettől olvashat még jól?Ez a betű+kép is, A+medve kijön,hogy am,nincs is értelme így szegény nem is érti,hogy most mi van?Az Í+repülő=ír azt tudja,mert ugye értelmes szó,de aminek nincs értelme az kicsit se megy.
2013. okt. 26. 20:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Na akkor most lehet hogy nálunk ezt máshogy tanítják, nálunk simán adott egy szó. Mondjuk MOS és akkor az "m" "o" "s" . És nem képről olvasnak, hanem a már tanult betűket olvassák össze. Egyenként veszik a betűket.
2013. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jò nektek,akkor szerintem ti màs tankönyvböl tanultok.Szerencsèsek bagytok,mert szerintem az sokkal jobb mòdszer.Na akkor sajnos csak mi szenvedünk ennyire.
2013. okt. 26. 23:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is elsős, és neki sem megy túl jól. Emlékezetből csinálja meg itthon a feladatokat. Úgy értem, emlékszik rá, h az iskolában hogyan csinálták,hangokra bontásnál hova milyen színű korongot raktak stb. Kérdeztük a tanítónénit, de ő is azt mondta, h gyakorolni, és majd ráérez. Eddig ez még nem történt meg.
2013. okt. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen könyvből tanultok? Apáczais?
2013. nov. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen Apáczaiból.
2013. nov. 9. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy alakult az olvasás megtanulása nálatok? Most mi is ezzel szenvedünk a kislányommal. Jó lenne, ha nem lennének problémák belőle...
2014. okt. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!