Vidéki vagy városi iskola?
Ti hová iratnátok/irattátok a gyerekeiteket általános iskolába? Nagy a dilemmánk a férjemmel, mert vidéken lakunk (8km a várostól) , de a városba dolgozunk és nem tudjuk eldönteni, hogy mi lenne jobb a gyereknek iskolába járni. A vidéki suli a helyi gyerekekkel helyben vagy a városi iskola közel a munkahelyünkhöz. És persze a követelmények között is van különbség, ami persze a tovább tanulás miatt nem mindegy. Az alsó tagozatot jónak mondják a felsőt kicsit gyengébbnek.
Van valakinek ezen a téren tapasztalata?
Köszönöm a válaszokat előre is.
Én a városi sulira szavazok.
Falusi iskolába nekem baromira nem szimpatikus, hogy a Pistike igaz semmit sem tanult idén de a tanár szomszédja, meg a Julis unokatestvérének a gyereke így kapjon év végén jó jegyet. Baromira igazságtalan a többi gyerekkel szemben és igen a gyerekeket is nagyon bántja. Amikor meg kikerül a vidéki iskolából akkor meg egy sima szakmunkást sem tud elvégezni.
Persze van ilyen a városi iskolába csak nem olyan gyakori.
Én egy falusi iskolában tanítottam. Felszereltségét tekintve jóval a közeli kisváros iskoláinak felszereltsége felett állt. A tanári gárda is nagyon jó volt sokáig. Akkor kezdett el változni a helyzet, amikor a helybeli tanárokat kezdték el benyomni a nyugdíjasok helyett. Addig a tanárok nagy része más faluból, városból járt ide dolgozni. Ekkor kezdődött az a jelenség, amiről egyik előttem válaszoló is írt, hogy már nem az számított, mit tud a gyerek, hanem hogy melyik gyerek kinek a kicsodája. Hogy ez nálatok hogy működik, azt ugye nem tudhatom, viszont Te utána tudsz érdeklődni.
Én az alsó tagozatra inkább a falusi iskolába iratnám be. Persze csak ha nekem megfelelő pedagógus kezébe kerülne.
De érdemes azt is átgondolni, hogy ha megbetegedne az iskolában, hova tudna eljutni érte legegyszerűbben egy nagyszülő, rokon...
5. osztályra pedig újra elgondolkoznák az iskolán, lehet akkor jobban megérné már elvinni a városi suliba, ha az tényleg jobb.
Ebben a korban még általában könnyen barátkoznak a gyerekek, nem lenne az nagy változás az életében...
Szerencsére nagyon jól felszerelt az iskola, még talán jobban mint az általunk választott városi. Sok pályázatot megnyernek és most minden fejlődik és új. A tanárok nagy része helyi és a fatalos oldalt képviselik. Az alsó tagozatot nagyon dicsérik, a felsőben viszont vannak hiányossàgok és a tanárokra is ráférhetne egy kis vérfrissítés. Elöbb utóbb ez is bekövetkezik a nyugdíjazások miatt. Egyre több a városból kiköltöző család és ezzel több a gyerek és az elvárás is a szülőktől. Az óvoda bölcsőde teltházas és idén kibővült egy egy csoporttal.
Viszont a gyerekeim szemszögét nézve a legjobbat szeretném választani. Barátok, tanulmány stb. A városi osztálytársakkal nem lesz összejárás suli után mert jövünk haza és felsőben is ülhet a napköziben míg végeznek a szülők a munkahelyen. A városi előnye pedig az erősebb tanulmànyi követelmèny és esélyesebb továbbtanulás. Persze itt sem lehetetlen a vidékiben csak több szorgalom kell.
Ezek függvényében melyiket válasszuk?
Igen több szorgalom kell de ő csak egy gyerek, ha vidéken annyi lesz az elvárás nem fog többet tanulni,ha játszhat is helyette.
Az meg hogy felsőbbe átviszed szerintem még rosszabb, gondolj bele, akkor nem azokkal kezd akikek együtt fejezi be. Ötödikbe kezdheti előröl az imerkedést.
És miért kellene azokkal végezni, akikkel kezdett? Nálunk a falusi iskolákból gyakran mennek 5. osztályba városba vagy 8 osztályos gimi a gyerekek. Új élmények, új emberek. Otthon megmaradnak délutánra a barátok az alsó tagozatról. Nap közben pedig ott lesznek az újak. A délutáni napközi sem olyan szörnyű dolog, ha belegondolsz sok országban délutáni tanítás is van. És nem lehetett arról hallani pár hónapja, hogy minden iskolában 4 óráig lesz Magyarországon is kötelező? És körülményektől függően akár már haza is mehet egy 5.es gyerek tömegközlekedéssel. Én elsőtől magam utaztam, de az még más világ volt és csak két faluval messzebb kellett mennem.
Nem győzködlek, csak próbálom több dologra felhívni a figyelmedet :-)
Szia!
Ha, ahogy írod, jó az alsó tagozat, szimpatikusak a tanítónők a vidéki suliban, akkor én oda íratnám a gyerekemet a helyedben. Szerintem jó, ha a kis barátaival napi szintű kapcsolatban lehet, nem csak egy-egy szülinapra utazik „fel” néha hozzájuk a városba.
Másrészt nálunk minden 8 évfolyamos iskoláról azt mondják, hogy a felső tagozata nem jó… Azt nem tudom eldönteni sajnos egyelőre, hogy azért van ez így, mert divat a 8 és 6 osztályos gimnázium, és a jól tanuló gyerekeket elviszik felsőben ilyenekbe, vagy valóban nem jó sehol a felső tagozat.
Ha majd azt szeretnéd, hogy felsőbe máshová járjon, esélyes, hogy lesz a helyi iskolátokból más is, aki szintén oda megy, szóval szerintem az sem igaz, hogy el kell szakítanod majd a megszokott közösségéből.
Szia!
Én falusi iskolába járok, falun is lakok. A mi iskolánk modern, 3 szintes. Körülbelül 20-25 tanterem van, kémia- és fizikateremmel (és hozzá tartózó szertárral), nagy tornateremmel, egy nagy aulával és sok mással.
Kb. 10 digitális tábla van, szép tantermek (kivéve az olyan osztályokét, ahova úgymond "selejtek" járnak, remélem értitek kikre célzok, mert ők csak rongálják a bútorokat), gerincbarát székek a kisebbeknek és pár felsős osztálynak is. Vannak 1 és 2 személyes padok egyaránt. A tantestület viszonylag jó, az osztályok nagy része is. Nekünk elég nagyok a követelmények, sokan mennek innen tovább JÓ (!!!) gimnáziumokba, normális, és értelmes szakközépekbe, ahol tisztességes szakmát tanulnak (ebben az évben sokan mentek jó nyelvi tagozatra). Van angol nyelvi lektor, ami vidéki iskolában nagyon ritka, a környéki falusi iskolákban, és a városi iskolákban nincs is, pedig nagyváros mellett élünk. Mint már mondtam, nagyok a követelmények, az én osztályomban azt hiszem 7-en lettünk jelesek vagy kitűnőek, a többieknek is csak pár 4-ese volt. Az alsó tagozatban tündériek a tanítónénik, csak dicsérni tudom őket, az én alsós osztályfőnökömet is nagyon szerettem! Sok az idősebb (+40) tanár, de nagyon sok fiatal, értelmes és jó pedagógus is van. Sok versenyen vesszünk részt, általában szép eredménnyel szoktunk zárni, sokszor vagyunk 1.-2.-3. helyezettek. Kéttannyelvű iskola. Van művészeti oktatás ahol hangszereken lehet tanulni, képzőművészeti oktatás, néptáncoktatás, tornászcsapat is van.
Ehhez képest, amikor én versenyeken voltam városi általánosba... na hát azok a mi sulinkhoz képest nagy nullák voltak! A székek majd szét estek alattunk, azok a tipikus nagy zöld bumfordi padok voltak, ami ha ráesik a lábadra, akkor eltörik, koszos termek, a tábláról le voltak félig kopva a csíkok. A tanárok bunkók voltak, még köszönni se voltak hajlandóak, a gyerekekre pedig nem szóltak volna rá, hogy ne szaladgáljanak a folyosón, miközben a termekben verseny zajlik. Ez nem csak egy városi suliban is volt, elég sok versenyen voltam már, nagyon sok iskolát láttam kívülről belülről. Kevés a kéttannyelvű, nincs semmiféle művészeti oktatás. Amit tapasztaltam: messze a mi falusi iskolánk a legjobb!
Én a falusi sulira szavaznék a barátok miatt is, és itt nem igazán kábítószereznek, cigiznek, "ribisednek" el vagy alkoholizálnak az általános iskolások, ellenben a városiakkal. Tisztelet a kivételnek! Nehogy félreértsetek, semmi bajom a várossal, mert ott is vannak kitűnő általános iskolák, nagyon szép tanulmányi eredménnyel. De a legtöbb általános sajnos eléggé lepukkant, és nem várnak el sokat a gyerekektől, hiába azt hiszitek, hogy csak a városi a jó, a falusin csak kivételeznek Pistivel, meg Józsival.. de nem! Nálunk egyáltalán nem kivételeznek, talán azért is, mert a legtöbb tanár bejár!
Általában az egyházi iskolákban sokat várnak! Az államiakban már nem.
Szóval, falusi!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!